کد خبر: ۶۴۳۴۳
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱
مدیرعامل بیمه نوین در آستانه گشایش نماد «نوین» در بازار دوم فرابورس اعلام کرد
مدیرعامل بیمه نوین از رشد ۲۲۱ درصدی سود خالص در سال ۹۶ نسبت به سال قبل و همچنین کاهش ‏‏۳۸ درصدی زیان انباشته در قالب برنامه پیش‌بینی شده و حفظ کیفیت مناسب پرتفوی بیمه‌ای این شرکت خبر داد.
رشد ۲۲۱ درصدی سود خالص بیمه نوین در سال ۹۶/ رشد ۳۴.۶ درصدی پرتفوی در سه ماهه نخست سال ۹۷

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بیمه نوین، در نشست خبری که در آستانه گشایش این شرکت به عنوان پنجمین نماد بیمه‌ای بازار فرابورس که با حضور خبرنگاران برگزار شد، حسین کریم خان زند ضمن اشاره به روند رو به رشد شرکت گفت: نسبت خسارت بیمه نوین در سال ۹۶ به میزان ۱۹ درصد در مقایسه با سال قبل کاهش یافته است، این کاهش نسبت خسارت نتیجه انتخاب مناسب ریسک، پالایش بیمه‌نامه‌های تحت پوشش و همچنین نتیجه‌بخش بودن سیاست اصلاح پرتفوی شرکت بوده است.
وی در ادامه تصریح کرد: در سه ماهه نخست سال جاری بیمه نوین ۳۴.۶ درصد رشد در پرتفوی را تجربه کرده است و رشد بیمه های عمر و سرمایه گذاری شرکت نیز بیش از ۲۸ درصد بوده است.
کریم خان زند توسعه کمی و کیفی شبکه فروش و کانال‌های پرداخت خسارت شرکت‌های بیمه را یکی از عوامل اصلی موفقیت در صنعت بیمه دانست و ابراز داشت: شرکت بیمه نوین در راستای تحقق این امر، ایده‌ها و طرح‌های نوینی را ارائه، برنامه‌ریزی و اجرا کرده که در حال حاضر از طریق شعب، شبکه فروش مستقر در شعب بانک اقتصاد نوین و کشاورزی، نمايندگان عمومی بيمه در قالب نمايندگان حقيقي و حقوقي، نمایندگان فروش بیمه عمر و کارگزاران حقیقی و حقوقی محصولات خود را ارائه می‌کند که در مجموع هم‌اکنون ۳۸ شعبه شرکت بیمه نوین در مراکز استان‌ها و برخی شهرهای بزرگ و دو باجه بیمه نیز در شعب بانک اقتصاد نوین در دو شهر فعال است.
مدیرعامل بیمه نوین در بخش دیگری از این نشست با بیان اینکه پیش‌بینی حق بیمه سال ۹۷ بر اساس رشد ۲۱.۷ درصدی در مجموع رشته‌های بیمه‌ای نسبت به پیش‌بینی حق بیمه سال ۹۶ در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: نتایج حاصل از محاسبات بر اساس مفروضات پیش‌بینی سال ۱۳۹۷ یعنی افزایش ۱۵ درصدی هزینه‌های اداری و عمومی، نسبت خسارت ۵۳ درصدی در سال جاری و همچنین بازدهی سرمایه‌گذاری با نرخ ۲۰ درصد و در صورت تحقق فروش ساختمان دفتر مرکزی و خرید ساختمان جدید، منجر به کسب بیش از ۶۳۰ میلیارد ریال سود خالص می‌شود که معادل ۴۲۰ ریال به ازای هر سهم است
کریم خان زند نخستین اصلی که هیات مدیره و سهامداران بیمه نوین بر آن اعتقاد دارند را شفافیت مالی عنوان کرد و گفت: بر همین اساس این شرکت تمامی صورت‌های مالی خود را با شفافیت کامل در اختیار عموم قرار می‌دهد.

وی در ادامه، استراتژی‌های سطح کلان شرکت بیمه نوین را ارتقای خدمات قابل ارائه به مشتریان و توسعه ارتباط با آنان، پیاده‌سازی نظام مدیریت ریسک در شرکت، تقویت نظام‌های کنترل و نظارتی، افزایش دانش تخصصی کارکنان و بهینه‌سازی فرایندهای سازمانی عنوان کرد.
در نهایت برنامه‌هایی از جمله آموزش و توانمندسازی نمایندگان برتر، طراحی و پیاده‌سازی حداقل دو طرح بیمه‌ای متناسب با نیاز بازار، بازسازی زیرساخت ارتباطی موجود جهت بهبود عملکرد و افزایش امنیت، کنترل عملکرد چرخه‌های فروش و خرید کالا و خدمات در حوزه مالی، راه‌اندازی ۲۰ باجه بیمه­ای در شعب بانک اقتصاد نوین و ... از جمله برنامه‌های عملیاتی در دست اقدام سال ۹۷ بیمه نوین است که از زبان مدیرعامل این شرکت اعلام شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: