کد خبر: ۶۴۴۳۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
فریادهای محجوب بر سر لاریجانی و هیاهوی مخالفان
جلسه مجلس شورای اسلامی برای استیضاح علی ربیعی وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی در شرایطی برای دومین بار صبح امروز (چهارشنبه، 17‌مرداد) در صحن پارلمان آغاز شد که با حاشیه‌هایی همراه بود.
استیضاح پر حاشیه وزیر کار در صحن بهارستان
جلسه استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست علنی امروز مجلس با حاشیه‌هایی همراه بود.
جلسه مجلس شورای اسلامی برای استیضاح علی ربیعی وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی در شرایطی برای دومین بار صبح امروز (چهارشنبه، 17‌مرداد) در صحن پارلمان آغاز شد که با حاشیه‌هایی همراه بود.
براساس این گزارش، در این جلسه به محض اینکه درب ورودی صحن پارلمان به روی خبرنگاران گشوده شد، صدای فریادهای علیرضا محجوب عضو کمیسیون اجتماعی مجلس و یکی از مخالفان استیضاح بلند شده بود که خطاب به لاریجانی رئیس مجلس اعلام می‌کردند "جلسه استیضاح ربیعی غیررسمی است."
وقتی لاریجانی دلیل این موضوع را از محجوب سوال کرد وی عدم حضور وزیرتعاون و هیئت همراه او در صحن پارلمان را علت این موضوع اعلام کرد که در آیین‌نامه به صراحت ذکر شده است.
طبق این گزارش، لاریجانی نیز در پاسخ به محجوب گفت که «ما آقای ربیعی خواستیم که چند دقیقه بیرون از صحن پارلمان باشد، بگویید آقای ربیعی داخل بیاید، وزیر باید در  جلسه استیضاح حضور داشته باشد، اگر هم نیاید، استیضاح انجام می‌شود، این در ماده 229 آیین‌نامه داخلی مجلس به صراحت آمده است، دیگر جای بحثی نیست».
پس از قرائت دستورکار پارلمان مقرر شد، تعدادی از طراحان استیضاح پشت تریبون مجلس درباره دلایل این موضوع اظهارات خود را بیان کنند.
هیئت‌رئیسه مجلس در ابتدا نام مسعود گودرزی نماینده مردم ممسنی در مجلس را برای این موضوع اعلام کرد. این نماینده پس از در واکنش به این مسئله اعلام کرد امضاء خود را از این استیضاح پس گرفته است.
هیئت رئیسه سپس نام علیم یارمحمدی را اعلام کرد که وی نیز در پشت تریبون قرار نگرفت و تعدادی از نمایندگان نیز که اسامی‌شان جزء استیضاح کنندگان بود حاضر نشدند پشت تریبون قرار بگیرند.
پس از این اتفاق زمزمه‌های بین نمایندگان مبنی بر منتفی شدن بررسی این طرح در مجلس مطرح شد که علی لاریجانی رئیس جلسه برای اینکه این سردرگمی ایجاد شده را مدیریت کند  دقایقی تنفس اعلام  کرد تا مشخص شود که موضع استیضاح‌کنندگان چیست؟
برخی از نمایندگان در جلسه علنی امروز معتقد بودند که طرح استیضاح ربیعی سیر قانونی خود را طی نکرده است و باید به کمیسیون اجتماعی عودت داده شود.
بالاخره جلسه استیضاح وزیر تعاون در مجلس در حالی آغاز شد که تعداد زیادی از نمایندگان گِرد جایگاه هیئت‌رئیسه و به‌خصوص علی لاریجانی حلقه زده بودند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار