کد خبر: ۶۴۴۹۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶
بازگشت سکه به مدار 4 میلیون تومانی
هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید در بازار تهران با قیمت ۴ میلیون و ۱۶۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار با قیمت ۳۰۳ هزار تومان فروخته می‌شود.
رشد دوباره قیمت سکه بازار را شوکه کرد
هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید در بازار تهران با قیمت ۴ میلیون و ۱۶۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار با قیمت ۳۰۳ هزار تومان فروخته می‌شود.
امروز در بازار آزاد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با افزایش قیمت نسبت به روز قبل 4 میلیون و 165 هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم 3 میلیون و 801 هزار تومان معامله شد.
هر قطعه نیم‌بهار آزادی امروز شاهد افزایش قیمت بود به‌نحوی که در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی یک  میلیون و 980 هزار تومان، ربع سکه 980 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 510  هزار تومان فروخته می‌شد.
هر گرم طلای 18 عیار نیز امروز 303 هزار تومان ارزشگذاری شده بود، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1211.4دلار معامله می‌شود.
افزایش چشمگیر قیمت سکه و طلا در اخرین روز هفته در شرایطی اتفاق می افتد که تا دیروز صبح و بعد از اعلام و ابلاغ بسته جدید ارزی از سوی دولت و بانک مرکزی، شیب تند افزایش قیمت در بازار طلا و ارز که از چند ماه گذشته آغاز شده بود متوقف شد و قیمت‌ها سیر نزولی را در پیش گرفتند اما از دیروز ظهر روند قیمت ها دوباره افزایشی شد.
از دلایل اصلی افزایش قیمت ارز و طلا می‌توان گفت طی یکی دو روز گذشته خبرهای نادرست و با اهداف سیاسی در کانال‌های خبری دست به دست می‌شود؛ همچنین دیروز برخی محافل خبری اعلام کردند که حساب‌های ایرانی در چین مسدود شده است، همین خبر موجب شد تا بازار شیب صعودی بگیرد هرچند که چند ساعت بعد اعلام شد خبر از اساس کذب است.
دیروز اما خبر دیگری موجب شد تا قیمت سکه و ارز که اتفاقاً شیب نزولی خوبی را طی کرده است، از رکوردهای تاریخی خود فاصله گرفته بار دیگر وارد فاز صعودی شود، خبر غلط و البته تأثیرگذار در بازار امروز طلا و ارز این بود که بانک مرکزی قیمت سکه‌های پیش‌فروش را افزایش داده است.
انتشار این دو خبر تکذیب شده در کنار فعالیت و شایعه پراکنی پر رنگ دلالان سبب شده است تا سکه که تا 3 میلیون تومان در روزهای گذشته کاهش قیمت پیدا کرده بود دوباره به مدار 4 میلیون تومانی برگردد و این افزایش قیمت بازار را دوباره شوکه کند.

برچسب ها: سکه ، بهار آزادی ، قیمت سکه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار