کد خبر: ۶۴۷۴۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۶
اختلاف قیمت کارخانه و بازار به ۳۸ میلیون تومان رسید
گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از کاهش یک میلیون تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی قیمت خودروهای داخلی دارد. کارشناسان این کاهش قیمت را ناشی از نبود مشتری و خریدار در بازار خودرو می دانند.
گرانی بازار خودرو را کساد کرد
بازار امروز خرید و فروش خودرو نسبت به روزگذشته با کاهش یک تا یک میلیون و 500 هزار تومانی قیمت در انواع خودروهای داخلی روبرو شده است به نحوی که پژو405 جی ال ایکس با کاهش ١ میلیون و 500 هزار تومان با قیمت ٤٥ میلیون تومان به فروش می رسد.
همچنین پژو 206 تیپ٢ با کاهش 800 هزار تومانی با قیمت ٤٩ میلیون و 700 هزار تومان، پژو207 اتوماتیک با کاهش یک میلیون تومانی با قیمت ٩٣ میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.
براساس این گزارش از میان خودروهای داخلی فقط دنا پلاس با افزایش ٢ میلیون تومانی با قیمت ٨٥ میلیون تومان فروخته می شود.
در همین رابطه رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل و نمایشگاه‌داران با بیان اینکه بازار خودرو بدون مشتری است، گفت: اختلاف قیمت کارخانه و بازار در خودرو‌های ۴۵ تا ۶۰ میلیون تومانی به ۳۸ میلیون تومان رسید.
سعید موتمنی درباره وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: طی چند روز گذشته خودروسازان عرضه خود به بازار را قطع کردند و اختلاف قیمت نسبت هفته گذشته افزایش یافته است.
وی افزود: خودرو‌های زیر ۳۰ میلیون تومان حدود ۵ تا ۸ میلیون تومان، خودرو‌های ۳۰ تا ۴۵ میلیون تومان حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان و خودرو‌های ۴۵ تا ۶۰ میلیون تومان بین حدود ۱۵ تا ۳۸ میلیون تومان اختلاف بین قیمت کارخانه و بازار است.
رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل و نمایشگاه‌داران گفت: خودروسازان به دنبال افزایش قیمت و آزادسازی قیمت هستند، زمانی این موضوع باید اتفاق بیفتند که خودرو‌های ۳۰ تا ۴۵ میلیون فقط توسط دو شرکت عرضه نشود و تعداد بیشتری این خودرو‌ها را عرضه کنند تا انحصار در بازار وجود نداشته باشد و قیمت‌ها از نظر کیفیت و رقابت تعیین شود.
موتمنی درباره وضعیت خرید و فروش اذعان کرد: خرید و فروش خودروی خارجی به صفر رسیده و با توجه به افزایش قیمت‌ها تقاضای خرید برای خودرو‌های داخلی بازار نیست.
وی درباره وضعیت فروش خودرو‌های دست دوم در بازار نیز خاطرنشان کرد: در حال حاضر بازار خودرو بدون مشتری است و تفاوتی بین خودروی صفر و کارکرده وجود ندارد.
در ادامه قیمت تعدادی از خودروهای داخلی در بازار امروز را می بینید:
گرانی بازار خودرو را کساد کرد

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار