کد خبر: ۶۴۹۲۵
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۹
اختلاف قیمت‌ ۱۵ تا ۶۹ میلیونی خودرو از کارخانه تا بازار
ایران خودرو امروز طرح فروش ۱۵ محصول خود را آغاز کرد اما اختلاف قیمت بالای این خودروها از کارخانه تا بازار به همراه اختلالات سیستمی عاملی شده تا کمتر خریداری امکان خرید این خودروها را داشته باشد.
سرگردانی متقاضیان در طرح خرید اینترنتی خودرو
ایران خودرو امروز طرح فروش ۱۵ محصول خود را آغاز کرد اما اختلاف قیمت بالای این خودروها از کارخانه تا بازار به همراه اختلالات سیستمی عاملی شده تا کمتر خریداری امکان خرید این خودروها را داشته باشد.
به گزارش تجارت آنلاین از تسنیم، براساس اعلام ایران خودرو رأس ساعت 9 صبح امروز(29 مرداده ماه ) پیش فروش 15 محصول این شرکت آغاز شد. اما این طرح فروش هم مانند سایر طرح‌ها بیشتر به سرگردانی مردم در سایت منتهی و ترافیک بالای خریداران عاملی شد تا کمتر کسی امکان خرید خودرو پیدا کند.
در این طرح از همان ساعات نخست ثبت نام مشتریان با اخطارهایی از سوی سایت مواجهه شدند که این موضوع خود بر سرگردانی مردم اضافه کرد. در نهایت هم فقط مشتری به انتخاب رنگ خودرو رسید و در مراحل بعدی ثبت با اخطارهای پی در پی سایت روبه رو شد.
براساس اطلاعیه ایران خودرو در این فروش امکان صلح وجود ندارد و هر کد ملی مجاز به ثبت نام فقط یک دستگاه خودرو است همچنین کلیه مشتریانی که 6 ماهه گذشته نسبت به ثبت نام این خودرو اقدام نموده اند، قادر به ثبت نام از این بخشنامه نیستند. بر همین اساس هر ثبت نام مغایر با شرایط این بخشنامه از سوی شرکت یکطرفه ابطال خواهد شد.
نکته قابل توجه در این طرح لیست خودروهای پیش فروش شده است چراکه اکثر این خودروها با اختلاف قیمت بسیار بالا از کارخانه تا بازار روبه رو هستند که همین امر در تشویق مردم برای خرید خودرو مؤثر است. علاوه بر این سوءاستفاده‌گران هم از این اختلاف قیمت برای کسب سود بیشتر استفاده کرده و در صدد خرید خودرو و فروش آنها با قیمت بالا در سطح بازار هستند.
به عنوان نمونه پژو206 تیپ 2 در کارخانه 36 میلیون و 286 هزار تومان قیمت گذاری شده اما در بازار با اختلاف 17 میلیون و 714 هزار تومانی با قیمت 54 میلیون تومان، خودروی دانگ فنگ در کارخانه 50 میلیون تومان قیمت خورده اما در بازار با اختلاف 30 میلیون تومانی با قیمت 80 میلیون تومان، هایماS7 در کارخانه 104 میلیون و 311 هزار تومان قیمت گذاری شده که در بازار با اختلاف 69 هزار تومانی با قیمت 173 میلیون تومان، سمند LX در کارخانه 33 میلیون و 535 هزار تومان قیمت خورده اما در بازار با اختلاف 17 میلیون تومانی با قیمت 51 میلیون تومان و پژو405 مدل GLX در کارخانه 32 میلیون و 944 هزار تومان قیمت گذاری شده ولی در بازار با اختلاف 15 میلیون تومانی با قیمت 48 میلیون و500 هزار تومان به فروش می‌رسد.


نام:
ایمیل:
* نظر: