کد خبر: ۶۵۹۶۳
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
در بازدید معاون توسعه منابع انسانی از مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار تاکید شد:
معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران در بازدید از مرکز مدیریت محیط زیست بر ایجاد یک مرکز محیط زیست و توسعه پایدار قدرتمند جهت نهادینه ساختن و ارتقاء شاخص های محیط زیستی در مجموعه شهرداری تهران تاکید کرد.
ایجاد یک مرکز محیط زیست قدرتمند جهت ارتقاء شاخص های محیط زیستی شهر تهران

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، ابراهیم شیخ معاون توسعه منابع انسانی در بازدید از مرکز مدیریت محیط زیست ضمن تسلیت ایام شهادت ابا عبدالله الحسین گفت: امیدوارم بیش از آنکه درگیر شور عاشورا شویم درگیر رسیدن به اهدافی باشیم که امام حسین (ع) برای رسیدن به آن جانشان را هدیه دادند و راهشان به عنوان یگ الگوی نمونه در تاریخ بشریت جاودان ماند.
وی در ادامه  افزود: حضور من در این جمع به دلیل اهمیت مباحث محیط زیستی است چرا که در حال حاضر مهمترین مساله شهر تهران موضوع محیط زیست و توسعه پایدار محسوب می شود و هیچ موضوعی مهمتر از آن نیست.
معاون توسعه منابع انسانی با ابراز اینکه خوشحالم از اینکه مساله محیط زیست مساله بخشی نبوده بلکه فرابخشی است، گفت: همه حوزه ها باید رویکرد محیط زیستی داشته باشند مانند حوزه حمل و نقل، فضای سبز حتی حوزه منابع انسانی چرا که حفظ فرهنگ و تاریخ شهر منوط به حفظ محیط زیست آن است.
شیخ در ادامه افزود: باید یک مرکز محیط زیستی قدرتمند در مدیریت شهر تهران داشته باشیم که مساله محیط زیست را در مجموعه شهر تهران مدیریت کند و فراتر از مجموعه شهر تهران نظر کند.
وی در ادامه با تاکید بر استفاده از تمامی ظرفیت های شهرداری تهران جهت نهادینه ساختن موضوعات محیط زیستی گفت: باید نگاه مکانیکال در سرای محلات تبدیل به نگاه پویا و پربازده گردد و معنویت اخلاق محیط زیستی ترویج داده شود.
معاون توسعه منابع انسانی با تاکید بر اینکه باید در ترویج توسعه انرژی های تجدیدپذیر همانند کشورهای همسایه ارمنستان و ترکیه که در حال پیاده سازی استفاده از انرژی های نو در منازل هستند ماهم سعی در گسترش آن با تمام ظرفیت در سطح شهر تهران برآییم.
وی اظهار کرد: در حوزه منابع انسانی این معاونت آمادگی دارد که با استفاده از سامانه بازار کار داخل نخبگان فعال حوزه محیط زیست در مجموعه شهرداری تهران را به سیستم معرفی نماید. 
معاون توسعه منابع انسانی با اشاره به اینکه آموزش رکن اصلی موضوعات محیط زیستی است، پیشنهاد فعالیت چند گروه از سازمان های مردم نهاد محیط زیستی را در شهرداری تهران جهت نهادینه کردن و آشنایی پرسنل و همراه و همسو کردن آنان در راستای ترویح فرهنگ محیط زیست در خانواده شهرداری تهران من جمله موضوعات تنوع زیستی، انرژی های نو، اصلاح الگوی مصرف و غیره را داد.
شیخ در ادامه افزود: می توان با استفاده از ظرفیت های دانشگاهی، همکاری های بین المللی، شناسایی استعدادهای داخلی میزان اثر بخشی اقدامات و فعالیت های محیط زیستی را دو چندان کرد.
در ادامه علی پور رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار ضمن خیر مقدم به معاون توسعه منابع انسانی با اشاره به اینکه هر چه موضوعات محیط زیست در سطح مدیران ارشد مطرح شود بدون تردید انگیزه کارکنان جهت فعالیت دو چندان می شود، گفت: مطمئنا حمایتها و اعتقاد به موضوع محیط زیست نه تنها باعث ارتقاء شاخص های محیط زیست می شود بلکه می توان  بهترین نتیجه را از مجموعه اقدامات در حوزه مدیریت شهری گرفت. 
وی در ادامه با تاکید بر اینکه تنها شاخص توسعه واقعی که منجر به کیفیت زندگی می شود محیط زیست است گفت: امیدورام با توجه به اینکه شعار شهردار تهران شهر زیست پذیر و شهروند مشارکت پذیر است بتوانیم با حمایتهای همه جانبه مدیران ارشد شهری کیفت زندگی شهروندان شهر را به لحاظ شاخص های محیط زیست ارتقاء دهیم.
لازم به ذکر است در انتهای بازدید معاون توسعه منابع انسانی دیداری با پرسنل مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار به عمل آوردند.
نام:
ایمیل:
* نظر: