کد خبر: ۶۵۹۸۳
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۹
صعود شاگردان برانکو به نیمه نهایی با پیروزی حماسی بر الدحیل
دیدار برگشت تیم‌های فوتبال پرسپولیس ایران و الدحیل قطر در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با برتری حماسی سرخپوشان به پایان رسید تا شاگردان برانکو راهی نیمه نهایی شوند.
معجزه سرخ در ورزشگاه آزادی
دیدار برگشت تیم‌های فوتبال پرسپولیس ایران و الدحیل قطر در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با برتری حماسی سرخپوشان به پایان رسید تا شاگردان برانکو راهی نیمه نهایی شوند.
دیدار برگشت تیم های فوتبال پرسپولیس ایران و الدحیل قطر در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه امروز دوشنبه در ورزشگاه آزادی تهران آغاز شد که این دیدار با برتری ۳ بر یک پرسپولیس به پایان رسید. سیدجلال حسینی(۵۷)، حسین البریک (گل به خودی ۷۶)، گادوین منشا(۷۸) کریم بوضیاف(۳۳) برای الدحیل گل زد.
* بازی با حملات پرسپولیس انجام شد و بازیکنان این تیم با حمایت هواداران پرتعداد خود به دنبال رسیدن به دروازه تیم مهمان بودند اما تا دقیقه ۷ نتوانست خطر جدی را روی دروازه ایجاد کنند.
* دقیقه ۸ : نخستین فرصت جدی برای پرسپولیس ایجاد شد اما فرار منشا در آخرین لحظات با خروج دروازه بان الدحیل ناکام ماند.
* در دقیقه ۱۸ بشار رسن سانتر خطرناکی را روی دروازه الدحیل ارسال کرد که توسط بازیکنان حریف به کرنر فرستاده شد.
* دقیقه ۲۱ : جونیور با عبور از دو بازیکن پرسپولیس از درون محوطه جریمه شوتی را راهی دروازه پرسپولیس کرد که بیرانوند این ضربه را مهار کرد.
* دقیقه ۲۲ : گادوین منشا با شوتی دیدنی از پشت محوطه جریمه دروازه الدحیل را هدف قرار داد که ضربه محکم این بازیکن پس از برخورد با دست دروازه بان حریف به تیر عمودی دروازه برخورد کرد.
* دقیقه ۲۷: جونیور در یک ضد حمله خطرناک از مدافعان پرسپولیس عبور کرد که محمد انصاری پشت محوطه جریمه این بازیکن را با خطا متوقف کرد و با کارت زرد جریمه شد. قبل از  او هم کمال کامیابی نیا کارت زرد گرفته بود.
* دقیقه ۳۳: یک ضربه ایستگاهی از جناح راست برای الدحیل به دست آمد که این ضربه در یک رفت و برگشت به بدن کریم بوضیاف برخورد کرد و وارد دروازه سرخپوشان شد تا کار شاگردان برانکو برای ادامه بازی سخت شود.
* دقیقه ۴۵: سرخپوشان بعد از دریافت گل تلاش زیادی کرد تا به دروازه حریف نزدیک شود اما کم تعداد بودن این تیم در خط حمله اجازه ایجاد خطر را نداد و در نهایت نیمه اول با برتری یک بر صفر الدحیل به پایان رسید.
* دقیقه ۴۸: شجاع خلیل زاده به دنبال خطایی که روی بازیکن حریف انجام داد کارت زرد دریافت کرد.
معجزه سرخ در ورزشگاه آزادی
* دقیقه ۵۷: بهترین موقعیت پرسپولیس در نیمه دوم برای بشار رسن پیش آمد اما ضربه او را دروازه بان حریف به کرنر فرستاد. این ضربه در رفت و برگشت به سیدجلال حسینی رسید که ضربه آرام و دقیق او به گل تبدیل شد.
* دقیقه ۶۷: به دنبال مصدومیت حسین ماهینی برانکو او را از زمین بیرون کشید و شایان مصلح را به زمین فرستاد.
* دقیقه ۷۶: پاس عالی منشا برای علیپور این بازیکن را در موقعیت حمله قرار داد و حرکت عالی مهاجم سرخپوشان مدافع حریف را جا گذاشت و پاس رو به جلوی او توسط مدافع الدحیل به گل دوم تبدیل شد.
* دقیقه ۷۸: فرار منشا با اشتباه مدافعان الدحیل همراه شد تا این بازیکن با دریبل کردن دروازه بان الدحیل سومین گل سرخپوشان را به ثمر برساند.
* دقیقه ۸۵: علی علیپور به خاطر جلوگیری از ضد حمله تیم الدحیل کارت زرد گرفت. دو دقیقه بعد آدم همتی به جای بشار رسن وارد زمین شد.
* دقیقه ۹۰: امید عالیشاه در ضد حمله وارد محوطه جریمه حریف شد و در حالی که می توانست به هم تیمی هایش پاس بدهد شوتی را به سمت دروازه حریف زد که از کنار دروازه به بیرون رفت.
معجزه سرخ در ورزشگاه آزادی
در دقایق وقت اضافه برانکو که کنار خط آمده بود تا بازیکنانش را برای دفاع از گل های زده تهییج کند خودش احساسی شد و پس از دو بار کوبیدن توپ به زمین از سوی روشن ایرماتوف از کنار زمین اخراج شد.

با برد در این بازی تیم فوتبال پرسپولیس نوار بردهای متوالی تیم الدحیل قطر در لیگ قهرمانان آسیا را قطع و این تیم مدعی را از دور این مسابقات حذف کرد.

تیم قدرتمند و مدعی الدحیل قطر پیش از این موفق شده بود به ۹ پیروزی متوالی در لیگ قهرمانان آسیا برسد و رکوردی خاص از خودش در این فصل از مسابقات آسیایی بر جای بگذارد. با این حال باخت این تیم مقابل پرسپولیس در ورزشگاه آزادی، باعث شد تا تاریخ سازی تیم قطری در همین مرحله یک چهارم نهایی متوقف شود.

پرسپولیس هم در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا رکوردی خاص دارد. شاگردان برانکو ایوانکوویچ در مرحله گروهی در ورزشگاه آزادی موفق شدند تیم های نسف قارشی ازبکستان، الوصل امارات و السد قطر را شکست بدهند.

پرسپولیسی ها در مرحله یک هشتم هم در بازی برگشت موفق شدند تیم الجزیره امارات را حذف کنند و امشب هم با برد مقابل الدحیل، به رکورد شکست ناپذیری در ورزشگاه آزادی در این فصل از مسابقات آسیایی ادامه دادند.

پرسپولیس درحالی راهی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا شد که به خاطر پرونده جنجالی مهدی طارمی از پنجره نقل و انتقالات محروم بود. حریف بعدی سرخپوشان از بین دو تیم استقلال و السد انتخاب خواهد شد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار