کد خبر: ۶۶۰۷۵
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
بارش ۲روزه باران در ۱۰ استان
سازمان هواشناسی با اعلام بارش باران طی امروز و فردا در سواحل دریای خزر و ۷ استان دیگر کشور نسبت به وقوع سیلاب‌های ناگهانی هشدار داد.
هشدار سازمان هواشناسی درخصوص سیل
سازمان هواشناسی با اعلام بارش باران طی امروز و فردا در سواحل دریای خزر و ۷ استان دیگر کشور نسبت به وقوع سیلاب‌های ناگهانی هشدار داد.
امین‌حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: امروز با ورود سامانه بارشی از غرب و شمال‌غرب ابتدا در این مناطق بارش آغاز می‌شود و به‌تدریج غرب سواحل دریای خزر، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، ارتفاعات و دامنه‌های البرز و از ساعات بعدازظهر و اوایل شب در شرق فارس، غرب، جنوب غرب کرمان و شمال هرمزگان رشد ابر، رگبار و رعد و برق و وزش شدید باد موقتی رخ خواهد داد.
وی افزود: احتمال سیلاب ناگهانی در مسیل‌ها و رودخانه‌های این استان‌ها وجود دارد.
وی تصریح کرد: بارش برای نیمه شمالی استان‌های آذربایجان غربی، شرقی و اردبیل شدت بیشتری خواهد داشت.
وی گفت: فردا این سامانه در پاره‌ای نقاط از جمله شمال‌غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های البرز و از بعدازظهر ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، بخش‌هایی از مرکز، استان‌های فارس، شمال هرمزگان و جنوب غرب کرمان رگبار باران پیش‌بینی شده است.
کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: دوشنبه 2 مهرماه 97 سواحل شمال، شمال‌غرب و ارتفاعات و دامنه‌های البرز رعد و برق و رگبار خواهند داشت.
نقشینه با بیان این‌که برای استان‌های فارس، هرمزگان و کرمان طی روز دوشنبه پیش‌بینی رگبار باران همراه رعد و برق شده است، گفت: برای تهران بعدازظهر امروز افزایش ابر، وزش باد و اواخر امشب بارش پراکنده پیش‌بینی شده است.
وی با بیان این‌که فردا تهران بارانی خواهد بود، افزود: بیشینه دمای پایتخت 29 درجه خواهد بود. خنک‌ترین مرکز استان نیز شهرکرد با 6 درجه بالای صفر بوده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: