کد خبر: ۶۷۴۷۱
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
رئیس کل سازمان خصوصی سازی با دبیر اول سفارت برزیل در حاشیه پنجمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی و دهمین نمایشگاه معرفی فرصتهای سرمایه گذاری کشور در جزیره کیش دیدار و گفتگو کردند.
دیدار دبیر اول سفارت برزیل با رئیس کل سازمان خصوصی سازی 

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، پوری حسینی در دیدار با دبیر اول سفارت برزیل در حاشیه پنجمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی و دهمین نمایشگاه معرفی فرصتهای سرمایه گذاری کشور در جزیره کیش گفت: سازمان خصوصی سازی وظیفه واگذاری سهام و اموال و دارایی های دولت را بر عهده دارد و بر این اساس طبق قانون باید مالکیت و مدیریت دولت را در شرکتهای مختلف واگذار کنیم.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به واگذاری حدود 700 شرکت دولتی در سالهای گذشته افزود: حدود 500 شرکت هم در برنامه واگذاریهای این سازمان قرار دارند.

وی با استقبال از حضور سرمایه گذاران خارجی که تمایل به ورود به اقتصاد و سرمایه گذاری در بخش های مختلف ایران را دارند اظهار داشت: تاکنون سرمایه گذاران برزیلی اقدام به خرید سهام شرکتهای دولتی در ایران نکرده اند.

پوری حسینی ادامه داد: بر اساس الزامات قانونی، سازمان خصوصی سازی موظف است سهام شرکتهای دولتی را بخش خصوصی واگذار کند و این در حالی است که مراودات تجاری میان ایران و برزیل در حال حاضر میان دولتهای این دو کشور در حال انجام است.

وی همچنین اذعان داشت: فعالیت اقتصادی ایران و برزیل نیازمند تضامینی برای تداوم است که بر این اساس دولت ایران بازگشت اصل و فرع سرمایه خارجی را تضمین می کند و به نوعی طرف معامله دولت ایران است؛ به عنوان مثال اگر بخش خصوصی خارجی بخواهد در جزیره کیش فعالیت کند، دولت تضمین می کند که سرمایه وی مصادره نشود و در صورت تمایل سرمایه گذار به خروج سرمایه به خارج از کشور، این اتفاق به سادگی بیفتد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: وظیفه این سازمان واگذاری سهام شرکتهای دولتی است؛ بنابراین اگر سرمایه‌گذاران برزیلی تمایل به حضور در واگذاریهای این سازمان داشته باشند، از این اتفاق استقبال می کنیم.

زهره عالی پور, عضور هیات عامل سازمان خصوصی سازی هم در این دیدار با اشاره به ملاقاتی که چندی پیش سفیر برزیل با متولیان اقتصادی کشور داشته اند گفت: مقامات بزریلی با مباحث مرتبط با مفهوم خصوصی سازی آشنا هستند که در این خصوص مراودات دو کشور می تواند به بهبود و ارتقای واگذاریها و سیاست خصوصی سازی در هر دو کشور کمک کند.

دبیر اول سفارت برزیل نیز در این نشست با ابزار خوشحالی از این دیدار گفت: کشور برزیل فعالیتهای زیادی در کشور ایران داشته است و مراودات اقتصادی میان دو کشور به بیش از 100 سال می رسد.

فلیپه آبوت گالوائو سوبرا لویز تصریح کرد: برزیلی ها حتی در سخت ترین شرایط دوست و همراه ایران بوده اند، تا جایی که در سال گذشته 1.2 میلیارد دلار قرارداد میان دو کشور داشته ایم.
نام:
ایمیل:
* نظر: