کد خبر: ۶۷۵۳۱
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
روح اله خدارحمی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی در ادامه برنامه بازدید از طرح ها و آگاهی از پیشرفت برنامه ها، صبح روز پنجشنبه سوم آبان ماه از محل احداث نخستین پالایشگاه شیر کشور در «سعیدآباد» از توابع شهرستان «شهریار» در استان تهران بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی در این بازدید، خدارحمی به نقش و حمایت این بانک در تولید واشتغال در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: این کارخانه با مشارکت و تسهیلات بانک کشاورزی احداث خواهد شد.
وی با اشاره به مشکلاتی که دامداران در زمینه نوسانات قیمت و عرضه شیر دارند، خاطر نشان کرد: راه اندازی این واحد تولیدی ضمن کنترل  نوسانات بازار شیر ، نیاز جامعه را به محصولات و فرآروده های لبنی تأمین می کند و تولید بخش دامداری نیز موجه تر خواهد شد.
وی ظرفیت جذب شیر در این واحد تولیدی را حدود 7 میلیون تن اعلام کرد و افزود: محصولات تولیدی این واحد ارزش افزوده، اشتغال زایی و ارزآوری برای کشور به دنبال خواهد داشت و می تواند به توسعه دامداری در کشور نیز منجر شود.
 خدارحمی تأکید کرد: بانک کشاورزی با جمع‌آوری سپرده‌های خرد مردمی و دیگر منابع در اختیار، تسهیلات  قابل توجهی را برای توسعه بخش کشاورزی  به کارآفرینان و سرمایه‌گذاران این بخش اختصاص می‌دهد. 
بر اساس این گزارش،«پالایشگاه شیر کاله» با استفاده از تسهیلات 428 میلیون یورویی بانک کشاورزی از محل منابع صندوق توسعه ملی احداث و ضمن تولید فرآورده های مختلف لبنی،حدود 50هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.
«غلامعلی سلیمانی» مدیر پالایشگاه شیر کاله نیز ضمن قدردانی از همکاری و مشارکت بانک کشاورزی در تأمین منابع مورد نیاز گفت: با راه اندازی این پالایشگاه، از خروج سالانه 1میلیارد و300میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.
این گزارش می افزاید، فرهاد فنودی عضو هیئت مدیره ، مسعود جلالیان مدیر امور اعتبارات و بانکداری شرکتی بانک کشاورزی،مدیران،کارشناسان و برخی از روسای شعب این بانک در استان تهران، در این بازدید خدارحمی را همراهی می کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر: