کد خبر: ۶۷۶۶۳
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۷
بزرگترین فرودگاه جهان در ترکیه افتتاح شد
یکی از بزرگترین فرودگاه‌های جهان تحت عنوان استانبول با حضور رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه و مقامات ارشد کشورهای مختلف در این شهر افتتاح شد. اردوغان برای بازدید از بخش های مختلف این فرودگاه سوار بر خودروی گلف شد. امینه اردوغان نیز رئیس جمهور ترکیه را در این بازدید همراهی کرد.
رانندگی اردوغان و همسرش در فرودگاه استانبول + عکس
رییس‌جمهور ترکیه، رجب طیب اردوغان، یک فرودگاه جدید ۱۱.۷ میلیارد دلاری را در خارج از استانبول افتتاح کرد، که به گفته مقامات یکی از پر رفت‌وآمدترین فرودگاه‌های جهان خواهد بود، هرچند با تاخیراتی که در این پروژه به وجود آمده است، تا پایان ژانویه به طور کامل عملیاتی نخواهد شد.
اردوغان برای بازدید از بخش های مختلف این فرودگاه سوار بر خودروی گلف شد. امینه اردوغان نیز رئیس جمهور ترکیه را در این بازدید همراهی کرد.
اردوغان گفت: این فرودگاه قادر خواهد بود سالانه ۹۰ میلیون مسافر را جابه‌جا کند و می‌تواند ظرفیت خود را برای پذیرش ۲۰۰ میلیون مسافر در سال توسعه دهد.
هرچند، برای دو ماه اول، از این فرودگاه تنها برای پروازهای بین ترکیه و آذربایجان و قبرس شمالی، استفاده خواهد شد، که این برای مقامات ترکیه، که از این فرودگاه به عنوان بخش مرکزی توسعه ساخت‌وساز در ترکیه و شکوفایی رشد اقتصادی، تحت مدیریت ۱۵ ساله اردوغان، یاد می‌کردند، عقب‌گرد محسوب می‌شود.
اردوغان که در جشن افتتاحیه این فرودگاه صحبت می‌کرد گفت: این مرکز، فرودگاهِ استانبول نامیده خواهد شد و نقش ترکیه در یکپارچه‌سازی اقتصاد جهانی را توسعه خواهد داد.  
اردوغان گفت: با فعالیت فرودگاه استانبول، فضای هوایی اروپا باید ساختار خود را عوض کند. او در ادامه گفت که انتظار دارد از این فرودگاه برای تعداد زیادی از پروازهای بین‌المللی استفاده شود.
او افزود: فرودگاه آتاتورک، پس از بازگشایی کامل فرودگاه جدید، بر روی پروازهای تجاری بسته خواهد شد اما به عنوان فرودگاهی برای امور هوانوردی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. زمین‌های بلااستفاده هم به پارک تبدیل می‌شوند.
رانندگی اردوغان و همسرش در فرودگاه استانبول + عکس

رانندگی اردوغان و همسرش در فرودگاه استانبول + عکس

رانندگی اردوغان و همسرش در فرودگاه استانبول + عکس


رانندگی اردوغان و همسرش در فرودگاه استانبول + عکس

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار