کد خبر: ۶۷۶۸۸
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶
در جهان اسباب بازی‌های نادر و منحصر به فردی ساخته شده که حتی از معادل واقعی آنها هم گران‌تر است. در زیر می خواهیم نمونه هایی از این وسایل بازی کودکانه را بررسی کنیم:
در حال حاضر برای خرید اسباب بازی هایی با کیفیت بالا باید هزینه زیادی را صرف کنید. اما در میان اسباب بازی ها گونه‌ای نادر و منحصر به فرد هم ساخته شده که قیمت آنها برابر و یا حتی بیشتر از یک ماشین گران قیمت و یا عمارت لوکس است.

در ادامه نمونه هایی از این وسایل بازی کودکانه را بررسی می کنیم:

عروسک پرنده

گران ترین اسباب بازی های دنیا +تصاویر

عروسک پرنده گران ترین اسباب است که توسط شرکت کریستین بین سوئیس ساخته شده و به خاطر ساخت چنین عروسکی جایزه طلا را برد. ساخت مکانیکی این عروسک از طلا، 6 میلیون و دویست و پنجاه هزار دلار ارزش گذاری شده است. جنس بدنه عروسک از چینی و داری ارتفاع 120 سانتی متر و وزن 55 کیلویی است. لباس عروسک از پارچه گران قیمت به ارزش 15 هزار دلار تهیه شده است. این عروسک با کلیدی که از طلاست شروع به حرکت می کند و فلوت می زند و صدای زیبایی از پرنده هایی که روی دست او قرار دارند، پخش می شود.

ماشین کوچک لامبورگینی آونتادور

گران ترین اسباب بازی های دنیا +تصاویر

جایزه نقره هم به سازنده این ماشین رسید. جنس لامبورگینی اسباب بازی از پلاتین، طلا و الماس است و 4میلیون و هفتصد هزار دلار قیمت دارد.

خرس تدی
سازنده این عروسک نیز برنده برنز شد. خرس تدی در لباس برند معروف «لویی ویتون» است. در آغاز قرن بیستم اولین خرس عروسکی توسط Steiffدر آلمان ساخته شد. او این خرس را به نام تدی و بخاطر تئودور روزولت رئیس جمهور آمریکا نامگذاری کرد چون در آن زمان آقای رئیس جمهور به شکار خرسی رفت و او را نابود کرد. پس از این حادثه اولین خرس اسباب بازی تدی نام گرفت. قیمت این خرس 2 میلیون و یکصد هزار دلار است.

مکعب روبیک

گران ترین اسباب بازی های دنیا +تصاویر

با نگاهی به کتاب گینس شما این پازل منحصر به فرد را پیدا خواهید کرد.ارزش آن 1.5 میلیون دلار است و شامل 1350 سنگ که توسط جواهر ساز آمریکایی گذاشته شده است.

اسب اسباب بازی

گران ترین اسباب بازی های دنیا +تصاویر

این اسباب بازی از طلاساخته شده و یک قطعه جواهر گران قیمت نیز دارد و ارزش آن یک میلیون و بیست و شش هزار دلار است که به مناسبت روز تولد گینزا تاتاکیکو شاهزاده امپراطوری آکی شینو ساخته شد.

قلعه باستانی کالین مور

گران ترین اسباب بازی های دنیا +تصاویر

هزینه این قلعه زیبا که با جواهرات تزئین شده، نیم میلیون دلار است که در زمان کالین مور بازیگر برجسته در سال1930 ساخته شده است.  این قلعه 3 متر ارتفاع دارد که با کمک 700 کارگر ساخته شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار