کد خبر: ۶۷۸۱۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
رییس اداره کل بانکداری الکترونیک بانک مسکن از راه‌اندازی سامانه جدید اینترنت بانک مسکن در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از بانک مسکن-هیبنا، سامانه جدید اینترنت بانک مسکن محیطی تازه با ابزارهای پیشرفته طراحی شده بر اساس نتایج حاصل از ارزیابی تجربه کاربران (UX) برای دسترسی آسان به انواع خدمات و هماهنگی تمامی عملیات بانکی است که شکل تکامل یافته تری نسبت به اینترنت بانک فعلی فعال برای کاربران بانک مسکن دارد.
اینترنت بانک جدید بانک مسکن بستر امنی است که هر کاربر می تواند علاوه بر حساب حقیقی، امور بانکی حساب های حقوقی اش را نیز مدیریت کند.
یکی از امکانات این نسخه، تنظیم فضای دیداری صفحه اصلی اینترنت بانک بر اساس سلیقه هر کاربر است. با جابجایی ساده تقویم، نمودارها و جداول می توان فضای دیداری صفحه اصلی را به شکل دلخواه تنظیم کرد.
در این نسخه یک گزینه میان بر تحت عنوان «سرویس های پرکاربرد» وجود دارد که علاوه بر آسان کردن دسترسی به موارد مورد نیاز مکرر هر کاربر، ابزاری موثر برای ذخیره زمان در زمان انجام عملیات بانکی از طریق اینترنت بانک نیز هست. افزون بر این، یکی از قابلیت های جدید این سامانه، تعیین خودکار سرویس های پرکاربرد بر اساس تجربیات کاربر است. در عین حال کاربر نیز می تواند به تشخیص خود سرویس های مورد نظر خود را به این قسمت اضافه یا از آن حذف کند.
از مهم ترین امکانات جدید این سامانه که می توان به آن اشاره کرد، امکان افتتاح حساب است. کاربر با ورود به قسمت سپرده، لیست جزییات حساب های خود را مشاهده می کند و در عین حال می تواند در صورت تمایل نسبت به افتتاح انواع حساب‌های کوتاه مدت و قرض الحسنه مسکن نیز اقدام کند.
در صورت داشتن حساب تسهیلاتی، کاربر می تواند در هر لحظه سود تسهیلاتش را بر اساس پارامترهای مختلف و به صورت نموداری مشاهده کند. منوی «کارپوشه» نیز محل تعریف زیرمجموعه ها و ابزاری قدرتمند برای صرفه جویی در هزینه و زمان است.
هر کابر با تعریف نقش برای اشخاص حقیقی و تعیین سطح دسترسی، اولویت و محدوده عملکردشان می تواند سرعت چشمگیری به روندهای مالی و اداری ببخشد.
«خدمات پرداخت» عنوانی آشناست که در تمام سرویس‌های اینترنت بانک وجود دارد اما در سامانه اینترنت بانک مسکن شامل برچسب الکترونیکی عوارض (ETC) نیز می شود. کاربر می تواند وضعیت، اطلاعات و موجودی برچسب ها را مشاهده، آنها را شارژ و یا غیرفعال کند.
همچنین یک امکان منحصر به فرد در اینترنت بانک جدید بانک مسکن، «مدیریت هزینه و درآمد» است. بر اساس بودجه های ماهانه و با استفاده از اگلوهای موجود کاربر به راحتی می تواند درآمد و هزینه های خود را کنترل کند. او می تواند علاوه بر الگوهای پیش فرض، الگوهای شخصی تعریف کند تا با تسلط هر چه بیشتر بر جزییات هزینه و درآمد خود و نیز مدیریت چک ها و حساب‌ها، برنامه ریزی مالی دقیق تر و مطمئن تری داشته باشد.
امکان مدیریت هشدارها و همچنین وارد کردن اطلاعات تراکنش های سایر بانک ها از دیگر قابلیت های اینترنت بانک جدید بانک مسکن است.
نیلوفر صفری، رییس اداره کل بانکداری الکترونیک بانک مسکن با اعلام طراحی این سامانه جدید با محوریت تسهیل و تسریع کلیه امور بانکی مشتریان بانک مسکن، از راه‌اندازی آن در آینده نزدیک خبر داد.

نام:
ایمیل:
* نظر: