کد خبر: ۶۸۰۰۱
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۳
نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با عنوان این مطلب که انجام جراحی زیبایی محدودیت سنی خاصی ندارد، گفت: غالبا دهه سوم زندگی شایع ترین سن برای جراحی زیبایی بینی است.
دهه سوم زندگی، شایع ترین سن جراحی زیبایی بینیدکتر حامد باطنی در آستانه برگزاری دومین کنگره بین المللی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با بیان این مطلب که بعضی از ارقام دریافتی برای عمل های پلاستیک و زیبایی غیرمعمول است، گفت: اصولا این ارقام توسط افراد غیرحرفه ای و غیرمتخصص از بیماران دریافت می شود.
وی علت اصلی مراجعه بیماران به افرادغیر حرفه ای برای انجام عمل های پلاستیک و زیبایی را تبلیغات نادرست عنوان کرد و گفت: جراحی پلاستیک و زیبایی طیف وسیعی از بیماران را شامل می شود، به طوری که بعضی از افرادی که دچار نقایص خلقتی و مادرزادی هستند می بایست در سنین پایین تحت عمل جراحی پلاستیک و زیبایی قرار گیرند و بعضی از انواع جراحی ها نیز برای سنین بالاتر توصیه می شود.
باطنی با تأکید بر اینکه جراحی زیبایی محدودیت سنی خاصی ندارد، اظهار داشت: در بعضی بررسی ها شایع ترین سن برای انجام جراحی زیبایی بینی دهه سوم زندگی است اما این موضوع به این معنی نیست که در سایر دهه های زندگی نمی توان چنین جراحی انجام داد.
نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با اعلام اینکه همه خدمات زیبایی الزاما در بیمارستان ها انجام نمی شود، تأکید کرد: بعضی از این نوع جراحی های زیبایی در خارج از بیمارستان ها و در مراکز جراحی که مجهز به تجهیزات لازم هستند نیز قابل انجام است.
باطنی در ادامه به کیفیت انجام جراحی های پلاستیک و زیبایی در کشور اشاره کرد و گفت: سطح عمل های پلاستیک و زیبایی در ایران همسطح کشورهای مطرح دنیا است و استقبال بیماران خارجی برای انجام این نوع عمل ها در ایران بسیار زیاد است.
وی تصریح کرد: البته استقبال بیماران خارجی برای انجام این نوع عمل ها در ایران فقط به خاطر قیمت نیست، زیرا در برخی مناطق شرق آسیا کمتر از ایران بابت این نوع عمل ها هزینه دریافت می شود، ولی کیفیت انجام بعضی جراحی های پلاستیک و زیبایی در این کشورها پایین تر از ایران است.
باطنی با اعلام اینکه در حال حاضر کشورهای همسایه بیشترین مراجعات را برای این نوع جراحی ها به ایران دارند، تأکید کرد: علاوه بر جذب بیماران از فاصله نزدیک جغرافیایی، می بایست امکان حضور بیماران سایر نقاط نیز در کشور ما فراهم شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: