کد خبر: ۶۸۱۷۶
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۳
در بازار خودرو چه خبر است؟
بازار خودرو این روزها آشفته و به هم ریخته است و هر روز خبرهای مختلفی از افزایش قیمت ها، تاخیر در تحیول خودروهای پیش فروش شده و ورشکستگی قطعه سازان شنیده می شود که به این التهاب دامن می زند.
ماهیگیری دلالان از آب گل آلود بازار خودرو
 بازار خودرو این روزها آشفته و به هم ریخته است و هر روز خبرهای مختلفی از افزایش قیمت ها، تاخیر در تحیول خودروهای پیش فروش شده و ورشکستگی قطعه سازان شنیده می شود که به این التهاب دامن می زند.
به گزارش تجارت آنلاین، التهابی که سبب شده تا دلالان و واسطه گران از آن به بهترین شکل ممکن سود برده و از این آب گل آلود ماهی بگیرند. به نظر می رسد در این شرایط آنچه قیمت ها را تعیین می کند نه قانون عرضه و تقاضا که دلالانی هستند که با هماهنگی یکدیگر و با تعریف قیمت های نامتعارف، بازار را به هم می ریزندو برغم این که سودهای 80 - 70 درصدی برای خود تعریف کرده اند، مالیاتی هم نمی دهند!
نکته این که وقتی قیمت ها این گونه تعریف و تعیین می شود همگی آن را ملاک قرار داده و بنابراین کسی حاضر نمی شود خودرو خود را کمتر از این رقم بفروشد و در نتیجه همین گونه قیمت خودرو در بازار آزاد بدون هیچگونه منطقی بالا می رود و به قیمت هایی نجومی می رسد.
به عنوان نمونه در تازه ترین این اتفاق ها بعد از اعلام قیمت قطعی پژو 207 صندوق دار اتوماتیک و ارسال دعوتنامه های تحویل خرداد 97، دلالان در بازار آزاد قیمت های نجومی را برای این خودرو مطرح کرده اند.
پژو 207 صندوق دار اتوماتیک که بهای 104 میلیون تومان را دارد، با در نظر گرفتن تخفیف 15 میلیون تومانی و سود مشارکت و تاخیر، با قیمتی حدود 85 میلیون تومان در اختیار خریداران قرار گرفته است.
حال برخی دلالان برای این خودروی اتوماتیک و سدان، قیمتی فراتر از 140 میلیون تومان را اعلام می کنند و این در حالی است که برخی دلالان به قیمت ۱۴۰ میلیون تومان هم  راضی نمی شوند و بهای فراتر از ۱۵۰ میلیون تومان را برای آن پیش کشیده اند!
وجود این شبکه ای گسترده از دلالان خریداران واقعی را هم سردرگم کرده و سبب شده اند تا بازار این روزها با رکود و نبود آینده ای روشن و با ثبات مواجه شود.
آنچه البته  در این بازار آشفته حالا بارقه ای از امید به ثبات و ارامش را سبب شده تحولات مثبت در بازار ارز و سکه است و با افت دوباره قیمت ها در این بازار حالا بسیاری امیدوار هستند بازار خودرو هم به ثبات و آرامش برسد.
افت مسوس قیمت دلار در روزهای اخیر سبب شده تا گزارش امروز قیمت خودرو با توجه به افت محسوس قیمت دلار و سکه نشان از ثابت ماندن قیمت تعدادی از خودروهای داخلی داشته هر چند که قیمت پراید 111 امروز افزایش یافته است.
در معاملات امروز خرید و فروش خودرو پراید 131 با قیمت 34 میلیون تومان، پژو پارس با قیمت 70 میلیون تومان، دنا با قیمت 79 میلیون تومان، پژو206 تیپ 5 با قیمت 71 میلیون و 500 هزار تومان، پراید 111 با قیمت 38میلیون تومان، و سمندال‌ایکس با قیمت 55 میلیون تومان معامله می‌شود.
همچنین پژو206 تیپ 2 هم با قیمت 59 میلیون و 500 هزار تومان، پژو207 اتوماتیک با قیمت 115 میلیون تومان و پژو206 صندوق‌دار با قیمت 72 میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.
در ادامه لیست قیمت خودروهای داخلی در بازار آخر هفته را مشاهده می کنید:

ردیف

نوع خودرو

قیمت خودرو کارخانه

قیمت خودرو بازار

۱

قیمت پراید ۱۱۱

۲۲،۴۹۲،۰۰۰

۳۸،۰۰۰،۰۰۰

۲

قیمت پراید ۱۳۱

۲۲،۷۰۹،۰۰۰

۳۴،۰۰۰،۰۰۰

۳

قیمت پراید ۱۵۱

۲۳،۴۰۰،۰۰۰

۳۳،۸۰۰،۰۰۰

۴

چانگان

۷۴،۹۵۲،۰۰۰

۱۳۳،۰۰۰،۰۰۰

۵

قیمت تیبا صندوق دار 

۲۷،۵۰۷،۰۰۰

۳۹،۵۰۰،۰۰۰

۶

هایما s۵

 ۹۸،۶۴۰،۰۰۰

۱۸۰،۰۰۰،۰۰۰

۷

قیمت پژو ۴۰۵

۳۲،۹۴۴،۶۰۰

۵۴،۸۰۰،۰۰۰

۸

قیمت پژو SLX

۳۵،۱۰۵،۹۰۰

۵۸،۸۰۰،۰۰۰

۹

قیمت پژو ۴۰۵ دوگانه سوز

۳۴،۷۴۵،۲۰۰

۵۵،۰۰۰،۰۰۰

۱۰

قیمت پژو پارس

۴۰،۵۹۵،۷۰۰

۷۰،۰۰۰،۰۰۰

۱۱

قیمت پژو پارس TU۵ کلاس ۱۳

۴۲،۴۸۱،۰۰۰

۷۹،۰۰۰،۰۰۰

۱۲

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲

۳۶،۲۸۶،۰۰۰

۵۹،۵۰۰،۰۰۰

۱۳

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵

۴۱،۹۴۲،۰۰۰

۷۱،۵۰۰،۰۰۰

۱۴

قیمت پژو ۲۰۶ V۸ صندوقدار

۴۲،۷۶۳،۱۰۰

۷۲،۰۰۰،۰۰۰

۱۵

قیمت سمند ال ایکس 

۳۳،۵۳۵،۴۰۰

۵۵،۰۰۰،۰۰۰

۱۶

قیمت پژو ۲۰۰۸ 

۱۱۴،۹۹۴،۰۰۰

۲۴۵،۰۰۰،۰۰۰

۱۷

قیمت سمند دوگانه سوز کلاس ۱۶

۳۶،۶۱۶،۰۰۰

۶۲،۰۰۰،۰۰۰

۱۸

قیمت دنا

۴۶،۹۸۹،۴۰۰

۷۹،۰۰۰،۰۰۰

۱۹

قیمت مزدا ۳

۱۳۹،۷۶۰،۰۰۰

۲۹۳،۰۰۰،۰۰۰

۲۰

قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای

۴۷،۱۲۸،۳۰۰

۹۲،۰۰۰،۰۰۰

۲۱

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک

۵۴،۳۶۱،۹۰۰

۱۱۵،۰۰۰،۰۰۰

۲۲

قیمت اچ سی کراس

 ۵۰،۰۰۰،۰۰۰

۸۹،۰۰۰،۰۰۰

۲۳

قیمت پارس تندر

۴۸،۲۶۴،۰۰۰

۸۹،۰۰۰،۰۰۰

۲۴

قیمت تندر پارس اتوماتیک

۵۳،۲۶۵،۸۰۰

۱۱۳،۰۰۰،۰۰۰

 

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار