کد خبر: ۶۸۲۸۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
​رضا صدیق، عضو هیأت مدیره:
عضو هیأت مدیره بانک صادرات ایران روند تهاتر ٨٥ هزار میلیارد ریال مطالبات بانک در قالب بودجه سال ٩٧ کل کشور را در اغلب استان‌ها مطلوب ارزیابی کرد و از برنامه‌ریزی لازم برای افزایش سهمیه تهاتر مطالبات این بانک از محل انتشار اوراق خزانه اسلامی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، رضا صدیق در افتتاحیه دوره تخصصی ویژه معاونین مدیریت شعب استان‌ها و مناطق مختلف تهران با اعلام این خبر، بهبود منابع و تغییرات مثبت آتی بانک را مورد اشاره قرار داد و گفت: ظرفیت بودجه کل کشور در سال ٩٧ امکان وصول مطالبات بانک را فراهم کرده که سابقه نداشته و در این راستا، مدیریت شعب در استان‌های کشور با جدیت به دنبال وصول مطالبات و افزایش منابع بانک هستند و با بهره‌گیری از این ظرفیت، اتفاق خوبی در بانک رخ خواهد داد.
صدیق با اشاره به افزایش بیش از ١٠٠ درصدی نرخ سهام بانک از زمان بازگشایی، تأکید کرد: روند افزایش قیمت سهم با توجه به شرایط و عملکرد مثبت بانک و مسیر کاهش زیان‌دهی آن، روند عادی و منطبق بر متغیرهای مالی بانک بوده است.
وی از دقت در اجرای برنامه مدون برای کاهش ادامه‌دار زیان بانک تا پایان سال ٩٧ خبر داد و افزود: همه کارکنان بانک به‌منظور استفاده از حداکثر ظرفیت و امکانات برای کاهش مطالبات و بهبود ساختار مالی در جهت سودآوری بانک بسیج شده‌اند. 
عضوهیأت مدیره بانک صادرات ایران از راهکارهای عملیاتی ویژه برای ٤ ماه پایانی سال‌جاری در تحقق اهداف بانک نیز خبرداد و بر فروش اموال مازاد بانک در استان‌ها تأکید کرد.
وی از فروش اموال مازاد به عنوان هرس کردن شاخ و برگ زائد بانک برای بهبود صورت‌های مالی بانک یاد کرد و گفت: تلاش می‌کنیم تا پایان سال تمامی املاک مازاد بانک تعیین تکلیف و در معرض فروش قرار گیرد و شرایط فروش آنها نیز به صورت صریح و شفاف به اطلاع عموم برسد.
صدیق همچنین در این مراسم با بیان اینکه کارکنان بانک در هر سطحی نیاز به آموزش دارند، گفت: آموزش هیچگاه خاتمه‌پذیر نیست و در ارزیابی عملکردها، شاخص آموزش به شدت مورد توجه بوده و در راستای تحقق اصل شایسته سالاری برگزاری دوره و آزمون‌های مختلف به صورت مستمر در دستور کار است. 
در این مراسم همچنین، علیرضا جوکار، رئیس اداره کل آموزش بانک صادرات ایران با بیان اینکه فرهنگ سازمانی از مدیران الگو می‌گیرد، به اهمیت آموزش در بانک صادرات ایران اشاره کرد و گفت: سرانه آموزشی در بانک به ٢٩ ساعت در سال ٩٧ افزایش یافته و با توجه به بازنگری‌های مستمر در فرآیندها و نیازسنجی‌ ضرورت‌ها، تلاش برای افزایش سرانه آموزشی کارکنان به ٥٠ ساعت تا پایان سال جاری، با جدیت دنبال می‌شود.
این مراسم با حضور معاونان بانک و معاونان مدیریت شعب استان‌ها و مناطق تهران برگزار شد. 
نام:
ایمیل:
* نظر: