کد خبر: ۶۸۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
همزمان با فرارسيدن ايام هفته وحدت و در آستانه ميلاد با سعادت پيامبر عظيم الشأن اسلام (ص) نوزدهمين مدرسه بانک اقتصادنوين با نام "مهرنوين" به کودکان و نوجوانان روستاي سررود عليا از توابع شهرستان جوانرود استان کرمانشاه تقديم شد.


به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومي بانک اقتصادنوين، در آيين افتتاح اين مدرسه که با حضور جمعي از مقامات و مسئولين کشوري و استاني و مردم روستاي سررود برگزار شد، حسين خمامي، معاون برنامه ريزي و توسعه سازماني اين بانک با اشاره به رويکرد بانک اقتصادنوين در حوزه ايفاي مسئوليت‌هاي اجتماعي، ضمن ارائه گزارشي از عملکرد بانک در احداث مدرسه در ساليان اخير گفت: باور ما در بانک اقتصادنوين به عنوان يک بانک مردمي، اين است که رشد و توسعه همه جانبه کشور از مسير فرهنگ و در گرو رشد و پرورش انسان‌ها توانمند و با دانش است و از اين رو عمده فعاليت‌هاي بانک در حوزه ايفاي مسئوليت‌هاي اجتماعي به اين بخش مهم معطوف شده است. 
خمامي با اشاره به مشارکت بانک اقتصادنوين در احداث سه مدرسه در استان کرمانشاه گفت: پس از حادثه دلخراش زلزله آبانماه سال 96 در اين استان، شاهد همدلي ونوع دوستي آحاد جامعه و مشارکت عموم مردم در بازسازي مناطق زلزله زده بوديم و خوشحاليم بانک اقتصادنوين نيز در اين حرکت عظيم سهم کوچکي را بر عهده گرفت.
وي با قدرداني از دست اندرکاران احداث اين مجتمع، ايجاد فضاي فيزيکي اين مدرسه را کوچکترين جزء اين پروژه دانست و با ابراز اميدواري براي فراهم شدن امکانات نرم‌افزاري لازم گفت: با ارزش‌ترين و زيباترين پيامد احداث اين مدرسه شادي و لبخندي است که امروز در چهره کودکان و نوجوانان اين روستا ديده مي شود که اين شادي، خستگي را از تن دست اندرکاران پروژه به در مي کند. 
در ادامه اين مراسم، نظري، مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان کرمانشاه با قدرداني از مشارکت بانک اقتصادنوين در احداث 3 مدرسه در اين استان گفت، پس از حادثه زلزله سال 96، تعداد 78 مدرسه تخريب شد که خوشبختانه با مشارکت آحاد جامعه امروز تعداد 165 مدرسه در دست احداث داريم که ساخت همزمان اين تعداد مدرسه، انقلابي در مدرسه سازي در استان کرمانشاه بوده است.
در مراسم افتتاح مدرسه مهرنوين بانک اقتصادنوين در روستاي سررود، رستگار يوسفي، فرماندار شهرستان جوانرود نيز با اشاره به ويژگي قدرشناسي مردم استان کرمانشاه گفت در کنار مصيبت وارده به هموطنان عزيزمان در زلزله سال 96 اين استان، درهاي رحمت نيز از سويي ديگر به روي مردم اين خطه باز شد و آن موج صفا و صميميتي بود که از اقصي نقاط کشور روانه اين استان شد و امروز شاهد به ثمر نشستن بخشي از اين کمک‌ها هستيم. 
همچنين داوودي زاده، رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان جوانرود نيز ضمن تشکر از اقدام خيرخواهانه بانک اقتصادنوين در ساخت مدرسه روستاي سررود عليا، کودکان و نوجوانان اين روستا را بسيار مستعد خواند و ابراز اميدواري کرد امکانات ايجاد شده بتواند زمينه پرورش استعدادهاي دانش‌آموزان اين روستا را بيش از پيش فراهم کند. 
گفتني است، مدرسه مهرنوين روستاي سررود عليا با مساحت 500 مترمربع محوطه و 91 مترمربع زيربنا ساخته و تجهيز شده و از اوايل سال تحصيلي جاري ميزبان کودکان و نوجوانان اين روستا بوده است. همچنين بانک اقتصادنوين با هدف تسهيل در امر آموزش و يادگيري، تعدادي کوله پشتي حاوي لوازم‌التحرير به دانش‌آموزان اين مدرسه اهدا کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: