کد خبر: ۶۸۳۸۲
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۳
بانک سرمایه پس از دو سال وقفه در بسته ماندن نماد خود در فرابورس با بهره مندی از سه راهکار اساسی و طلایی توانست نماد این بانک را در فرابورس باز کند.
سه راه کار اساسی بانک سرمایه برای بازگشایی نماد فرابورسیبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از خبرگزاری بسیج؛ اهمیت و نقش فرابورس در توسعه و رونق بانکداری مدرن امری قابل توجه است. بورس فراتر از یک بازار سنتی که در آن انواع دارایی ها، مورد خرید و فروش قرار می گیرد دارای تفاوت های عمده ای است. یکی از مهمترین تفاوت های بازار سرمایه برخورداری از شفافیت و پشتوانه محکم قانونی در معاملات است.
منظور از شفافیت در بازار بورس آن است که وقتی فردی تصمیم به خرید و فروش سهام یک شرکت می‌کند همه اطلاعات مربوط به این معاملات در دسترس باشد و این شفافیت به معنای آن است که شرکت و یا بانک مذکور دارای مدیریت با ثبات است.از طرفی نیز نظم و برنامه ریزی و بهره مندی از راهکارهای نوین بانکداری می‌تواند بانک را در بازار بورسی موفق گرداند که دارای پشتوانه قانونی محکم است برهمین اساس قانون گذاری، حفظ حقوق سرمایه‌گذاران در بورس یکی از شاخصه های این بازار است و بانک های موفق در این بازار می‌توانند اثبات کنند که از نظم ساختاری موفق و قانون مند در مدیریت بانکداری خود برخوردار هستند.
گزارش بسیج حاکی از آن است بانک سرمایه پس از دو سال وقفه در بسته ماندن نماد خود در فرابورس با بهره مندی از سه راهکار اساسی و طلایی توانست نماد این بانک را در فرابورس باز کند.گفتنی است سرمايه‌گذاران در بورس اوراق بهادار، پس از بررسي و تحليل اطلاعات منتشر شده از سوي شركت‌ها، سهام شركت‌هاي سودآور و داراي عملكرد قابل قبول را انتخاب مي‌كنند، بنابراين بورس در واقع با ايجاد فضاي رقابتي، باعث مي‌شود که بانک هاي موفق و سودده، بتوانند از طريق فروش سهام به تأمين مالي بپردازند و برعکس بانک هاي زيان‌ده به‌طور خودکار از گردونه خارج شوند تا تخصيص منابع، به صورت مطلوب و بهينه انجام شود.برهمین اساس بانک سرمایه با بهره مندی از مدیریت با ثبات توانست حضور موفق و بالنده خود را در فرابورس بار دیگر اثبات نماید تا در آینده شاهد رشد و پیشرفت همه جانبه این بانک و برخورداری وضعیتی متعادل و استاندارد در صورتهای مالی آن باشیم.
نماد بانک سرمایه از سوم آبان ۹۵ تاکنون بسته بوده و بازشدن آن پس از گذشت دو سال، به روشنی گویای وضعیت باثبات، رو به پیشرفت و بالنده این بانک و نویدبخش آینده‌ای بسیار روشن برای آن است.حضور دوساله و بی‌حاشیه تیم مدیریتی جدید بانک سرمایه و برقراری فضایی آرام و حرفه‌ای در سطح این بانک و تلاش برای انجام برنامه‌ریزی‌های دقیق برای تعیین مسیر حرکت آن در آینده،سه راهکار طلایی و اصلی این بانک برای باز شدن نماد آن در فرابورس است.
بی‌شک بازشدن نماد بانک سرمایه در فرابورس نشان‌دهنده رشد و پیشرفت همه‌جانبه این بانک و برقراری وضعیتی متعادل و استاندارد در همه صورت‌های مالی آن است.همچنین مدیران بانک سرمایه مجوز برگزاری مجمع سهامداران برای سال ۹۵ را اخذ کرده و در تلاش هستند مجوز برگزاری مجمع سهامداران برای سال ۹۶ را نیز دریافت و در صورت امکان هردو مجمع را همزمان و در آینده‌ای بسیار نزدیک برگزار کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: