کد خبر: ۶۸۳۸۳
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱
دکتر تقی نتاج با اعلام مطلب فوق در برنامه تلویزیونی چوب خط که با موضوع مدیریت تحریم از برنامه افق پخش می شد، گفت: قوانین جاری کشور مربوط به شرایط گذشته است و حتی برخی قوانین و مقررات مربوط به شرایط عادی و طبیعی هستند.
قوانین جاری کشور مربوط به شرایط تحریم نیست و نیاز به بازنگری داردبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک قوامین، مدیرعامل بانک قوامین افزود: این موضوع در اقتصاد مقاومتی در سال 1392 نیز مطرح شد و مقرر شد برخی قوانین و مقررات مورد بازنگری قرار بگیرد. وی افزود این قوانین برای شرایط و زمانی که سایه تحریم بر اقتصاد کشور سنگینی نمی کرد تعریف شده بود و برای آن شرایط مفید بوده است. پس باید مجدداً با لحاظ کردن شرایط تحریم مورد بازنگری قرار گرفته و قوانینی متناسب با شرایط موجود وضع و اجرا کنیم. مدیرعامل بانک قوامین که به عنوان کارشناس مالی و بانکی در این نشست حاضر شده بود اضافه کرد:  این یکی از راه هایی است که می توانیم به وسیله آن تحریم را مدیریت کنیم.
وی تصریح کرد بازنگری قوانین مربوط به خصوصی سازی نظام بانکی از آن دسته قوانینی است که باید مورد بازنگری قرار گیرد چون بازخورد مناسبی از آن نصیب اقتصاد کشور ما نشده است. دکتر تقی نتاج اضافه کرد : بازنگری قوانین مربوط به خصوصی سازی نظام بانکی به ما برای رسیدن به اهدافی که برای رسیدن به توسعه اقتصادی کشور طراحی کرده ایم کمک می کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: