کد خبر: ۶۸۴۱۱
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
در سفر رئیس‌جمهور به استان آذربایجان غربی صورت گرفت؛
فاز اول نیروگاه سیکل ترکیبی ماکو با حجم 80 مگاوات با تأمین مالی بانک سپه و با دستور رئیس‌جمهور از طریق ویدیو کنفرانس توسط وزیر نیرو در استان آذربایجان غربی افتتاح شد.
بهره‌برداری از نیروگاه سیکل ترکیبی ماکو با تأمین مالی بانک سپه


به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از  بانک سپه، رضا اردکانیان وزیر نیرو در مراسم افتتاح فاز اول نیروگاه سیکل ترکیبی ماکو ضمن ارائه گزارش به رئیس‌جمهور از طریق ویدئوکنفرانس از نقش ویژه بانک سپه درراه اندازی این نیروگاه قدردانی کرد.
مدیرعامل بانک سپه در سفر رئیس‌جمهور به استان آذربایجان غربی و در حاشیه مراسم افتتاح این طرح گفت: حمایت از اجرای طرح‌های کلان در حوزه‌های راهبردی به‌ویژه در استان‌های مرزی جزو برنامه‌های اولویت‌دار بانک سپه است.
محمدکاظم چقازردی افزود: راه‌اندازی پروژه‌های استراتژیک نظیر؛ نیروگاه سیکل ترکیبی ماکو علاوه بر کمک به توسعه اقتصادی استان‌های مرزی، زمینه افزایش صادرات غیرنفتی و مبادلات تجاری با کشورهای همسایه را فراهم می‌کند.
شایان‌ذکر است ساخت این نیروگاه از سال 1394 با مشارکت 70 درصدی چین و 30 درصد سهم داخلی آغاز شد و برای بهره‌برداری از فاز نخست نیروگاه سیکل ترکیبی ماکو 130 میلیون یورو هزینه شده و این نیروگاه تا سال 1404 با یک هزار و 600 مگاوات به بهره‌برداری خواهد رسید که با این روند به یکی از بزرگ‌ترین نیروگاه‌های مرزی تبدیل خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: