کد خبر: ۶۸۴۱۵
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
مصاحبه عادل با رییس فیفا توسط او منتشر نشده است. این حرفی است که فردوسی پور و طرفدارانش بر آن تاکید می کنند و برخی می گویند خود فردوسی پور از این اتفاق شوکه شده است.
عادل فردوسی‌پور با انتشار مصاحبه اینفانتینو دورخورد؟!
مصاحبه عادل با رییس فیفا توسط او منتشر نشده است. این حرفی است که فردوسی پور و طرفدارانش بر آن تاکید می کنند و برخی می گویند خود فردوسی پور از این اتفاق شوکه شده است.
به گزارش خبرآنلاین؛ چندی پیش مصاحبه ای پخش نشده از برنامه نود در فضای مجازی منتشر شد؛ ویدیوی گفت‌وگو عادل با جانی اینفانتینو و مهدی تاج. برخی پس از تماشای آن ویدیو، عادل را محکوم به حمایت از مهدی تاج کردند. اینکه خودش مصاحبه را منتشر کرده تا فشار تعلیق افزایش پیدا کند.
اما آنها که فردوسی‌پور را می شناسند ، می دانند او امکان ندارد ساخته های تولیدی‌اش را جایی بیرون از برند ۹۰ پخش کند.
حتی مازیار ناظمی، مدیر روابط عمومی وزارت ورزش نیز از شرایط پخش این ویدئو گلایه کرده بود و آن را به نوعی حرکتی بهنفع تاج می دانست؛کارهایی که باعش شد به فشاری سنگین بر دوش مجری نود.
حالا اما مشخص شده این ویدئو نه توسط فردوسی پور که توسط طراحان طرح منع به کارگیری بازنشستگان منتشر شده و آن واژه انتشار توسط طراحان در ابتدای ویدئو به معنای منبع انتشار نسخه اصلی این مصاحبه ۱۵ دقیقه ای بوده است که ۴ دقیقه اش منتشر شده است.
فردوسی پور بهد از انتشار ویدئو در فضای مجازی و این همه اتهامی که به او وارد شد با کی از افراد منتشر کننده تماس گرفته و درباره اتهاماتی که به او درباره حمایت از تاج و انتشار ویدئو گلایه کرده و فرد مسئول هم در دفاع گفته که چرا باید این مصاحبه نیمه شبانه با سئوالاتی درباره تعلیق و در حضور مهدی تاج گرفته می شد؟
ماجرا به گفت و گویی بر می گردد که در آن رییس فیفا در گفت و گویی با عادل فردوسی پور در خصوص تعلیق فوتبال ایران سخنان مهمی را به زبان آورد که اجازه پخش نگرفت.
در این گفت و گو مجری سرشناس فوتبال ایران به رییس فیفا گفته که دولت ایران در اجرای این قانون هیچ نقشی ندارد و همه چیز بر عهده پارلمان (مجلس شورای اسلامی) است. با این حال احتمال تعلیق فوتبال ایران وجود دارد؟
اینفانتینو در جواب سوال مهم فردوسی‌پور می‌گوید:
برای فیفا هیچ تفاوتی ندارد؛ این دخالت شخص یا نهاد ثالث است و می‌تواند به سرعت باعث تعلیق فوتبال ایران و محرومیت آن‌ها از حضور در جام ملت‌های آسیا و انتخابی جام جهانی 2022 قطر شود. ما از تمامی اتفاقات و تحرکات داخل ایران با خبر هستیم و آن را با دقت رصد می‌کنیم.
با این پاسخ از سوی بالاترین فرد اجرایی در فوتبال جهان به این حقیقت پی می‌بریم که ممکن است دخالت دولت در فوتبال باعث تعلیق و محرومیت فوتبال ایران خواهد شد. اتفاقی که شانس قهرمانی تیم ملی در جام ملت‌های آسیا را صفر و حضور در جام جهانی قطر را در هاله‌ای از ابهام قرار می‌دهد. درست به مانند فوتبال کویت که در چند سال اخیر روند رو به رشدی را طی می‌کرد اما پس از دخالت شورای ملی ورزش این کشور در تصمیمات فوتبالی راه تعلیق را در پیش گرفت و از حضور در جام ملت‌های آسیا، مقدماتی جام جهانی و حتی لیگ قهرمانان آسیا محروم شد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار