کد خبر: ۶۸۵۱۱
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۳
فرارسیدن هفته بسیج با برگزاری مراسمی در بانک ملّی ایران گرامی داشته شد.
برگزاری مراسم گرامی داشت هفته بسیج در بانک ملّی ایران به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک ملّی ایران، دکتر علی قاسمی استاد دانشگاه امام حسین (ع) در این مراسم که با حضور جمعی از کارکنان بسیجی بانک برگزار شد با بیان این که آمریکا یک جنگ اقتصادی را علیه کشورمان کلید زده است، به تشریح مولفه های این جنگ پرداخت.
وی با اشاره به این که تحریم، یکی از مشخص ترین پارامترهای این جنگ است، گفت: تحریم های اولیه اعمال شده علیه کشورمان در خود آمریکا پیاده سازی شده و این در حالی است که حجم تجارت ایران و آمریکا بیش از 200 میلیون دلار نیست.
قاسمی با بیان این که اخلال یا خرابکاری و نیز دامپینگ و ارزان فروشی، از مولفه های دیگر جنگ اقتصادی است، خاطرنشان کرد: اعمال تعرفه خاص و سنگین علیه کالاهای صادراتی به آمریکا نمونه دیگری از این اقدامات است، به طوری که هم اکنون این روش علیه کشور چین به شدت اعمال شده است.
این مدرس دانشگاه تاکید کرد: نفوذ در حوزه تصمیم گیری و تصمیم سازی و نیز ایجاد جنگ تجاری و ارزی، از دیگر روش هایی است که آمریکا می تواند علیه کشورها از جمله ایران در نظر بگیرد.
وی با بیان این که مردم باید در مقابل این اقدامات هوشیار باشند، اظهار کرد: به تعبیر خود آمریکایی ها، اگر ایران چند ماه در برابر این تحریم های شدید دوام بیاورد، اثر تحریم از بین خواهد رفت و آمریکا شکست خواهد خورد.
سخنران مراسم گرامی داشت هفته بسیج در بانک ملّی ایران با اشاره به این که جمهوری اسلامی در بسیاری ابعاد مانند تشکیل بسیج، توان موشکی و انرژی هسته ای تحت تاثیر تحریم ها به خودکفایی رسیده و توانسته مدل ویژه خود را طراحی و اجرا کند، ادامه داد: ما باید در حوزه اقتصادی هم به چنین مدلی دست پیدا کنیم تا برای همیشه دشمنان را ناامید کنیم.
در پایان این مراسم با حضور هادی سالار خیلی مدیر امور طرح و برنامه، حسین صابری رئیس اداره حفاظت فیزیکی و فنی، محمد رضایی رئیس اداره کل سرمایه انسانی و معقول رئیس اداره کل حراست بانک ملّی ایران از نفرات برتر بسیجی اداره کل حفاظت فیزیکی و فنی بانک تقدیر شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: