کد خبر: ۶۸۶۱۸
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در اجلاس بین المللی تعاون در آسیا و اقیانوسیه گفت :با کمک و حمایت مجلس سرمایه بانک توسعه تعاون افزایش خواهد یافت.
با کمک و حمایت مجلس سرمایه بانک توسعه تعاون افزایش خواهد یافتوزیر تعاون، کارورفاه اجتماعی در سیزدهمین اجلاس بین المللی تعاون در آسیا و اقیانوسیه که هم اکنون در سالن همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است با بیان این مطلب خاطرنشان کرد :بانک توسعه تعاون به عنوان یک بانک جوان به عنوان یکی از پشتوانه های بخش تعاون به شمار می آید که اراده دولت براین است تا با افزایش سرمایه این بانک شرایط مطلوبی برای تامین منابع مورد نیاز فعالین این بخش فراهم نماید.
وی با اشاره به ویژگی های تعاونی ها حضور و بروز تعاونی ها و تعاون در شرایط سخت را از جمله این ویژگیها دانست و افزود :
تعاون یک فرهنگ است نه فقط یک بنگاه اقتصادی و علیرغم تصویب اقتصاد تعاونی در قانون اساسی این الگوی اقتصادی با فرهنگها و برداشت های متفاوت مواجه بوده است . اما روحانیون و متدینین همواره حامی آن بوده اند .
وی با اشاره به استفاده از ظرفیتهای در زمان جنگ افزود : تعاونی ها در زمان جنگ  به تامین مایحتاج مردم کمک می کرد و تعاون یک  فعالیت اقتصادی صرف نبود و یک حرکت اجتماعی محسوب میشد.
وی افزود :در سالهای گذشته بطور میانگین شاهد رشد ۱۱.۴ درصدی تعداد تعاونی ها بوده ایم و  ایجاد اشتغال در تعاونی ها از اهداف مهم آنها به شمار می آید .
شریعتمداری افزایش سهم بانوان  در تعاونی ها به ۲۷ درصد را مهم دانست و با اشاره به برنامه های آتی این وزارتخانه افزود : تقویت اتاقهای تعاون با رویکرد دولت ناظر، مشوق و تسهیلگر ، توجه به تجمیع سرمایه های خرد در تعاونی های اعتبار،تقویت بانک توسعه تعاون و کمک به افزایش سرمایه این بانک ، ایجاد سامانه نظام جامع تعاون برای مبنایی آماری جهت پایه گذاری ها ، کمک به اتاق های تعاون در توسعه بازارهای تعاونی ها ،کمک به افزایش نقش تعاون و تعاونی ها در روابط بین المللی وافزایش سهم بخش تعاون در واگذاریها تا ۲۰ درصد از کل واگذاریها را از جمله مهمترین وظایف این وزارتخانه به شمار می آید.
وزیر تعاون همچنین  استفاده از الگوی تعاون در روستاها و ادامه و اجرای طرح روستا تعاون و نیز  حمایت از تشکیل تعاونی های فراگیر و بزرگ را ازدیگر  برنامه های اساسی این وزارتخانه دانست.

نام:
ایمیل:
* نظر: