کد خبر: ۶۸۷۴۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار:
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار: ابزاری همچون اوراق سلف موازی استاندارد در بورس کالا وجود دارد که امکان تامین مالی صنایع مختلف از جمله صنعت حمل و نقل ریلی برای بازده مختلف را فراهم می‌کند؛ همان طور که تاکنون شرکت‌های زیادی در صنایع گوناگون از این ابزار استفاده کرده‌اند.
ابزارهای مالی در بورس کالا مناسب صنایع استبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از ایسنا، شاپور محمدی با اشاره به لزوم توسعه ابزارهای مالی در بازار سرمایه ایران، گفت: در بازار سرمایه ابزارهای متنوعی برای تامین مالی وجود دارد که در حوزه صنعت حمل و نقل ریلی نیز می توان از این ابزارها استفاده کرد؛ در همین زمینه روند تامین مالی صنایع با انتشار اوراق سلف موازی استاندارد در بورس کالا نیز روبه رشد است.
محمدی افزود: حتی می توان در بازار سرمایه، اوراق مبتنی بر ظرفیت حمل کالا در حوزه ریلی منتشر کرد و با استفاده از قراردادهای معاملات سلف و فیوچرز آینده را به زمان حال بیاوریم به این ترتیب به کمک ظرفیت های بازار سرمایه می توان تامین مالی را در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه عملیاتی کرد.
وی به ظرفیت های بورس کالا در حوزه تامین مالی صنعت حمل و نقل ریلی اشاره کرد و افزود: بورس کالا اگر بخواهد در حوزه خدمات ورود پیدا کند این ظرفیت وجود دارد و هیچ محدودیتی برای معامله کالا یا خدمات در بورس کالا نداریم. در این زمینه طبیعی است خدماتی که در حوزه حمل و نقل ریلی وجود دارد باید تعریف شده و قابل همگن سازی بودن آن بررسی شود و سپس به بورس کالا پیشنهاد شود.
رئیس سازمان بورس تصریح کرد: این در حالی است که در حوزه تامین مالی پروژه ها و فروش اوراق بهادار امروز تفاهم نامه ای بین سازمان بورس و راه آهن جمهوری اسلامی ایران به امضا رسید و ما آمادگی داریم در حوزه بازار سرمایه به تامین مالی این صنعت کمک کنیم کما اینکه از سال ۹۰ به تامین مالی خرید لوکوموتیوها و واگن ها کمک کردیم لذا این آمادگی درهر مقیاسی که بتواند پروژه تعریف کند وجود دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: