کد خبر: ۶۸۸۳۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۱
مرتضی اکبری در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بين بنياد مسکن انقلاب اسلامي و بانک قرض‌الحسنه مهر ايران اظهار داشت: اين تفاهم‌نامه به منظور كمك به احداث و تكميل مسكن مناطق روستايي براي دومين سال امضا مي‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، در راستای سیاست هاي توانمندسازي اقشار ضعيف  جامعه و نيز توسعه مناطق روستايي، تفاهم نامه همکاري بين دکتر مرتضي اکبري، مديرعامل بانك قرض الحسنه مهر ايران و مهندس عليرضا تابش، رئيس بنياد مسكن انقلاب اسلامي به منظور پرداخت تسهيلات قرض الحسنه براي احداث و تكميل مسكن روستايي امضا شد.

اعطای ۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات طي ۸ ماه
مرتضی اکبری در مراسم امضا تفاهم نامه همکاری با بنیاد مسکن انقلاب اسلامي اذعان داشت: در ۸ ماه گذشته بالغ بر۸ هزار ميليارد تومان تسهيلات به ۷۰۰ هزار نفر با کارمزد بين ۲ تا ۴ درصد پرداخت شد كه ميانگين تسهيلات ۱۱ ميليون تومان است.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: سود تسهیلات اعطایي بين ۲ تا ۴ درصد بوده و بناست مبلغ تسهيلات تا پايان سال به ۱۰ هزار ميليارد تومان برسد.
وی با اشاره به اینکه امسال بخشی از منابع قرض الحسنه از حوزه بانک ها خارج شده است بیان کرد: باتوجه به شرايط کنوني كاهش منابع قرض الحسنه، سعي مي كنيم تا پايان سال به تعهد پرداخت تسهيلات به يك ميليون نفر در سال عمل كنيم.
اکبری با بیان اینکه هدف‌گذاری بانک از تسهيلات معيشتي به سمت وام‌هاي سرمايه‌اي و کارآفريني خُرد تغيير كرده است، گفت: با وجود اينكه مبلغ وام‌ها اندك است و كفاف هزينه‌ها را نمي‌دهد اما تقاضا براي دريافت وام به شدت بالا است.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر افزود: با توجه به شرایط اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی منابع قرض‌الحسنه از بانک‌ها خارج و در امور ديگري مصرف شده اما با اين وجود منابع بانک در سال جاري تاكنون ۲۴ درصد رشد داشته و پيش‌بيني مي‌كنيم تا پايان سال به رشد ۴۰ تا ۴۵ درصدي برسيم..
وی ادامه داد: سال گذشته ۸۲ درصد رشد منابع داشتیم اما امسال تاکنون با رشد ۲۴ درصدی از ابتدای سال ۲۹۰۰ ميليارد تومان به منابع بانک افزوده شده است.

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برای بازسازی خانه های روستايي
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در ادامه به تفاهم نامه همکاری با بنیاد مسکن انقلاب اسلامي اشاره کرد و اذعان داشت: تسهيلات قرض الحسنه با بازپرداخت ۳۶ ماهه، به واحدهاي روستايي در جهت احداث، نوسازي و تكميل پرداخت مي شود.
وی درباره تفاهم نامه ای که با بنیاد مسکن برای اعطاي تسهيلات قرض الحسنه به خانه هاي روستايي امضاء شد اشاره کرد و بيان کرد: سال گذشته تفاهم نامه اي به مبلغ ۴۵ ميليارد تومان با بنياد مسكن امضا شد كه سهم بانك قرض الحسنه مهر ايران۳۰ ميليارد و سهم بنياد مسكن ۱۵ ميليارد تومان بود كه در يكسال گذشته بطور كامل تخصيص داده شد كه طي آن ۳۶ ميليارد به ۸ هزار نفر پرداخت شد.
وی ادامه داد: مبلغ تفاهم‌نامه جدید ۶۰ میلیارد تومان است که تسهيلات با سود ۴ درصد و بازپرداخت ۳۶ ماهه با سقف فردي ۱۲ ميليون تومان به ازاي هر نفر پرداخت مي‌شود.
اکبری تصریح کرد: شرایط دریافت ضمانت از روستاييان بسيار آسانتر از شرايط معمولي است، در شرايط عادي ۲ ضامن که حتما نبايد رسمي باشد و اگر ۲ ضامن مهيا نبود با يک ضامن هم مي توانند تسهيلات دريافت كنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: