کد خبر: ۶۸۸۶۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
به مناسبت روز جهانی حمایت از معلولان:
۱۲ آذر ماه روز جهانی حمایت از معلولان نام گرفته و بانک قرض الحسنه مهر ایران همواره در طول فعالیت خود، در راستاي توانمندسازي معلولان حرکت کرده است. به مناسبت اين روز اهم فعاليت‌هاي صورت گرفته در راستاي خدمت رساني هرچه مطلوب‌تر به اين قشر از جامعه به اطلاع مي‌رسد.


به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، این بانک با هدف توسعه فرهنگ مهربانی و مسئوليت اجتماعي در طول سال‌هاي فعاليت خود تلاش نموده تا به توانمندسازي نيازمندان واقعي جامعه و رفع دغدغه‌هاي مالي اقشار ضعيف و متوسط کمک كند.
در این زمینه دکتر مرتضی اکبری، مديرعامل بانک قرض الحسنه مهر ايران، ضمن با اهميت خواندن جايگاه مسئوليت اجتماعي و خير جمعي، کمك به هم نوع و مشاركت در توانمندسازي معلولان را امري ضروري دانست و اذعان داشت: همه ما براي رفاه و پيشرفت يكديگر مسئوليم و اساساً كمك و حمايت از انسان‌ها توفيق مي‌خواهد.

وی افزود: توجه به معلولان و کمک به ادامه زندگی، اقدامات مؤثر برای رشد و بالندگی آنان به منظور حضور در جامعه و آشنايي عموم مردم با توانمندي‌ها و استعدادهاي اين افراد از مهمترين موضوعاتي است که بايد مورد توجه قرار گيرد.

دکتر اکبری با اشاره به ضرورت توجه ویژه افراد خیّر به این قشر از جامعه بر اهميت آموزش در توانمندسازي معلولين و نقش درمان‌هاي طبي براي اصلاح برخي معلوليت‌هاي جسمي خصوصاً در مراحل آغازين تاکيد کرد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: حمایت خیرين و مسئولان سازمان‌هاي مردم نهاد از معلولان، مي‌تواند علاوه بر بهبود شرايط جسمي و ذهني آنان به ايجاد فرصت‌هاي شغلي مناسب براي اين قشر از جامعه و همچنين رشد اقتصادي و اجتماعي کشور کمک كند.

 

لازم به ذکر است که بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای حمایت هرچه بیشتر از معلولان و تلاش براي توانمندسازي آن‌ها، اقدام به خدمت رساني‌هايي کرده است كه در ادامه به آن اشاره مي‌شود:

-       ایجاد رمپ معلولان، همسطح سازی دستگاه خودپرداز و پیاده رو، بهبود جانمایي شعب و استاندارد سازي ارتفاع آن با بر و کف اصلي خيابان به منظور تسهيل در عبور افراد معلول

-       اعطای تسهیلات قرض الحسنه به جوانان معلول در شرف ازدواج تحت پوشش سازمان بهزیستی در قالب طرح پيوند مهر ايران

-       اعطای تسهیلات تکلیفی بابت اشتغال زايي معلولين

-       تجهیز شعب استان تهران و خراسان رضوی برای تسهیل در خدمت رساني به نابينايان که بر اين اساس با استفاده از اين سامانه مشتريان نابينا بدون نياز به حضور همراه مي‌توانند، فرم‌هاي درخواست انواع عمليات بانکي مانند: افتتاح حساب، دريافت وجه، واريز وجه، خدمات کارت و ...، را با استفاده از ورودي و خروجي‌هاي صوتي و بريل تکميل كنند.

-       حمایت از کودکان معلول جسمی - حرکتی بیمارستان فياض بخش در استان خراسان رضوي

-       حمایت از مرکز نگهداری کودکان معلول مرکز خیریه نرجس شيراز

-       اعطای کمک‌های غیر نقدی (شامل: ميز و کمد، تخت مکانيكي، تشك، يخچال و...) به مركز مشاركت‌هاي مردمي آسايشگاه خيريه كهريزك استان البرز
نام:
ایمیل:
* نظر: