کد خبر: ۶۹۰۶۰
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۵
ابراهیم رئیسی در دانشگاه شهید بهشتی:
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در پاسخ به این پرسش که اگر شما رئیس جمهور می شدید وضعیت کشور بهتر بود، گفت: خدا رحم کرد که ریس جمهور نشدم که دلار 5هزار تومان شود!
خدا رحم کرد رییس جمهور نشدم!
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی با بیان اینکه به گفته شورای نگهبان انتخابات گذشته یکی از پرتخلف ترین انتخابات‌ها بود، گفت: من 600 گزارش از تخلف انتخاباتی داشته ام.

به گزارش ایسنا، این نامزد  اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم  امروز (یک شنبه) در مراسمی که به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد با اشاره به اینکه روز 16اذر یادآور شهامت و شجاعت دانشجویان است اظهار کرد: دانشجویان باید نیاز جامعه را بشناسند و در جامعه ایفای نقش کنند. جنبش دانشجویی همواره حضور به موقع در صحنه ها داشته است.

وی همچنین ادامه داد: جنبش دانشجویی  همواره همراه با عدالت خواهی است. اصلاح گری و اصلاح در امور همیشه در جنبش دانشجویی وجود داشته است، در قبال کاستی ها، زبان به نقد می‌گشاید و مشکل را برنمی تابد. امید آفرینی و آگاهی بخشی از دیگر خصیصه های جنبش دانشجویی است.

رئیسی با بیان اینکه بعد از انقلاب، دانشگاه حامی انقلاب و نظام بوده و دغدغه مردم را داشته است، تصریح کرد: دانشجوی سیاسی کسی است که جامعه را به خوبی می شناسد و برای حل مشکلات تلاش می‌کند. روشنفکر واقعی کسی است که به استقلال کشور می اندیشد، نه آنکه کشور را به سمت فرهنگ منحط غرب پیش می برد.

رئیسی همچنین اظهار کرد: دشمن تلفیقی از جنگ سخت و نرم، فشار بر ملت ایران و در واقع جنگ سومی را آغاز کرده است. جنگ اقتصادی، روانی و رسانه ای علیه کشور ما با هدف تسلیم کردن ملت ایران است. کنوانسیون هایی را پیش روی ما می گذارند که ظاهر آن برای حل مشکلات است اما نوعی خود تحریمی برای کشور ماست.

 وی همچنین گفت: صبوری و استقامت مردم، موجب پیروزی ما می شود. امروز همه مسئولان وظیفه دارند که به همه داشته‌های خود اعتماد کنند. راهکار برون رفت از مشکلات، اتکا به داشته های ملت از جمله جوانان است، بیگانگان گره ای از مشکلات ما باز نمی کنند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه راه عقب نشینی دشمن، ایستادگی و آشنایی با روش های دشمن است، گفت: فقر، فساد، تبعیض زیبنده ملت ما نیست. همه مشکلات ریشه خارجی نداشته، بلکه برخی مشکلات محصول بی تدبیری ها در داخل کشور است. در حال حاضر هم همه باید دست در دست هم دهیم، در عرصه تولید تلاش کنیم، در برابر دشمن ایستادگی کنیم. جامعه را نباید چند قطبی کرد. آدرس غلط دادن و متن را به حاشیه بردن مشکلی را حل نمی‌کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:  مشکلات اقتصادی و معیشتی مساله اصلی کشور است که می توان این مشکلات را حل کرد. اما برخی مشکلات را اقتصادی نمی‌دانند و دنبال راهکار سیاسی هستند در حالیکه ما معتقدیم مشکلات اقتصادی، ریشه اقتصادی دارد.

 وی در پاسخ به این پرسش که اگر شما رئیس جمهور می شدید وضعیت کشور بهتر بود، گفت: خدا رحم کرد که ریس جمهور نشدم که دلار 5هزار تومان شود!

وی با اشاره به اینکه درآمدهای ارزی باید مدیریت شده و در جهت منافع کشور به کار گرفته شود بیان کرد: باید منابع و مصارف ارزی به درستی مدیریت شود. نقدینگی اگر در اختیار تولید قرار نگیرد، به سیل بنیان کن تبدیل می‌شود. پرسیدند اگر شما بودید چه می کردید؟ ما تولید مسکن را متوقف نمی‌کردیم، قانون فرانسه را بر قانون مترقی محیط زیست خود ترجیح نمی دادیم، مرکز هوشمند  در رابطه با کنترل قاچاق بنزین را تعطیل نمی‌کردیم.

رئیسی همچنین درباره مالیات استان قدس خاطرنشان کرد: استان قدس مالیات ارزش افزوده و مالیات تکلیفی می پردازد، اما مالیات را هم باید از یقه سفیدها گرفت که فرار مالیاتی می‌کنند.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا از مشکلات مردم آگاهی دارید گفت: در حرم رضوی با مردم دیدار دارم و از مشکلات مردم آگاهی دارم. نقش مدیریتی در حل مشکلات تا 70 درصد است. حرف های ما را بعد انتخابات همین آقایان زدند. ما گفتیم آنقدر شغل می شود درست کرد ولی گفتند حرف پوپولیستی می زنید. بعد انتخابات همین حرف های من را مطرح کردند.

رئیس استان قدس رضوی در ادامه در پاسخ به پرسش دانشجویی درباره فعالیت آستان قدس اظهار کرد: 90 درصد منبع درآمدی استان، وقف و نذر مردم است. منشاء کارخانه ها هم وقف است. درباره هزینه ها و درآمدهای استان، گزارش شفاف می‌دهیم. تمام موسسات استان تحت حسابرسی موسسات خارج از آستان هستند.

وی با اشاره به اینکه در آستان قدس رضوی، پاساژسازی را متوقف کرده و به جای آن به سمت ساخت زائر سرا رفته ایم، گفت: زائرسرایی در 35هکتار ساختیم و قریب به 900هزار زائر که مشکلات مالی داشته اند، به مشهد آورده ایم. چند باغ در مشهد و تهران را که استفاده اختصاصی داشت را به اردوگاه فرهنگی تبدیل کردیم. پیش از این آستان قدس ، یک کارخانه تولید دارو و نان رضوی داشت که اکنون دو کارخانه دارو و دو کارخانه نان رضوی داریم. در حوزه خدمات رسانی به نیازمندان، کشاورزی، لایروبی قنات، صنایع روستایی و گیاهان دارویی فعال هستیم. تمام توجه من اجرای وظایف خود در آستان قدس است نه آنطور که برخی گفتند دنبال کار سیاسی و انتخاباتی نیستم.

رئیسی در پاسخ به دانشجویی که از او خواست به صورت واضح در باره مسائل سال 67 صبحت کند بیان کرد: نسل شما در جریان نفاق و ترورهای که در سال 67 انجام شد، نیست. در همین تهران روزی 100 تا 120 ترور انجام می شد. تروریست‌ها 17 هزار نفر از مردم کشورمان را ترور کردند. قهرمان مبارزه با نفاق، امام خمینی بود و همه کسانی که سربازی نظام را در مقابل نفاق به عهده گرفتند، امروز باید مورد تکریم قرار گیرند، مثل سردار سلیمانی که امروز به دلیل مقابله با داعش قهرمان ملی شده است.

وی با بیان اینکه در انتخابات اخیر برای رای گرفتن ادبیاتی به کار گرفته شد که تمام خطوط امنیتی نظام را زیر سوال برد، گفت: در انتخابات دو نگاه وجود داشت یک نگاه این بود که برای آب خوردن هم باید به غرب نگاه کنیم و نگاه دیگر این بود که در تمام عرصه ها باید استقلال را حفظ کرد. من در انتخابات به کسی اهانت نکردم، چون به اصول اخلاقی پایبند بودم و معتقدم هدف  وسلیه را توجیج نمی کند.

وی در ادامه تصریح کرد: امروز هم دانشگاه  باید بی‌طرفانه بررسی کند که کنوانسیون هایی که اخیرا مطرح شده، استقلال کشور را تامین می‌کند یا نه. خود کشورهایی که آن کنواسیون ها را بوجود آوردند، پای آن را امضا نکردند.مردم در این شرایط گله مند هستند و ما باید  رفع گله های مردم را مدنظر قرار دهیم، من در این مسیر با دولت و با هر کسی که دنبال رفع  حل مشکلات مردم باشد همراه خواهم بود.

رئیسی در پاسخ به اصرار دانشجویی که می خواست مسائل سال 67 به روشنی توسط رئیسی بیان شود، گفت: در آن مقطع افرادی بودند که پرونده های آنها مورد رسیدگی قرار گرفته بود ودادگاه عالی هم احکام دادگاه بدوی را تایید کرده بود.  این افراد در رده هایی بودند که اجرای احکام برای آنها ضرورت نداشت، بنابراین در زندان ماندند، حکم امام (ره)مبنی بر این بود که پرونده کسانی که اثبات شده است، محارب بودند و قطعا با سازمان منافقین همکاری داشتند،  ولی حکم آنها اجرا نشده بود، بررسی شود،هیاتی هم به این پرونده ها رسیدگی کرد که باید حکم آنها اجرایی شود یا نه . اتهام و حکم این افراد در دادگاه صالحه قطعی شده بود، اما متاسفانه این مسائل به صورت روشن بیان نشده است، من حتی به دفتر نشر آثار امام(ره) گفتم مبانی فقهی نظر امام(ره) را برای مردم روشن کنند.

رئیس آستان  قدس رضوی  با اشاره به اینکه برخورد امام(ره) با جریان نفاق موجب تامین امنیت کشور شد و این کار امام(ره) قابل تقدیر بود، گفت: اقدام امام(ره) منطبق بر موازین شرعی و قانونی بود.

رئیسی همچنین درباره هیات رسیدگی به پرونده منافقین بیان کرد: این هایت شامل دادستان، قاضی شرع و نماینده اطلاعات بود و من آن مقطع معاون دادستان بودم،   مسائلی را در این زمینه مطرح کردم  که افتخار من این است در جایگاه مدعی مدافع حقوق مردم بودم اما کسانی که حقوق دان هستند باید بداند بین قاضی و دادستان فرقی وجود دارد

رئیسی همچنین در مورد شکایت خود از انتخابات سال گذشته بیان کرد: به گفته شورای نگهبان انتخابات گذشته یکی از پرتخلف ترین انتخابات‌ها بود من 600 گزارش از تخلف انتخاباتی داشته ام در آن مقطع بسیاری از بخشداری ها، فرمانداری، استانداری ها و زارتخانه ها به ستاد انتخاباتی تبدیل شده بود، من به نظر شوارای نگهبان پای بند بودم اما این نظر را داشتم که باید به تخلفات رسیدگی شود، چون نباید مجموعه دولت مستقر به یک ستاد انتخاباتی تبدیل شود، در حال حاضر تمام توجه من مربوط با انجام وظایفم در آستان قدس است  و فعالیت های من سمت وسوی انتخاباتی ندارد، اما برای تضمیمن سلامت انتخابات پیگیر شکایات هستم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار