کد خبر: ۶۹۱۴۸
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۴
افتخار 11 سال حمایت از معیشت و کسب و کارهای خرد با پرداخت 4 میلیون فقره وام توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران محقق شد.
مهر ایران؛ گامی بزرگ در مسیر اشتغال های کوچک22 آذر ماه، یازدهمین سالروز آغاز فعالیت " بانک قرض الحسنه مهر ایران " در راستای توانمند سازی افراد کم درآمد و نیازمند جامعه و همچنین تامین مالی مشتریان عزیز به منظور رفع مایحتاج ضروری آنها می باشد.
همانگونه که استحضار دارید؛ سازماندهی قرض الحسنه در جامعه نیازمند یک سیستم منسجم بر پایه مبانی علمی و اقتصادی است که نظام بانکی راهکار اصلی این مسیر است. بانکــداری اســلامی در بستر قرض الحسنه نقش بسزایی در رونق اقتصادهای نوپا و مولد دارد.  
در این راستا، بانک قرض الحسنه مهر ایران با سرمایه اولیه 15هزار میلیارد ریال و مشارکت بانکهای بزرگ و دولتی 22 آذرماه سال 1386 با مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران افتتاح و با گسترش و توزیع موزون شعب خود در سراسر کشور آغاز به کار نمود. بانک قرض الحسنه مهر ایران هم اکنون با بیش از 530 شعبه فعال و نزدیک به 3هزار پرسنل جوان، متخصص و کارآزموده در سراسر کشور فعالیت می کند. این بانک در راستای دغدغه های مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی و اشتغال با تاكيد بر الگوي بانكداري اسلامي در راستاي توانمندسازي و تقويت توان اقتصادي قشرهاي مختلف مردم جامعه و همچنين تلاش براي فقر زدايي و رفع محروميت هاي اقتصادي به ويژه در مناطق كمتر برخوردار فعاليت مي كند.
این بانک از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در حوزه های اشتغال و کارآفريني، معيشت، ازدواج، درمان و حمايت از مددجويان سازمان هاي حمايتي و سازمان هاي مردم نهاد به بهبود شاخص هاي اقتصادي در جامعه کمک مي كند.
 توسعه آموزش با اولویت دانش آموزان مناطق محروم، توسعه بهداشت و سلامت با اولویت توانبخشی آسیب دیدگان اجتماعي،  حفاظت از محیط زیست و توسعه فعالیت‌های مردم‌محورِ زيست محيطي، پیشگیری و کاهش آسیب‌هاي اجتماعي با اولويت توانمند‌سازي مددجويان و توانخواهان سازمان‌هاي حمايتي، توانمند سازی و ریشه کنی فقر، تحقق حقوق شهروندی و حمایت از جوانان، ازدواج و تشکیل خانواده بخشی از اهداف و مسئولیت های اجتماعی بانک قرض الحسنه مهر ایران به شمار می آید.
ایــن بانــک بــا انعقــاد تفاهنامه هــای حمایتــی بــا نهادهایــی ماننــد وزارت بهداشــت، ســازمان بهزیســتی، ســازمان زندانهــا، کمیتــه امــداد خمینــی (ره) ، بنیاد برکت، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شورای عالی مناطق آزاد و ... نقــش بســزایی را در تقویــت و توانمند ســازی اقشــار آســیب پذیــر جامعــه، حمایت از کارآفرینی و اشتغالزایی ایفــا نمــوده اســت.
بانک قرض الحسنه مهرایران امسال نیز با معطوف ساختن توجهات خود به دانشجویان و آموزش عالی کشور به عنوان نیروی مولد، متخصص و ماهر و همچنین پتانسیل ذاتی برای آبادانی ایران عزیز اسلامی طی تفاهمنامه هایی با وزارت علوم و تحقیقات، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه علمی و کاربردی، مراکز فنی و حرفه ای و دانشگاه علامه طباطبایی گام موثری برای توانمندسازی دانشجویان شهریه پرداز از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه دانشجویی برداشته است.
در آستانه آغاز دوازدهمین سال فعالیت بانک قرض الحسنه مهرایران گزارشی از عملکرد آن در طول یازده سال گذشته ارائه می گردد:
پرداخت بیش از 4 میلیون فقره تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان
در یازده سال فعالیت بانک، بالغ بر 4 میلیون فقره معادل بیش از 300 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است که از این میزان تعداد 750 هزار فقره در سال 96 و تعداد 740 هزار فقره از ابتدای سال 97 تا کنون صورت گرفته شده است.
جذب 5 میلیون و 800 هزار سپرده گذار از ابتدای تاسیس تا کنون که سهم آن در سال های 96 و 97 به میزان یک میلیون و 955 هزار نفر معادل 34 درصد است.
منابع این بانک در پایان سال 95 بالغ بر 60 هزار میلیارد ریال بوده که طی 2 سال اخیر با رشد 2 برابری مواجه و در حال حاضر بالغ بر 137 هزار میلیارد ریال می باشد.
نسبت مطالبات بانک از ابتدای تاسیس تا کنون حدوداً یک درصد بوده که این نسبت در شبکه بانکی استثناء است.
برنامه بانک قرض الحسنه مهر ایران در سال 1397 پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به یک میلیون نفر با اعتباری بالغ بر یکصد هزار میلیارد ریال است که از ابتدای سال تاکنون به بالغ بر 740 هزار نفر وام قرض الحسنه معادل 83 هزار میلیارد ریال اعطا شده است.
مفتخریم بانک قرض الحسنه مهر ایران به پشتوانه سهامداران بزرگ خود و مشتریان گرامی، در یازده سال فعالیت اثربخش خود در جامعه، گام های ارزشمندی را برای رفع محرومیت ها و محدودیت های مالی، توسعه عدالت اجتماعی، توانمندسازی و بهبود معیشت اقشار ضعیف، کاهش آسیب های اجتماعی، کارآفرینی و اشتغالزایی، تامین خرد مالی برای درمان بیماری ها و همچنین حمایت از مددجویان سازمان های مردم نهاد برداشته است.
از همین روی از اینکه، با همتی بزرگ و اندیشه ای بلند، بانک قرض الحسنه مهرایران را یاری نمودید تا با سرافرازی و سربلندی به جایگاه شایسته خود در جامعه و شبکه بانکی کشور دست یابد کمال سپاس و امتنان خانواده بزرگ این بانک را اعلام می داریم.
از این رو، فرارسیدن 22 آذر ماه، یازدهمین سالروز تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران را به تمامی سهامداران ارجمند، مشتریان گرامی، اعضای محترم هیات مدیره و کلیه همکاران ساعی تبریک عرض نموده، امید است در سایه توجهات حضرت ولی عصر ( عج ) و رهنمود های مقام معظم رهبری ( مدظله تعالی ) و خرد جمعی، در سالی که مزین به نام " اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال" است به جایگاه رفیع تری در عرصه نظام بانکی دست یابیم.
در پایان از در گاه خداوند، توفیق روز افزون، موفقیت در دستیابی به افق های مسئولیت اجتماعی و استمرار خدمت رسانی برای تحقق پیشرفت و حمایت از خانواده بزرگ ایران عزیز اسلامیمان را مسئلت دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: