کد خبر: ۶۹۱۵۴
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۸
اسحاق جهانگيري معاون اول رييس جمهور در دومين روز از سفر خود به استان هرمزگان، فاز اول پروژه آب شيرين كن يكصد هزار متر مكعبي با ظرفيت 20 هزار متر مكعب كه از سوي بانك صنعت و معدن تأمين اعتبار شده است را مورد بهره برداري قرار داد و از تأسيسات و بخش هاي مختلف آن بازديد كرد.
بهره برداری پروژه آب شیرین کن بندرعباس با تسهیلات بانک صنعت و معدنبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن، هدف از احداث كارخانه آب شيرين كن مذكور توليد بخشي از آب آشاميدني مورد نياز استان هرمزگان از آب خليج فارس است.
در اين كارخانه آب شور خليج فارس از طريق فرايندي تحت عنوان اسمز معكوس كه يكي از جديدترين فناوري هاي روز دنيا در زمينه تصفيه آب به شمار مي رود، شيرين مي گردد.
در حال حاضر سالانه 23 ميليون متر مكعب منابع آب شرب استان از طريق تأسيسات نمك زدايي تأمين مي شود كه از اين طريق 22 درصد از نياز آبي استان هرمزگان و 78 درصد مابقي از طريق منابع سطحي و زير سطحي تامين مي گردد.
گفتني است بانک صنعت و معدن علاوه بر پروژه مذکور دو واحد آب شیرین کن دیگر در این استان با ظرفیت جمعاً 430 هزار متر مکعب و با اعتبار 360 میلیون یورو را تأمین اعتبار نموده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: