کد خبر: ۶۹۲۶۷
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
رئیس کل سازمان خصوصی سازی:
رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: با توجه به این که خریداران به تعهدات خود عمل نکردند، سهام در وثیقه شرکت «آلومینیوم المهدی» و دارایی‌های طرح «آلومینیوم هرمزال» به فروش می رسد.
سهام آلومینیوم المهدی و دارایی‌های طرح هرمزال برای وصول مطالبات فروخته می‌شود
به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، پوری حسینی در گفت و گو با ایرنا افزود: این روندی است که در مورد همه خریداران داریم، برای نمونه در چند سال گذشته، شرکت «ایران ایر تور» را از خریدار قبلی پس گرفتیم و شرکت «مخابرات» را به دلیل عدم انجام تعهدات «ابلاغ فسخ» کردیم.

وی ادامه داد: خریداران شرکت آلومینیوم المهدی و طرح آلومینیوم هرمزال، بنا به مشکلاتی که داشتند مدتی بود که به تعهدات خود عمل نمی کردند و سازمان خصوصی سازی فرصت داد اما نتوانستند مشکلات را برطرف کنند.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: یکی از ابزار سازمان خصوصی سازی در برابر خریدارانی که به تعهدات عمل نکنند، فروش سهام در وثیقه برای وصول مطالبات است.

وی با بیان اینکه الزامی برای برگزاری مزایده نداریم، افزود: با این وجود در سایت سازمان خصوصی سازی فراخوان دادیم و در روزنامه های رسمی نیز آگهی دادیم تا همه از این فرصت استفاده کنند.

پوری حسینی تصریح کرد: خریداران هرمزآل موظفند اقساطی را به سازمان خصوصی سازی و موسسه بیمه ساچه ایتالیا پرداخت کنند که در هر 2 مورد دچار مشکل شدند و یک قسط سازمان خصوصی سازی و 6 قسط موسسه بیمه ساچه ایتالیا را پرداخت نکردند.

به گفته وی آلومینیوم المهدی همچنین باید ماهیانه 2500 تن آلومینیوم به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) تحویل دهد که خلف وعده کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: