کد خبر: ۶۹۳۰۴
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
بانک سرمایه مفتخر است که در مسیر رشد و توسعه اقتصادی ایران عزیز و و نیل به اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی، فعالیت‌های متعددی در عرصه اجتماعی انجام داده است که این فعالیت‌ها به طور ویژه طی چند سال اخیر در عرصه ورزش، آموزش و پرورش، توسعه فرهنگی و عمرانی، حفظ محیط زیست، حوزه سلامت، حمایت از قشر آسیب‌دیده و زلزله‌زدگان و فعالیت‌های بشردوستانهحتی خارج از مرزهای ایران نمود بیشتری داشته است. تحویل هموطنان زلزله زده قرار گرفت.
نگاهی به مسئولیت های اجتماعی بانک سرمایه بنگاه‌های تجاری برتر همواره در کنار ارائه خدمات تجاری سودمند به مشتریان خود و انجام پروژه‌های کارآمد اقتصادی، به ایفای نقش اجتماعی خود نیز می‌پردازند. 
به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از پایگاه خبرداغ؛ هر سازمانی همراه با انجام وظیفه خود، مسئولیت‌های اجتماعی متعددی بر عهده دارد که در حقیقت نقش این سازمان‌ها در حوزه اجتماع را تعریف می‌کند.
مسئولیت اجتماعی شرکتی مجموعه وظایف و تعهداتی است که شرکت بایستی در جهت حفظ، مراقبت و کمک به جامعه‌ای که در آن فعالیت می‌کند، انجام دهد. مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی در واقع فراتر از منافع مالی و اقتصادی آنها و در ارتباط با مسئولیت آنها در برابر جامعه، انسان‌ها و محیطی است که در آن کار می‌کند. مسئولیت اجتماعی یکی از اصلی‌ترین محورهای رسیدن به توسعه پایدار است، چرا که موجب می‌شود سازمان‌ها با اخلاق و با حساسیت نسبت به مسائل اجتماعی، فرهنگی و محیطی رفتار کنند. تلاش برای برقراری مسئولیت اجتماعی، به افراد، سازمان‌ها و دولت کمک می‌کند تاثیری مثبت بر پیشرفت، کار و جامعه داشته باشند.
در این میان بانک سرمایه نیز مفتخر است که در مسیر رشد و توسعه اقتصادی ایران عزیز و و نیل به اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی، فعالیت‌های متعددی در عرصه اجتماعی انجام داده است که این فعالیت‌ها به طور ویژه طی چند سال اخیر در عرصه ورزش، آموزش و پرورش، توسعه فرهنگی و عمرانی، حفظ محیط زیست، حوزه سلامت، حمایت از قشر آسیب‌دیده و زلزله‌زدگان و فعالیت‌های بشردوستانهحتی خارج از مرزهای ایراننمود بیشتری داشته است.
حمایت بانک سرمایه از ورزش
بانک سرمایه در سالیان اخیر نگاه ویژه‌ای به حمایت از ورزش عمومی و حرفه‌ای داشته است و در این راستا به موفقیت‌های چشمگیری از جمله قهرمانی در مسابقات لیگ برتر والیبال مردان ایران و جام باشگاه‌های والیبال قهرمانی مردان آسیا دست یافته است.
جشن قهرمانی در لیگ برتر والیبال در سال 1394 که در اردیبهشت ماه سال 1395 برگزار شد، با تاسیس باشگاه فرهنگی ورزشی بانک سرمایه توام گردید.
این مراسم با حضور مسئولان بانک سرمایه، رئیس فدراسیون والیبال، رئیس فدراسیون هندبال، مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی سایپا، اهالی ورزش، اصحاب رسانه و کادر فنی و بازیکنان تیم والیبال بانک سرمایه برگزار شد.
در ابتدای این مراسم رئیس هیات مدیره بانک سرمایه از تاسیس باشگاه فرهنگی ورزشی این بانک خبر داد و گفت: علاوه بر والیبال، بانک سرمایه از امسال در رشته های دیگری همچون هندبال نیز سرمایه گذاری خواهد کرد.
تیم والیبال بانک سرمایه جام قهرمانی والیبال باشگاه‌های آسیا را به خانواده شهدای مدافع حرم تقدیم کرد.
بانک سرمایه همچنین در سال 1391 حامی مسابقات جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی بود.
این بانک طی حرکتی بشردوستانه در آبان ماه سال 1390 دو تن از جانبازان و ایثارگران عزیز این مرز و بوم که دوچرخه‌سوار حرفه‌ای بودند را به منظور رساندن پیام صلح دوستی به گوش تمام جهانیان، راهی سفر دور دنیا کرد. با این حرکت، پرچم بانک سرمایه توسط این دو دوچرخه‌سوار در پنج قاره جهان به اهتزاز درآمد و پیام صلح و دوستی ملت ایران با کاشتن یک اصله نهال زیتون در هر یک از کشورهای مسیر، به گوش مردم دنیا رسید.
همچنین در راستای فعالیت‌های وسیع ورزشی بانک سرمایه در رشته‌های ورزشی مختلف، تیم فوتسال بانک سرمایه در مرداد ماه سال 1395 در جام قهرمانی فوتسال شرکت آسان پرداخت به مقام سوم رسید و در حرکتی انسان‌دوستانه، جایزه خود را به موسسه خیریه محک اهدا کرد.
از دیگر حرکت‌های ارزشمند بانک سرمایه در عرصه ورزش می‌توان به حمایت این بانک از ورزش شطرنج با امضای یک تفاهم‌نامه فی مابین بانک سرمایه و فدراسیون شطرنج در خرداد ماه سال 1394، تقدیر از جانبازان و ایثارگران 8 سال جنگ تحمیلی توسط مدیرعامل بانک سرمایه و ادای احترام به شهدای ایثارگر آتش‌نشان توسط مسئولان بانک سرمایه و بازیکنان تیم والیبال بانک سرمایه اشاره کرد.
تلاش بانک سرمایه در رشد و توسعه آموزش
بانک سرمایه از آغاز تاسیس خود تاکنون همواره در ایفای نقش مسئولیت اجتماعی خود، در عرصه رشد و توسعه آموزش کشور و حمایت از آموزش و پرورش در سراسر ایران اسلامی گام برداشته است.
بانک سرمایه، دانش‌آموزان کشور عزیزمان را سرمایه‌های اصلی ایران اسلامی می‌داند، چنان کهملاحتی:
دکتر علیرضا اکبری، رئیس هیئت مدیره بانک سرمایه به منظور نمایش میزان اهمیت این حوزه برای بانک سرمایه، مراسم آغاز سال تحصیلی 98-97 را در دبستان پسرانه نونهالان اسلام واقع در منطقه 17 شهر تهران برگزار کرد.
در این مراسم رئیس  هیأت مدیره بانک در سخنانی کوتاه ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس از دانش آموزان عزیز خواست با تلاش وکوشش به وظیفه اصلی خود که همان درس خواندن است بپردازند و با کسب آموزش و مهارت های لازم به منظور ساختن آینده ای روشن برای ایران اسلامی و حفظ این امانت بزرگ که به لطف مجاهدت ایثارگران جنگ تحمیلی به دست نسل های بعدی رسیده است، از دل و جان بکوشند.
شایان ذکر است این مراسم با تقدیم هدایایی به دانش آموزان مدرسه پسرانه نونهالان اسلام توسط دکتر اکبری و سایر مسئولان مدرسه به پایان رسید.
همچنین مدیرعامل وقت بانک سرمایه در اردیبهشت ماه سال 1394 از علی بهاری، معلم فداکار اردبیلی که جان یکی از دانش‌آموزان خود را با اهدای بخشی از کبد خود به وی نجات داد، تقدیر کرد.
مدیرعامل بانک سرمایه در این مراسم گفت: معلمان سرمایه معنوی جامعه هستند و باید افتخارات این سرمایه عظیم برای عبرت نسل جوان بازگویی شود. برای ما باعث افتخار است که جامعه معلمان و فرهنگیان، اصلی‌ترین و بیشترین سهام‌داران بانک سرمایه هستند. بانک سرمایه مسیر رشد و تعالی خود را در سایه همکاری صادقانه و خدمت‌گزاری به قشر فرهنگیان فرهیخته می‌داند و مجموعه این بانک در راه دستیابی به این هدف والا از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.
مدیر عامل بانک سرمایه با اعلام این که عشق و ایثار معلمان تمام شدنی نیست، افزود: اهدای بخشی از عضو خود به دانش آموز نوعی از خودگذشتگی است که جامعه به فراخور وظیفه اجتماعی باید از آن تقدیر کند. 
حمایت‌های بانک سرمایه طی سالیان اخیر شامل حال بسیاری از مدارس در سراسر کشور، به ویژه در مناطق کمتر برخوردار شده است و این بانک همواره با تقدیر از دانش‌آموزان و معلمان این مدارس، درصدد ایجاد انگیزه و تقویت آنان برآمده است که در ذیل به برخی از آنها اشاره شده است.
• اقدام بانک سرمایه در حمایت از مدارس مناطق محروم در بهمن ماه سال 1395
• حمایت بانک سرمایه از دانش‌آموزان «محروم با نیازهای ویژه» در شهرستان آمل
• تقدیر بانک سرمایه از علی بهاری، معلم فداکار اردبیلی در سال 1394 که با اهدای بخشی از کبد خود به یک دانش‌آموز، جان او را نجات داد.
• تقدیر بانک سرمایه از فاطمه کامکارنیا، معلم فداکار مشهدی در ماه رمضان سال 1395 که با از خود گذشتگی و ازدواج با زندانی محکوم به اعدام موجبات تخفیف مجازات و نجات وی را محقق ساخت و با لوح سپاس و کمک هزینه سفر به عتبات عالیات از وی تقدیر شد.
• برگزاری مراسم گرامیداشت روز دانش‌آموز در مدرسه پسرانه تهرانی باقرشهر در سال 1395
• برگزاری مراسم گرامیداشت روز دانش‌آموز در باجه اسلامشهر بانک سرمایه در سال 1396
• میزبانی از دانش‌آموزان هنرستان هنری هفده شهریور در ادارات مرکزی بانک سرمایه در بهمن ماه سال 1396
• تقدیر بانک سرمایه از دانش‌آموزان مدرسه نواب صفوی در منطقه لردگان استان چهارمحال و بختیاری
• تقدیر بانک سرمایه از دانش‌آموزان مدرسه شهید نوروزی در شهرستان راز و جرگلان استان خراسان شمالی
• تقدیر بانک سرمایه از دانش‌آموزان مدرسه پاسداران روستای نساز در استان اردبیل
• تقدیر بانک سرمایه از دانش‌آموزان مدرسه پانزده خرداد روستای خیارزار منطقه دشتستان در استان بوشهر
• تقدیر بانک سرمایه از دانش‌آموزان مدرسه روستای سیوکی منطقه جلیل در استان کهگیلویه و بویراحمد
• تقدیر بانک سرمایه از دانش‌آموزان مدرسه جهادگران شهرستان هلیلان در استان ایلام
• تقدیر بانک سرمایه از دانش‌آموزان مدرسه بستان روستای دوبلکان منطقه ازنا در استان لرستان
• تقدیر بانک سرمایه از دانش‌آموزان دبستان شهید عرفانی روستای دهکول زابل در استان سیستان و بلوچستان
• تقدیر بانک سرمایه از دانش‌آموزان مدرسه شهید زارع روستای پکو در استان هرمزگان
• تقدیر بانک سرمایه از دانش‌آموزان دبیرستان امام موسی کاظم (ع) زاهدان
• تقدیر بانک سرمایه از دانش‌آموزان مدرسه پسرانه شهید چمران شهرستان بروجرد
• تقدیر بانک سرمایه از دانش‌آموزان آموزشگاه شهید باهنر شهرستان بجنورد
• تقدیر بانک سرمایه از دانش‌آموزان مدارس محب خواه و محدثه شهرستان بیرجند
• تقدیر بانک سرمایه از دانش‌آموزان هنرستان نمونه دولتی دخترانه زینب و مدرسه پسرانه شهید شکاری مکی‌آباد شهرستان سیرجان
• تقدیر بانک سرمایه از دانش‌آموزان مدرسه شهید موسایان روستای مجنده اردبیل
• تقدیر بانک سرمایه از دانش‌آموزان مدارس شجاعی فر و سیزده آبان بوشهر
• تقدیر بانک سرمایه از دانش‌آموزان مدرسه قرالوخانقاه شهرستان خوی
• تقدیر بانک سرمایه از دانش‌آموزان مدارس شاهد، هفده شهریور و فرهنگیان یاسوج
• تقدیر بانک سرمایه از دانش‌آموزان مملاحتی:
دارس بام و شهید حسین فهمیده ایلام
فعالیت‌های عام المنفعه و انسان‌دوستانه بانک سرمایه
مدیران و کارکنان بانک سرمایه با توجه به خط مشی این بانک در شرکت در فعالیت‌های انسان‌دوستانه و نیکوکارانه، چه در داخل و چه در خارج از کشور اهتمام می‌ورزند.
این حرکت یکپارچه و مستمر از سوی مدیران و کارکنان بانک سرمایه در حوزه‌های مختلف از جمله حمایت و کمک به زلزله‌زدگان، قحطی‌زدگان، معلولان ذهنی، کودکان محروم و بی‌سرپرست، اهدای خون، تقبل دیه و غیره در حال انجام است.
از جمله این فعالیت‌ها می‌توان موارد زیر را ذکر کرد.
• چتر حمایتی بانک سرمایه از 120 کودک محروم و بی‌سرپرست
• یک میلیارد و 313 میلیون ریال کمک نقدی به قحطی‌زدگان سومالی
• حمایت بانک سرمایه از زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی
• طراحی «طرح امید سرمایه» به منظور حمایت از بیماران معلول ذهنی
• چندین نوبت اهدای خون توسط کارکنان بانک سرمایه
• برگزاری بیست و نهمین جشن گلریزان ستاد مردمی دیه با حمایت مالی بانک سرمایه
• همکاری بانک سرمایه با مرکز خیریه شبانه‌روزی معلولین ذهنی فردوس شهرکرد
• اختصاص هزینه‌های هدایای تبلیغاتی برای کمک به هموطنان زلزله‌زده غرب کشور
مشارکت بانک سرمایه در طرح‌های توسعه فرهنگی و عمرانی
بانک سرمایه در مسیر توسعه فرهنگی و عمرانی کشور نیز گام برداشته است و با مشارکت در طرح بازسازی عتبات عالیات، حمایت از ستاد مردمی اربعین، افتتاح یک پل در شهرستان چالوس و تحویل کانکس‌های اهدایی پرسنل بانک سرمایه به هموطنان زلزله‌زده سر پل ذهاب، مسئولیت اجتماعی خود در باب فرهنگ و عمران را به نیکی انجام داده است.
تفاهم نامه همکاری میان بانک سرمایه و ستاد بازسازی عتبات عالیات، به منظور مشارکت در ساخت و بازسازی عتبات عالیات و جذب وجوه و کمک های مردمی، در تاریخ 25/03/1394 طی مراسمی با حضور مدیرعامل وقت  بانک سرمایه و حسن پلارک، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات به امضا رسید.
در این مراسم مدیرعامل بانک سرمایه، با بیان این که با این اقدام معنوی و ارزشمند، حرکتی مؤثر و سازنده را در زمینه بازسازی عتبات عالیات آغاز خواهیم کرد، اظهار داشت: مجموعه بانک سرمایه با هدف مشارکت و خدمت گزاری در این طرح معنوی، با افتخار تلاش خواهد کرد کلیه تسهیلات و خدمات مورد نیاز را برای اجرای مفاد تفاهم نامه در چارچوب قانون عملیات بانکی بدون ربا، آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی مربوطه و منطبق بر مقررات و ضوابط جاری در اختیار ستاد بازسازی عتبات عالیات قرار دهد و در این زمینه از هیچ گونه همکاری و همراهی در هر شکل و نوع ممکن دریغ نخواهد کرد.

در شهریور ماه سال 1396 نیز همزمان با گرامیداشت هفته دولت و بانکداری اسلامی، پل روستای شهرآرا در شهرستان چالوس به همت بانک سرمایه افتتاح شد.
مهندس ناصر زندی، فرماندار چالوس در این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از حسن توجه بانک سرمایه به این منطقه و ایفای نقش خود در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی، گفت این اقدام بانک سرمایه در اذهان مردم این منطقه ماندگار خواهد شد. وی با اشاره به اینکه تقریباً تمامی پروژه‌های قبلی منطقه از مجراهای دولتی اجرا شده بودند، افزود: اینکه یک بانک خصوصی این اقدام اجتماعی را برای مردم و دانش‌آموزان انجام داده است، اقدامی بسیار ارزشمند و در خور تحسین است.
وی در خصوص گذشته این پل گفت: حدود دوسال پیش خبری به ما رسید که اهالی روستای شهرآرا برای تردد به حوزه شهری از یک پل چوبی کابلی که توسط خود اهالی ساخته شده بود، استفاده می کنند که این کار خطرات زیادی را برای دانش‌آموزان و مردم به دنبال داشت و متأسفانه وعده های مسئولین دولتی برای ساخت پل برای این روستا به نتیجه ای نرسید، تا اینکه مدیرعامل بانک سرمایه در پیامی از آمادگی این بانک برای ساخت پل خبر داد و بحمدالله به همت و توان همکاران این بانک، تمامی مراحل طراحی، اجرا، ساخت و تامین منابع مالی این پل توسط بانک سرمایه انجام و این پروژه امروز به بهره برداری رسید.
بانک سرمایه هزینه چاپ سررسید خود در سال 1397 را به ساخت مدرسه ای در مناطق زلزله زده غرب کشور اختصاص داد و در نخستین روز بهمن ماه سال یکهزار و سیصد و نود شش، طی مراسمی با حضور حشمت صفری و نظام الدین کشتمند، رئیس و عضو شورای شهر سرپل ذهاب، شش کانکس‌ اهدایی پرسنل بانک سرمایه به هموطنان زلزله‌زده آغاز و طی روزهای بعد کانکس ها بطور کامل تحویل گردید. با کمک های نقدی کارکنان بانک سرمایه به مبلغ تقریبی 860 میلیون ریال 12، کانکس 10 متری و 12 کانکس 15 متری انجام پذیرفت و در پایان 22 کانکس
نام:
ایمیل:
* نظر: