کد خبر: ۶۹۳۷۷
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۵
در جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست روحانی؛
شورای عالی هماهنگی اقتصادی عصر سه‌شنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور و با حضور روسای قوای مقننه و قضاییه تشکیل جلسه داد.
جهت‌گیری‌ها و شاخص‌های کلان بودجه ۹۸ تصویب شد
شورای عالی هماهنگی اقتصادی عصر سه‌شنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور و با حضور روسای قوای مقننه و قضاییه تشکیل جلسه داد.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان برنامه و بودجه در این جلسه گزارشی از اصلاحات انجام‌شده در پیش‌نویس بودجه سال ۹۸ که بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری تدوین شده، ارائه داد.

ویرایش تکمیل‌یافته‌ی بودجه که به مجلس شورای اسلامی تسلیم خواهد شد، با توجه به پیش‌بینی درآمدها و نیاز به انضباط بودجه‌ای و کاهش هزینه‌ها تنظیم شده و بر حمایت از معیشت مردم، ارائه خدمات ضروری اجتماعی از جمله در زمینه امنیت، سلامت، آموزش و حفظ تولید و اشتغال و افزایش شفافیت تاکید دارد.

این جهت‌گیری‌ها و شاخص‌های کلان بودجه ۹۸، پس از بحث و بررسی مورد تایید شورای عالی هماهنگی اقتصادی قرار گرفت.

همچنین نقشه راه و برنامه کلی اصلاح ساختار بودجه عمومی در افق ۹۹ - ۹۸ که توسط سازمان برنامه و بودجه تهیه شده است، در این جلسه ارائه شد.

اصلاح ساختار بودجه شامل حمایت از تولید و اشتغال، ساماندهی و هدفمندسازی یارانه‌ها، افزایش درآمدهای پایدار، اصلاح ساختاری رابطه درآمدهای نفتی و بودجه، افزایش شفافیت و انضباط بودجه‌ای، تقویت نظارت و اصلاح ساختار شرکت‌های دولتی و کوچک‌سازی دولت است که تهیه برنامه اجرایی آن در دستور کار دستگاه‌های مختلف قرار گرفته است.

همچنین وزیر نفت در این جلسه با ارائه گزارشی از اجرای مصوبه قبلی شورای عالی در خصوص فروش نفت در بورس انرژی، راهکارهای آن وزارت‌خانه در زمینه عرضه گسترده‌تر نفت در بورس انرژی را مطرح کرد که مورد تصویب قرار گرفت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار