کد خبر: ۶۹۳۹۹
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶
شریعتی مقدم:
عضو شورای ملی زعفران گفت: بورس کالا به عنوان یک ساختار اقتصادی منسجم و پیشرفته می‌تواند یکی از نیاز‌های زعفران را در جهت شفافیت، به مرور زمان و با مدیریت مرتفع کند.
بازار زعفران به واسطه بورس کالا، در حال ساماندهی استبازار زعفران به واسطه بورس کالا، پس از سال‌ها در حال ساماندهی استعلی شریعتی مقدم رئیس کمیسیون کشاورزی و آب اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان خراسان رضوی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان،  اظهار کرد: اینکه پس از سال‌ها بستری برای عرضه شفاف زعفران فراهم شده است، جای تقدیر و تشکر دارد و همه فعالان بازار زعفران و مسوولان باید از تقویت معاملات زعفران در بورس کالا حمایت کنند.
وی با بیان اینکه بورس کالا یک مسیر برای عرضه زعفران به شمار می‌رود، تاکید کرد: بورس کالا به عنوان یک ساختار اقتصادی منسجم و پیشرفته می‌تواند یکی از نیاز‌های زعفران را در جهت شفافیت، به مرور زمان و با مدیریت مرتفع کند.
عضو شورای ملی زعفران در خصوص معاملات قرارداد‌های آتی و گواهی سپرده زعفران در بورس افزود: اقدام به عرضه گسترده زعفران در بورس کالا آن هم با روش‌های مختلف، نشان دهنده آن است که مدیران و مسوولان بخش کشاورزی به فکر خدمات گسترده تر و سبد بزرگتری از همکاری با بخش اقتصادی و تعامل با واحد‌های تجاری هستند.
شریعتی مقدم بیان کرد: زعفران صد‌ها بازیگر جدی دارد و بورس کالای ایران به عنوان بازار رسمی کالای کشور می‌تواند با همکاری نهاد‌های مرتبط، زمینه ارائه خدمات و ظرفیت‌های مطلوب برای همه این بازیگران را فراهم کند.
وی ادامه داد: بورس کالا می‌تواند در تعیین قیمت صادرات زعفران نقش مهمی ایفا کند و با برداشتن گام‌های بلندتری، علاوه بر ساماندهی قیمت زعفران در بازار سنتی، مرجع قیمت زعفران دنیا شود که این عوامل بدون بر اشتیاق ورود فعالان بازار زعفران به بورس کالا می‌افزاید.
شریعتی مقدم، یکی از ضعف‌های موجود در بازار زعفران را عدم یا کمبود تخصص و دانش در بهبود کیفیت آن عنوان و اظهار کرد: تمام فعالان حوزه زعفران باید علاوه بر فرهنگ سازی، در سطح کلان هم به دنبال ایجاد دستورالعملی برای عرضه این محصول باشند و آموزش و تکمیل تخصص را مدنظر قرار دهند. از این رو عرضه زعفران استاندارد و باکیفیت نیز یکی از مزایای بورس کالا به شمار می‌رود.

نام:
ایمیل:
* نظر: