کد خبر: ۶۹۴۰۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
سازمان هدفمندسازی یارانه بعد از انتشار گزارشی با عنوان "سازمان هدفمندی خارج از ریل یارانه" که 26 آذرماه در پایگاه الکترونیکی تجارت آنلاین منتشر شد، اقدام به ارایه توضیحاتی در خصوص عملکرد این سازمان نموده است.
توضیحات سازمان هدفمندسازی یارانه ها در خصوص یک خبر
سازمان هدفمندسازی یارانه بعد از انتشار گزارشی با عنوان "سازمان هدفمندی خارج از ریل یارانه" که 26 آذرماه در پایگاه الکترونیکی تجارت آنلاین منتشر شد با ارسال یک جوابیه، اقدام به ارایه توضیحاتی در خصوص عملکرد این سازمان نموده است.
پایگاه خبری تجارت آنلاین در راستای انجام وظیفه ذاتی خود که اطلاع رسانی صحیح و مسئولانه است با تقدیر از این اقدام سازمان هدفمندسازی یارانه ها،  اقدام به انتشار این توضیحات می نماید:
"احتراما با عطف توجه به خبر شماره 69308 مورخ 26/09/1397 آن خبرگزاری با موضوع "سازمان هدفمندی خارج از ریل یارانه" خواهشمند است دستور فرمایید مطابق مقررات توضیحات زیر در ارتباط با خبر مربوط درج و به استحضار ملت شریف ایران رسانده شود:
اولا – این سازمان ملزم به رعایت موازین قانونی در کلیه امور از جمله وصول و پرداخت منابع پیش بینی شده در مقررات مربوط به یارانه ها بوده و در این خصوص احکام پیش بینی شده در آئین نامه اجرایی تبصره 14 قانون بودجه سال جاری ملاک پرداخت های مختلف در حوزه یارانه ها بوده و خواهد بود.
ثانیا – بر اساس قانون و آئین نامه اجرایی ذیربط میزان منابع پیش بینی شده در کل سال 1397 معادل 988340 میلیارد ریال و در شش ماهه اول میزان وصولی معادل 328782 میلیارد ریال و پرداخت های انجام شده بابت واریزی به حساب های شرکت های مرتبط با منابع وصولی بر اساس قانون معادل 124106 میلیارد ریال و جمع کل پرداخت های مربوط به یارانه نقدی و غیر نقدی ، کمیته امداد امام خمینی (ره) ؛ سازمان بهزسیتی کشور، بهداشت و سلامت ، یارانه نان و خرید تضمینی گندم و حمایت از تولید جمعا معادل 285085 میلیارد ریال می باشد.
بنا به مراتب ملاحظه خواهید نمود که این سازمان وفق تکالیف قانونی و با رعایت الزامات و مقررات ذیربط و در سقف منابع در اختیار خود اقدام نموده و هیچگونه انحرافی نداشته است. ضمنان سقف پرداخت ها برای کل سال به تصویب مجلس محترم شورای اسلامی رسیده و با عنایت به ماهیت و طبع منابع درآمدی، بررسی و استنتاج در پنج ماهه اول سال هیچگونه محمل قانونی ندارد. "


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار