کد خبر: ۷۰۰۸۱
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
تغییرات ناخواسته کی‌روش در بازی اول تیم ملی
ملی‌پوشان فوتبال ایران درحالی نخستین دیدار خود در هفدهمین دوره رقابت‌های جام ملت‌های آسیا را برابر یمن برگزار خواهند کرد که سرمربی تیم ملی چند مهره مورد علاقه‌اش را در اختیار ندارد.
ایران با چه ترکیبی به مصاف یمن می رود؟ملی‌پوشان فوتبال ایران درحالی نخستین دیدار خود در هفدهمین دوره رقابت‌های جام ملت‌های آسیا را برابر یمن برگزار خواهند کرد که سرمربی تیم ملی چند مهره مورد علاقه‌اش را در اختیار ندارد.
کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران سعی دارد ترکیب اصلی این تیم را برای بازی نخست جام ملت های آسیا مقابل یمن مخفی نگه دارد. با این حال می توان در خصوص حضور چند بازیکن در ترکیب اصلی تیم ملی مطمئن بود.
علیرضا بیرانوند که در چندماه اخیر عملکرد خوبی در تیم ملی و باشگاه خود پرسپولیس داشته است گزینه نخست کادر فنی برای محافظت از دروازه خواهد بود تا امیر عابدزاده و پیام نیازمند از روی نیمکت شاهد بازی تیم ملی باشند.
در خط دفاعی نیز اگر مصدومیت مرتضی پورعلی گنجی تشدید پیدا نکند شاهد حضور این مدافع در کنار سیدمجید حسینی در قلب خط دفاع تیم ملی خواهیم بود. در غیر اینصورت بار دیگر روزبه چشمی به قلب خط دفاعی باز می گردد تا در جمع مدافعان بازی کند.
میانه میدان نیز در غیاب سعید عزت اللهی که به دلیل مصدومیت بازی های جام ملت های آسیا را از دست داد به امید ابراهیمی می رسد تا او با استفاده از قدرت بالای بدنی خود هافبک دفاعی تیم ملی محسوب شود و در کنار مسعود شجاعی یا اشکان دژاگه بازیسازی کند.
البته این احتمال وجود دارد کی روش برای اینکه ترکیب خود را در بازی نخست تهاجمی کند از کریم انصاری فرد به جای کاپیتان های اول و دوم تیمش استفاده کند. همچنین مهدی طارمی و وحید امیری نیز به عنوان بازیکنان کناری در ترکیب تیم ملی قرار خواهند گرفت تا به همراه سامان قدوس حملات ملی پوشان را برنامه‌ریزی کنند. قدوس که در جام جهانی فرصت اندکی برای بازی کردن پیدا کرد می تواند سورپرایز کادر فنی تیم ملی در بازی های آسیایی محسوب شود.
سردار آزمون نیز بدون شک در نوک حمله بازی خواهد کرد تا بتواند توپ های ارسالی هم تیمی هایش روی دروازه حریفان را به گل تبدیل کند. ترکیب تیم ملی فوتبال ایران برای جام ملت های آسیا در حالی نسبت به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تغییرات قطعی خواهد داشت که مصدومیت بازیکنان کلیدی  کارلوس کی روش یکی از علل اصلی‌اش است.
تیم ملی فوتبال ایران در هفدهمین دوره رقابتهای جام ملت های آسیا در گروه چهارم با تیم های یمن، ویتنام و عراق همگروه است و در نخستین بازی ساعت ۱۹:۳۰ روز دوشنبه در ابوظبی به مصاف تیم ملی یمن خواهد رفت.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار