کد خبر: ۷۰۱۴۴
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹
پانصد نفر از شفا یافتگان بیماری سرطان به همراه یک عضو خانواده¬شان میهمان ویژه همایش پیشگیری از سرطان به میزبانی مرکز جامع کنترل سرطان ایران ICCC در منطقه 22 تهران خواهند بود.
پانصد شفا یافته سرطان، میهمان مرکز جامع کنترل سرطان ایران می¬شوندعلی انصاری رئیس هیئت مدیره بنیاد خیریه و نیکوکاری تات، با اعلام این مطلب، در جمع مدیران و اعضای ستاد برگزاری "همایش مردمی پیشگیری و کنترل سرطان"، گفت: بنده با پیشنهاد آقای پروفسور محمد اسماعیل اکبری رئیس مرکز تحقیقات سرطان ایران که مدیر مرکز جامع کنترل سرطان ایران در منطقه 22 هستند، در لحظه اول موافقت کردم و معتقدم کمک به پیشگیری از بیماری سرطان که افسار گسیخته پر تعداد می¬شود، نجات جان انسان¬هاست و با هیچ معیار مادی، قابل سنجش نیست.
وی افزود: گسترش سرطان¬های مختلف بنابر آمار رسمی، بر نگرانی¬ها می¬افزاید و وظیفه همگان بویژه نیکوکاران است که در حد امکان، به عرصه آگاه¬سازی مردم، کاهش رشد و کمک به درمان بیماران، وارد شوند.
انصاری با خداپسندانه تلقی¬کردن و انسان دوستانه خواندن حرکت مردمی پیشگیری از سرطان و اعلام تقبل هزینه¬های برگزاری این همایش مرتبط با هفته¬ای به همین نام در مرکز جامع کنترل سرطان ایران در منطقه 22 که بزرگترین مرکز مطالعات، تحقیقات و پیشگیری از سرطان است، اظهار امیدواری کرد حضور شفا یافتگان بیماری سرطان و دعای آنان، فصلی نیک و اقدام خداپسندانه¬ای در آستانه آغاز به کار مجموعه ایران¬مال باشد.
پیش از سخنان وی، دکتر قاسم اکبری دبیر ستاد برگزاری همایش هفته پیشگیری و کنترل سرطان، گزارشی از مردمی¬سازی پویش پیشگیری و برنامه¬های این هفته ارایه و اعلام کرد: نگاه علمی، تلفیق روان¬شناسی و افزایش اطلاعات مردم درباره سرطان با روش¬هایی همچون ارایه کتاب و تجارب غلبه بر این بیماری بوسیله شفا یافتگان، از تمایزهای برنامه امسال این هفته خواهد بود.  

نام:
ایمیل:
* نظر: