کد خبر: ۷۰۱۵۹
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۳
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با تاکید بر اینکه امروز در جنگ تمام‌عیار اقتصادی هستیم، گفت: هر اشتغالی که در کشور ایجاد می‌شود، اسلحه‌ای در جنگ اقتصادی خواهد بود.
«اشتغال» اسلحه جنگ اقتصادی استدکتر محمد مخبر؛ رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در آیین بهره‌برداری از ۵۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور و تسهیلات‌محور که پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه ۱۸ دی‌ماه) در فرمانداری شهرستان دلفان استان لرستان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به امکانات و استعدادی که در استان لرستان وجود دارد، معتقدم از همین استان بخشی از مشکلات کشور حل خواهد شد.
وی با بیان اینکه در جایی مثل استان لرستان که آب و هوا و خاک مناسب وجود دارد، دلیلی برای بیکاری وجود نخواهد داشت، تصریح کرد: دشمن پیش از انقلاب اسلامی برای عدم وقوع این انقلاب، تلاش کرد و پس از انقلاب نیز هر حیله‌ای را امتحان کرد اما با رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری در تمامی مراحل سرشان به سنگ خورد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به فعالیتهای بزرگی که در ۴۰ سال انقلاب اسلامی در کشور انجام گرفته است، یادآور شد: ایران در سال ۵۶، ۶ میلیون بشکه نفت استخراج می‌کرد که پنج میلیون بشکه آن فروخته می‌شد و با توجه به جمعیت ۳۰ میلیونی، ۴۶ درصد مردم زیر خط فقر بودند اما در حال حاضر پایین‌تر از دو میلیون بشکه نفت صادر می‌شود و با توجه به جمعیت ۸۵ میلیون نفری، تعداد بسیار کمتری زیر خط فقر هستند.
مخبر با تاکید بر اینکه امروز در جنگ تمام‌عیار اقتصادی هستیم، گفت: اصلی‌ترین بحث این جنگ معیشت مردم و اشتغال است بنابراین هر اشتغالی که در کشور ایجاد می‌شود، اسلحه‌ای در جنگ اقتصادی خواهد بود.
وی ادامه داد: با توجه به همه امکاناتی که در لرستان و شهرستان دلفان وجود دارد، می‌توانیم دلفان را به یک منطقه موفق اقتصادی با محوریت اشتغال تبدیل کنیم.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد مردم این منطقه در روستا بوده، تصریح کرد: انشالله در دلفان شاهد میانگین بیکاری ۲ یا ۳ درصد پایین‌تر از آمار بیکاری استان خواهیم بود.
مخبر استان لرستان را دارای ظرفیت مهاجرت مثبت دانست و خاطرنشان کرد: امیدوارم دو سال دیگر که به اینجا می‌آیم بهشتی برای مردم فراهم شده باشد و این با همکاری مردم و مسئولین استان و استفاده از جوانان امکان‌پذیر خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: