کد خبر: ۷۰۳۳۱
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در مراسم روز پرستار:
سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و قانون سخت و زیان آوربودن شغل پرستاران در سازمان تامین اجتماعی پیگیری می شود.
تعرفه گذاری خدمات پرستاری و کاهش شکاف درآمد بین پزشکان و پرستارانبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، محمدحسن زدا روز شنبه در مراسم جشن ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار در محل مجتمع فرهنگی نگین غرب افزود: اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و احتساب پرستاری به عنوان شغل سخت و زیان آور از خواسته های برحق پرستاران است که باید اجرایی شود.
زدا اضافه کرد: چرا باید طرح تحول سلامت برای پزشکان اجرا شود اما برای پرستاران اجرایی نمی شود، اگر شکافی بین گروه پزشکی و پرستاری باشد باید منطقی باشد، باید توجه داشت که هر دو یک تیم هستند اگر در این تیم پیروز شوند و یا شکست بخورند، با هم هستند.
وی با بیان اینکه باید تلاش شود که مشکلات پرستاران حل شود، تصریح کرد: یک رفتار پسندیده پرستاران کار هزاران دارو را انجام می دهد و معتقدیم خط مقدم درمان پرستاران هستند.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی ادامه کرد: در سازمان تامین اجتماعی رفتار، نگاه و لبخند شما در بیمارستان و شعبه موضوعی است که مردم، این سازمان را به واسطه آن ارزیابی می کنند.
وی گفت: 10 هزار و 500تخت فعال در مراکز درمانی و بیمارستانی وابسته به سازمان تامین اجتماعی فعال هستند که هشت درصد کل تخت های کشور می شوند. البته 75درصد ضریب اشغال تخت در تامین اجتماعی است که این نشان دهنده فشار کاری به پرستاران بخاطر فعالیت زیاد این قشر است. در حال حاضر ١5هزار پرستار در 370 مرکز درمانی و بیمارستانی وابسته به تامین اجتماعی مشغول فعالیت هستند.
 
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی: حق نوبت کاری پرستاران تامین اجتماعی افزایش می یابد
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز در این مراسم گفت: افزایش حق نوبت کاری و پرداخت ما به التفاوت قانون ارتقای بهره وری برای پرستاران سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شده و به زودی پرداخت می شود.
دکتر مهدی درخشان از وجود سه مطالبه و سه اقدام اساسی برای پرستاران در سازمان تامین اجتماعی سخن گفت و افزود: امیدواریم گامی در جهت کاهش مشکلات پرستاران برداریم، اصلاح تشکیلات پرستاری در سازمان تامین اجتماعی به عنوان اولین مطالبه است که تلاش شده که این کار صورت گیرد. مصوبه ای از سوی هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی صادر شده، حتی نیمی از تشکیلات بیمارستان ها براساس این ساختار تغییر کرده است و این نوید داده می شود در سال ٩٨ این مشکل حل می شود.
وی خاطرنشان کرد: دومین مشکل پرداخت مابه التفاوت قانون ارتقای بهره وری است. پرداخت این مابه التفاوت نیز به استان ها ابلاغ شده و به زودی اجرا خواهد شد و این مهم هم بخشی از مطالبات مهم پرستاران است که به آن توجه شده است.
دکتر درخشان ادامه داد: افزایش نیافتن حق نوبت کاری پرستاران سومین مشکل این قشر است که مصوبه این کار از سوی هیات دولت به استان ها ابلاغ شده و امیدواریم به زودی این مشکل هم حل شود.
وی خاطرنشان کرد: کار درمان، کار تیمی است همه باید دست به دست هم بدهند تا یک کار اثربخش برای بیمار انجام شود البته کار اصلی به عهده پرستار است، پرستاری حرفه سخت و پرمشقتی است به همین دلیل ارزشمند است.
وی اظهار داشت: اقدامات اساسی و زیربنایی در حوزه درمان انجام شده است یکی از آنها استقرار سیستم HIS است که به واسطه آن پرونده الکترونیک، کاردکس الکترونیک، نسخه الکترونیکی و دیگر خدمات غیرحضوری به واسطه این سیستم انجام شده و می شود.
دکتر درخشان افزود: اقدام بعدی تجمیع داده های مراکز ملکی است که از اول بهمن در کل کشور برقرار خواهد شد. گر چه اطلاعات بیماران مزمن را در سراسر کشور داریم، اکنون 90 درصد بیمارستان های سازمان درجه یک هستند و بقیه زیر 50تخت هستند که قابلیت تبدیل به درجه یک را ندارند. اما با تامین زیرساخت های اورژانس این بیمارستان ها سعی می شود به درجه یک تبدیل شود.
وی اجرای نظام مراقبت عفونت‌های بیمارستانی را یکی دیگر از برنامه های این سازمان در حوزه درمان عنوان کرد، اظهار داشت: استانداردسازی بخش های اورژانس بیمارستان ها از دیگر برنامه های این سازمان است که قرار است تمام اورژانس ها به سمت استاندارد سازی بروند. ارتقای هتلینگ بیمارستان ها از دیگر برنامه های محوری سازمان تامین اجتماعی در حوزه درمان است و بخش زیادی از آن به اتمام رسیده است.
 
همزمانی روز پرستار با روز ولادت حضرت زینب کبری(س) باعث افتخار پرستاران است
مریم گیلوری، رئیس گروه پرستاری اداره کل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی نیز در این مراسم گفت: همزمانی روز پرستار با روز ولادت حضرت زینب کبری(س) باعث افتخار تمامی پرستاران بویژه پرستاران شاغل در مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی است.
وی از مدیران ارشد سازمان تأمین اجتماعی بابت همکاری و پیگیری های سازنده برای رفع مشکلات پرستاران تشکر کرد و اظهار داشت: با اقدامات صورت گرفته ردیف های شغلی و همچنین شرایط کاری پرستاران بهبود یافته است.
گیلوری اظهار داشت: پرستاران از اعضای کلیدی تیم درمان هستند و استمرار مراقبت از بیماران را برعهده دارند.
در پایان این مراسم از 80 پرستار نمونه سازمان تأمین اجتماعی در سراسر کشور تجلیل شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: