کد خبر: ۷۰۴۳۹
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۱
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران وابسته به بانک صنعت و معدن گفت: طرح توسعه LAB جزو برنامه کارى آینده ما است که تا امروز ٢٨درصد پیشرفت کارى داشته ایم و با اجرای این طرح تولید LAB به 220 هزار تن افزایش میابد.
تولید 220 هزار تن LAB با طرح توسعه سرمایه گذارى صنایع شیمیایى ایرانبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین، دکتر امیر رحیمی مدیرعامل سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران اعلام کرد : تولید محصولات شرکت با افزایش نسبت به سال قبل در سال مالی جدید در تولید LAB به ۱۱۵۰۰۰ تن، در HAV به ۸۰۰۰ تن و در نرمال پارافین به ۱۷۰ هزار تن افزایش خواهد یافت.
رحیمی ادامه داد : شرکت در سال ۹۷ در مجموع بیش از ۸.۳۰۰ تن محصول تولید کرده است که از بین ۲۳۰۰۰ تن LAB، به میزان ۳۸۰۰۰ تن نرمال پارافین و به میزان ۳.۹۰۰ تن HAV صادر شده است که ارزش صادراتی شرکت را به ۶۵ میلیون دلار رسانده است که در این زمینه یک سطح قابل توجه را شکل داده است.
مدیرعامل سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران درباره کشورهای هدف صادرات محصول این شرکت نیز گفت: کشورهای هند، چین، پاکستان و برخی از کشورهای هم جوار از جمله بازارهای صادراتی شرکت هستند و در حال حاضر با تمرکز به مشتریان فعلی سعی می کنیم که سهم صادرات را ارتقا بدهیم و در عین حال بیشتر از آن که به فکر جذب مشتریان خارجی جدید باشیم تلاش می کنیم تا مشتریان فعلی را حفظ کنیم.
رحیمی در مورد عرضه سهام «خدمات بندری» از شرکت های تابعه سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران اعلام کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته ۱۰ درصد سهام شرکت «خدمات بندری» تا پایان سال جاری در فرابورس عرضه می شود و مقدمات درج نماد آن در این بازار در حال پیگیری و انجام است.
رحیمی  در ادامه افزود: با مطرح کردن این مساله که آخرین ارزیابی ها نشان می دهد که درآمد شرکت نسبت به سال قبل به میزان ۲۸ درصد تحت تاثیر فروش داخلی افزایش یافته است اظهار داشت که EPS حسابرسی نشده شرکت در آخرین صورت های مالی ارائه شده به سامانه کدال به میزان ۷۴۶ ریال منعکس شده که بر مبنای اولین پیش بینی سود ابتدای سال شاهد افزایش ۱۰ درصد هستیم که مشخص می کند شرکت در مسیر مثبت و رو به رشدی در حرکت است.
وی اظهار داشت: بخشی از تولیدات شرکت به سهم صادراتی مرتبط است که همانند سال های گذشته صورت خواهد پذیرفت و با کسب تجربه از تحریم های سال های گذشته سعی می کنیم تا بتوانیم در بخش صادرات محصولات به خارج از کشور همانند گذشته سهم قابل توجه ای را رقم‌بزنیم.
رحیمی در ادمه نشست از عرضه بیشتر ارز حاصل از صادرات شرکت سرمایه گذارى صنایع شیمیایى ایران به سامانه نیما خبر داد و گفت: تا کنون بخش زیادى از ارز صادراتى ما به سامانه نیما عرضه شده است و تا پایان سال نیز به همین روال عرضه خواهیم داشت.
وی با اشاره به تحریم ها و برنامه این شرکت براى سال جدید اظهار کرد: با توجه به این که ما در سال ٩١ و ٩٢تحریم را تجربه کرده ایم، راه دور زدن تحریم هاى دور دوم را نیز یاد گرفته ایم.  
مدیر عامل شرکت سرمایه گذارى صنایع شیمیایى ایران در پایان درباره پرسنل این شرکت نیز گفت: تعداد نیروى شاغل این شرکت ٥٣٢ نفر است که به طور کل معیشت ٢٥٠٠نفر را تامین مى کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: