کد خبر: ۷۰۴۵۰
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳
محمد کاظمی نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی و نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در نشست با کارگزاران باجه‌های بانکی این شهرستان گفت: گستردگی نقاط تماس پست‌بانک‌ایران درسطح کشور از برکت‌های انقلاب اسلامی است و باید باجه‌های بانکی و خدمات آن در روستاهای این شهرستان توسعه یابد.
باجه‌های پست بانک باید در روستاها توسعه یابدبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط‌عمومی پست‌بانک‌ایران: وی افزود: این بانک با توسعه خدمات خود در مناطق کم برخوردار، مرزی و عشایری توانسته است شکاف اقتصادی و الکترونیک بین شهرها و مناطق روستائی را کاهش داده و تمامی خدمات بانکی و مالی را بدون تبعیض به روستاها و شهرهای کشور ارائه کند.
نماینده ملایر تصریح کرد: ارائه خدمات و توانمندی‌های موجود در کشور به تمام نقاط دوردست و محروم از برنامه‌های نظام جمهوری اسلامی است که در سال های گذشته دولت خدمات خوبی را در این زمینه به روستاها ارائه کرده‌است.
نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس دهم با تأکید بر رفع مشکل بیمه کارگزاران و استقلال باجه های بانکی اظهارداشت: خدمات پست بانک به نوعی سرمایه‌گذاری است که با توسعه تعداد باجه‌ها در سطح روستاها این سرمایه گذاری می‌تواند افزایش بیشتری داشته باشد.
وی همچنین خواستار همراهی بیشتر پست بانک با نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و سازمان بهزیستی برای ارائه تسهیلات اشتغال‌زائی شد و ادامه داد: باید در زمینه توسعه کمی و کیفی باجه های پست بانک و روند خدمات دهی آنها درسطح استان پیشگام باشیم.
همچنین در این نشست مهدی چهاردولی رئیس پست بانک شهرستان ملایر اظهارداشت: تاکنون 2 هزار و 400 میلیارد ریال تسهیلات از طریق این بانک به طرح‌های دارای توجیه اقتصادی پرداخت شده که یک هزار و 800 میلیارد ریال آن از منابع داخلی بوده است.
وی ادامه داد: 80 درصد از کل تسهیلات پرداختی درسطح شهرستان به روستاها و در زمینه رونق کشاورزی، دامپروری و اشتغال‌زایی پرداخت شده که 420 میلیارد ریال آن در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی و برای توسعه کارگاه‌های مبل و منبت می‌باشد.
رئیس پست بانک ملایر گفت: برای اشتغال کمیته امداد شهرستان نیز 16 طرح با 68 میلیارد و 100 میلیون ریال تسهیلات معرفی شده که با کمترین مشکل این میزان تسهیلات درحال پرداخت است.
چهاردولی ضمن اشاره به مسائل باجه‌های بانکی گفت: از تعداد 33 باجه پست بانک درسطح روستاهای ملایر تعداد 19 باجه مستقل است و درحال حاضر نیز 8 دستگاه خودپرداز درسطح روستاها نصب شده و 4 دستگاه دیگر دردست نصب می باشد.
وی تصریح کرد: سه باجه پست‌بانک در روستاهای منگاوی، ینگی‌کند و مهرآباد شهرستان ملایر به زودی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: