کد خبر: ۷۰۵۸۴
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
روزنامه اماراتی دیدار ایران – عمان را جنگ آهن با شور جوانی خواند
سیزدهمین تقابل ایران و عمان در حالی در مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا برگزار می‌شود که به نظر می رسد پیروز این دوئل، کار ساده‌ای برای قرار گرفتن در بین ۴ تیم برتر آسیا داشته باشد.
سخنان عجیب تحلیل‌گر عمانی درباره تیم ملی ایران!
سیزدهمین تقابل ایران و عمان در حالی در مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا برگزار می‌شود که به نظر می رسد پیروز این دوئل، کار ساده‌ای برای قرار گرفتن در بین ۴ تیم برتر آسیا داشته باشد.
پس از سرگروهی ایران در گروه چهارم جام ملت‌های آسیا، عمان حریف بعدی شاگردان کی‌روش در راه شکستن طلسم ۴۳ ساله شد. حریفی که با وجود بازی‌های قابل قبول برابر ازبکستان و ژاپن نتوانست رتبه‌ای بهتر از سومی گروهش را کسب کند. دو تیم از ساعت ۲۰:۳۰ امشب (یک‌شنبه) در ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی برابر هم صف‌آرایی خواهند کرد.
یوزهای ایرانی جام را با اقتدار آغاز کردند و با ۵ گل یمن را گلباران کردند اما این برای زهر چشم گرفتن از رقیبان کافی نبود و تیم ملی با پیروزی ۲ بر صفر ویتنام راه صعود خود را به دور بعد هموار کرد. مساوی بدون گل برابر عراق و باز نشدن دروازه بیرانوند در دور گروهی حکم صدرنشینی را برای ایران امضا کرد تا یوزهای ایرانی منتظر مشخص شدن حریف‌شان از بین تیم‌های برتر سوم باشند.
شاگردان فربیک با وجود نمایش بهتر نسبت به ازبک‌ها در دیدار نخست خود، بازی را ۲ بر یک واگذار کردند. در دیدار دوم هم عملکرد ضعیف داور سه امتیاز را نصیب ژاپن کرد تا عمانی‌ها برای صعود دلخوش به پیروزی پرگل برابر ترکمنستان باشند. این اتفاق برای حاشیه‌نشین‌های دریای عمان رخ داد و پیروزی ۳ بر یک برابر ترکمن‌ها نام عمان را مقابل ایران قرار داد تا یکی‌ از دیدارهای حساس یک‌هشتم نهایی را این دو تیم در روز یکشنبه برگزار کنند.
تقابل‌های گذشته دو تیم، کفه ترازو را به نفع ایران سنگین می‌کند. این دو تیم پیش از این ۱۲ بار به مصاف هم رفتند که حاصل آن ۶ پیروزی برای ایران، ۴ تساوی و ۲ برد برای عمانی‌ها بوده است. قاطع‌ترین پیروزی دیدارهای این دو به پیروزی ۴ گله تیم ملی در سال ۱۳۶۰ برمی‌گردد. آخرین صف‌آرایی دو تیم که در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه رقم خورد، با دبل سردار آزمون به سود ایران پایان یافت. ایران و عمان یک بار هم در جام ملت‌های آسیا برابر هم قرار گرفتند که در سال ۲۰۰۴ و در مرحله گروهی در حالی که عمان با گل‌های عماد الحوسنی در نیمه اول پیش افتاد، شاگردان برانکو با گل‌های علی کریمی و محمد نصرتی بازی را به تساوی کشاند.
سیزدهمین تقابل این دو تیم در حالی در بن زاید برگزار می‌شود که ایران بعد از ۴۳ سال به دنبال طسم‌شکنی و قهرمانی است و عمان هم رویای حضور در جمع ۴ تیم برتر آسیا را در سر می‌پروراند.

*سخنان عجیب تحلیلگر عمانی!
مفسر و تحلیل‌گر فوتبال عمانی قبل از دیدار برابر تیم ملی فوتبال کشورمان سخنان عجیبی درباره تیم ایران و شیوه بازی این تیم به زبان آورد.
احمد الرواس، تحلیل‌گر سرشناس عمانی قبل از این بازی حرف‌های عجیبی را بر زبان آورد. او در این باره، گفت‌: من امید زیادی برای پیروزی برابر تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران دارم و معتقدم که دیدار برابر ایران سخت نیست. نمی‌توان تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران را با تیم‌هایی همچون کره جنوبی و ژاپن مقایسه کرد. تیم‌های شرق آسیا مثل کره و ژاپن در کنار تاکتیک و مهارت‌های فردی راهکارهای زیادی برای رسیدن به گل دارند اما تیم‌ ‌ملی ایران تنها راهکارهای ساده‌ای برای پیروزی دارد.
تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در سال 2004 با عمان هم گروه بوده است، این تحلیلگر سرشناس عمانی به این جام اشاره کرد و ادامه داد: ما در سال 2004 هم با این تیم در جام ملت های آسیا روبرو شدیم، اگر داور به ما ظلم نمی‌کرد پیروز میدان می‌شدیم.
او در پایان گفت‌: سه عامل باعث می‌شود تا تیم ملی فوتبال عمان در این دیدار به پیروزی برسد. نخست اعتماد به نفس بازیکنان، دوم آمادگی ذهنی بالا و سوم هم استفاده از فرصت‌ها.
در همین رابطه روزنامه البیان امارات دیدار تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران برابر عمان را چالش بین انگیزه جوانی عمان و خط دفاعی مستحکم ایران توصیف کرد.
به‌ گزارش البیان، در یکی از دیدارهای حساس مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا 2019 تیم ملی فوتبال ایران و عمان به مصاف هم خواهند رفت.
روزنامه البیان امارات عنوان جالبی را برای این دیدار انتخاب کرد و نوشت که این بازی "چالش بین شور جوانی عمانی‌ها و دفاع آهنین ایران" است.
البیان نوشت: تیم‌ ‌ملی فوتبال عمان تیم بسیار جوانی است تا جایی که میانگین سنی تیم فربیک 24 سال است و آنها از انگیزه بالایی برخوردار هستند آن هم برابر تیمی که خط دفاعی آهنی و سنگربان شاخصی دارد. باید دید که کدام یک از این دو  تیم می‌تواند برنده این چالش باشد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار