کد خبر: ۷۰۶۲۰
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳
فرمول مهر ایران برای پیشبرد اهداف هموطنان:
بسیاری از مشکلات اجتماعی کشورها از جمله آموزش، تأمین اشتغال‌هاي کوچک، ازدواج جوانان، گسترش روستاها، توسعه بهداشت و ... از طريق اعتبارات خرد قابل رفع خواهد بود.
حمایت از اشتغال و کسب و کار با اعطای تسهیلات بدون سودبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، با توجه به وضعیت اقتصادی و نرخ بيکاري در کشور، تمايل افراد به خصوص جوانان به ايجاد کسب وكار و خوداشتغالي بيش از پيش به چشم مي‌خورد. همان طور كه مي دانيم يكي از اركان و لازمه‌هاي شروع يك كسب وكار موفق، تأمين سرمايه مالي مورد نياز آن است. در اين ميان بسياري از افراد كه خواهان خوداشتغالي و ايجاد كسب وكار مستقل هستند، توان لازم براي تأمين مبلغ سرمايه گذاري را به صورت شخصي ندارند؛ بديهي است كه براي تأمين سرمايه كسب وكار خود از ساير روش‌هاي موجود مانند استقراض و تسهيلات بانكي استفاده مي‌كنند.
بر این اساس، بانک قرض الحسنه مهرایران با هدف تأمین مالی براي ايجاد و بهره برداري از موقعيت و فرصت‌هاي خود اشتغالي، کارآفريني و معيشت، با همکاري بنياد برکت، وابسته به ستاد اجرايي فرمان امام خميني (ره)، اقدام به اعطاي تسهيلات به هموطنان كرده است.
دکتر مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به اينکه اين تفاهمنامه تا كنون در مناطق محروم و كمتر برخوردار برخي از استان هاي كشور اجرا شده و نيازمندان داراي شرايط در حوزه‌هاي گوسفند پرواري، قالي بافي، كارگاه خياطي و پارچه بافي از اين تسهيلات قرض الحسنه بهره مند شده‌اند خاطرنشان ساخت: اين بانك، در راستاي تحقق سياست‌هاي كلي اشتغال و با هدف تقويت زمينه‌هاي كسب و كارهاي روستايي براي مقابله با ركود و بيكاري در اقتصاد كشور، طي مذاكراتي با بنياد بركت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره)، تا سقف ۴۰۰ ميليون ريال به روستاييان تسهيلات قرض الحسنه اعطا مي‌كند.
 اکبری افزود: در تفاهم نامه میان بانک قرض الحسنه مهر ایران و بنیاد برکت، امکان پرداخت بيش از ۱۵۰۰ ميليارد ريال تسهيلات قرض الحسنه با كارمزد ۳ الي ۴ درصد براي نيازمندان مناطق محروم فراهم شده است و هريك از افراد كه توسط بنياد بركت وابسته به ستاد اجرايي فرمان امام، بر اساس مفاد، شرايط و ضوابط مندرج در تفاهم نامه به شعب اين بانك معرفي مي شوند، مي توانند تا سقف ۴۰۰ ميليون ريال تسهيلات قرض الحسنه با اقساط ۴۸ ماهه دريافت كنند.
بر طبق این تفاهم، بانک قرض الحسنه مهر ایران، با هدف رشد و گسترش چشم گیر کارآفریني و اشتغال زايي، ايجاد فرصت‌هاي شغلي ميان روستاييان و کمک به تأمين مايحتاج ضروري جامعه ۱۰۰ ميليارد ريال تسهيلات قرض الحسنه به دامپروران استان خوزستان اختصاص داده است.
بر این اساس، ۳۱ شهرستان استان خوزستان از تسهیلات قرض الحسنه دویست میليون ريالي اين بانک براي استفاده در زمينه‌هاي دامپروري استفاده مي‌نمايند. اين تسهيلات با نرخ کارمزد ۴ درصد براي رونق کسب و کار در مناطق محروم اعطاء مي‌شود.
همچنین بانک قرض الحسنه مهر ایران با هدف تقویت خیر جمعي ويژه محرومين و کمک به بهبود وضعيت اشتغال در شهرستان راور استان کرمان به پرداخت تسهيلات قرض الحسنه در زمينه مشاغل خانگي، احداث پنل خورشيدي، قاليبافي، پرورش شترمرغ و دامپروري مبادرت كرده و تا كنون نزديك به ۷۰۰ فقره تسهيلات قرض الحسنه به ارزش ۸۳ ميليارد ريال پرداخت شده است.
این بانک تاکنون نزدیک به ۳۸۳ فقره تسهیلات قرض الحسنه ۸۰ میليون ريالي در زمينه قاليبافي، ۱۴۶ فقره تسهيلات قرض الحسنه ۲۰۰ ميليون ريالي در حوزه گوسفند داري و دامپروري، ۸۵ فقره تسهيلات قرض الحسنه ۱۵۰ ميليون ريالي براي ايجاد مشاغل خانگي و بيش از ۵۰ فقره تسهيلات قرض الحسنه ۲۰۰ تا ۳۰۰ ميليون ريالي براي پرورش شترمرغ و احداث پنل خورشيدي در شهرستان روار استان کرمان پرداخت كرده است.
 از سویی دیگر، بانک قرض الحسنه مهر ایران به منظور بهبود وضعيت اشتغال در روستاهاي شهرستان‌هاي کوهدشت و رومشگان استان لرستان، نسبت به پرداخت ۱۵۰ فقره تسهيلات قرض الحسنه اقدام کرده است که در اين راستا، به هر يك از متقاضيان كه توسط بنياد بركت معرفي شده‌اند، تسهيلات قرض الحسنه ۳۰۰ ميليون ريالي براي پرورش دام سبك، گوسفند داري و زنبور داري پرداخت مي‌شود.
همچنین، بانک قرض الحسنه مهر ایران به منظور تحقق سیاست‌های کلي اشتغال و با هدف تقويت زمينه‌هاي کسب و کارهاي روستايي بالغ بر ۳۰ فقره تسهيلات قرض الحسنه اشتغالزايي ۳۰۰ ميليون ريالي با كارمزد ۴ درصد به دامپروران شهرستان تكاب استان آذربايجان غربي پرداخت خواهد كرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: