کد خبر: ۷۰۶۴۸
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹
هشدار یک فعال صنعت ساخت و ساز به مردم؛
مهندس هادی اسماعیلی مدیر عامل شرکت خانه از زیر مجموعه های شرکت عمران و مسکن ایران وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با اشاره به گسترش برنامه های کلان بازاریابی جریانی خاص غیر رسمی در کشور برای عرضه و پیش فروش واحد های مسکونی خارج از کشور ، در مورد نتایج عدم کنترل روند رو به رشد این جریان و عدم روشنگری رسانه ها در زمینه محدودیت های قانونی خارج از کشور هشدار داد.
قبل از خرید واحد مسکونی خارج از کشور از پروژه های مشابه توریستی ایران بازدید کنیدبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، این فعال صنعت ساخت و ساز در کشور گفت: با وجود مشکلات اقتصادی برای اقشار متوسط و ضعیف کشور برای تامین مسکن و برنامه ریزی مسوولان و دست اندرکاران صنعت برای حل تدریجی مشکلات این گروه از مردم واقعیت این است که بخشی از متقاضیان واحد‌های مسکونی در کشور علاقه‌مند به خرید واحد‌های مسکونی در مقاصد توریستی هستند.
وی افزود: فعالان صنعت ساخت و ساز با در نظر گرفتن نیاز این گروه از مصرف کنندگان با تولید واحد‌های کیفی می‌توانند ضمن اشتغالزایی هم نیاز این گروه از مصرف کنندگان را تامین کنند و هم از خروج سرمایه کشور به بهانه خرید مسکن در کشور‌های همسایه جلوگیری کنند.
وی با اشاره به حوادث تلخ خرید و پیش خرید آپارتمان در کشور امارات در گذشته نه چندان دور که منجربه از دست رفتن سرمایه بخش قابل توجهی از مردم کشور و تشکیل پرونده‌های حقوقی بی نتیجه در کشور امارات شده بود خاطر نشان کرد از دیدگاه گردشگری هیچ یک از کشور‌های همسایه پتانسیل‌های بالقوه گردشگری در داخل کشور عزیزمان را ندارد و سیاستگذاران کلان کشور با تشویق فعالان ساخت و ساز باید به گونه‌ای عمل کنند که با رعایت قوانین و شئوونات کشور عزیز اسلامی ما ایران از کشور‌های همسایه برای خرید یا اجاره ملک به نقاط توریستی ما مراجعه کنند تا ضمن ارز آوری وضعیت اشتغال در حوزه ساخت و ساز و گردشگری را به صورت توام تحت تاثیر قرار دهیم.
مدیر عامل شرکت خانه با اشاره به ضرورت ایجاد تسهیلات برای حقوق مالکیتی خرید یا اجاره واحد‌های مسکونی برای مسافران خارجی یاد آور شد: تجارب گذشته نشان داده که امنیت و احترام به حقوق مالکیتی خریداران و همچنین امنیت مسافران خارجی و توریست در کشور ما که میهمان نواز‌ترین مردم دنیا را دارد به مراتب بهتر از کشور‌های همسایه و حتی بسیاری دیگر از نقاط توریستی جهان است و سوال اصلی این است چرا نباید برای خرید یا اجاره ملک برای مسافران علاقه‌مند به بازدید از طبیعت منحصر به فرد ایران تسهیلاتی در قوانین قائل شویم؟
 اسماعیلی با اشاره به سرمایه گذاری شرکت خانه در پروژه عظیم رومای کیش گفت:: به عنوان مثال این پروژه با هدف بهره وری حداکثری از منابع شرکت به عنوان یک بنگاه اقتصادی با برند خوشنام "خانه " در متراژ ۳۶ هزار متر مربع در ۶ بلوک پیش بینی شده است که بلوک A. و B. تا کنون به مالکان تحویل داده شده و ساخت بلوک C. تا پایان سال به اتمام رسیده و آماده تحویل به خریداران و مالکان خواهد بود و در سایر بلوک‌ها نیز عملیات اجرایی آغاز شده و با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش طی ۳۰ ماه آینده آماده تحویل خواهند بود.
وی گفت:: امیدواریم با توجه به وسعت زمین اختصاص یافته به پروژه و الگوی کیفی طراحی معماری با دید رو به دریا برای اکثر واحد‌های مسکونی و همچین استفاده از مصالح با کیفیت، تعاریف جدیدی برای کیفیت واحد‌های مسکونی توریستی در این منطقه امن و زیبای توریستی کشور ارایه کنیم و خوشبختانه با همکاری مراجع قانونی با توجه به اجرای پروژه در دو نوبت کاری برآورد می‌کنیم که کار صدور اسناد مالکیت واحد‌ها بسیار زودتر از برنامه پیش بینی شده به پایان برسد.
مهندس اسماعیلی در انتها از همه خانواده‌هایی که تحت تاثیر تبلیغات اغراق آمیز برخی رسانه‌های به فکر خرید واحد مسکونی در خارج از کشور افتاده اند درخواست کرد با بازدید از پروژه رومای کیش و سایر پروژه‌های مشابه در نقاط توریستی کشور حداقل مقایسه‌های کیفیت ساخت و دسترسی به مناظر زیبایی طبیعی کشور عزیزمان را انجام دهند و بدون بررسی و مطالعه اقدام به خروج سرمایه خود از کشور نکنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: