کد خبر: ۷۰۶۷۲
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۷
خالص درآمد تسهیلات و سپرده‌گذاری بانک صادرات ایران در گزارش‌های ٩ ماهه نخست سال ٩٧ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ١٨٨ درصد افزایش یافت.
خالص درآمد تسهیلات و سپرده‌گذاری ٩ ماهه بانک صادرات ١٨٨ درصد افزایش یافت به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، بر اساس صورت‌های مالی منتشره بانک صادرات ایران در سامانه کدال، درآمد تسهیلات اعطایی و سپرده‌گذاری در گزارش دوره‌ای ٩ ماهه سال جاری ١٥ درصد افزایش داشته که به دلیل افزایش سود سپرده‌های پرداختی به میزانی کمتر از درآمد مذکور، خالص درآمد تسهیلات و سپرده‌گذاری روند مثبتی به خود گرفته و نسبت به مدت مشابه سال قبل، ١٨٨ درصد افزایش ثبت کرده است.
در همین حال، نرخ تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی سال ٩٧ کمتر از نرخ نیمایی محاسبه شده است و در صورتی که این نرخ در صورت‌های مالی اعمال شود، بهبود اساسی در صورت‌های مالی بانک ایجاد خواهد شد که اعمال این نرخ پس از هماهنگی های لازم، احتمالاً در پایان سال صورت خواهد گرفت.
بنا بر این گزارش، زیان عملکردی بانک صادرات ایران طی همین دوره نسبت به مقطع مشابه سال قبل با کاهش ٣٤ درصدی همراه شد که عمل به برنامه‌ها و استراتژی‌های ابلاغی شبکه بانک طی یک سال گذشته، در سرعت گرفتن روند کاهش زیان موثر واقع شده است. همچنین جمع دارایی‌های بانک در پایان آذرماه به حدود ٢٠٠هزار میلیارد تومان رسیده است.
بر اساس این گزارش، بانک صادرات ایران در جهت خروج از بنگاه‌داری، اقدام به واگذاری برخی شرکت‌های غیرابزاری خود کرده به نحوی که سهام بانک در ١٢ شرکت واگذار شده و برنامه‌ریزی برای فروش هفت شرکت دیگر نیز انجام شده که این موضوع موجب افزایش خالص سود سرمایه‌گذاری‌ها خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: