کد خبر: ۷۰۷۴۶
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
نمایشگاه و جشنواره ایمنی و آتش‌نشانی تهران 10 و 11 بهمن 1397 در مجتمع تجاری و اداری نگین رازی برگزار می شود.
برگزاری نمایشگاه و جشنواره ایمنی و آتش‌نشانی در تهرانبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین، حمید عطایی، عضو هیات مدیره اتحادیه ایمنی و آتش‌نشانی گفت:‌ تا پیش از این بخش عمده تجهیزات ایمنی در واحدهای بزرگ صنعتی کشور از جمله صنعت پالایشگاهی از خارج از کشور و به ویژه از اروپا تامین می‌شد اما در راستای استفاده از حداکثر توان داخلی خرید از تجهیزات از محل تولیدات داخلی بیشتر شده است.
محمد شرع‌الاسلام، خزانه‌دار اتحادیه ایمنی و تجهیزات آتش‌نشانی نیز با اشاره به جلسات مشترک این اتحادیه با مسئولان آتش‌نشانی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اعضای این اتحادیه شامل 1000 واحد تولیدی و توزیعی است که در تلاش هستند بخش عمده نیاز داخلی را با استفاده از دانش و توان تولید داخلی تامین کنند.
وی با اشاره به جشنواره و نمایشگاه ایمنی و آتش‌نشانی که روزهای 10 و 11 بهمن سال جاری در محل مجتمع نگین، محل استقرار واحدهای تولیدی و توزیعی ایمنی و صنایع آتش‌نشانی ادامه داد:‌ شهروندان باید در زمینه نقش ایمنی و کاهش اثار ناشی از حوادث اطلاع کافی داشته باشند تا بتوانند از بروز حوادثی که خسارات زیان‌بار مالی و جانی دارد جلوگیری کنند.
در ادامه احمد غلامیان میراب، مدیر اجرایی جشنواره و نمایشگاه ایمنی و آتش‌نشانی و مدیر مجتمع رازی گفت:‌ مجتمع نگین که محل برگزاری این جشنواره است یکی از تخصصی‌ترین مراکز مجاز در حوزه خدمات ایمنی و آتش‌نشانی است و 114 شرکت و فروشگاه و 30 دفتر شرکت خدمات مهندسی در حوزه ایمنی در آن فعالیت دارند.
غلامیان میراب تصریح کرد:‌ همکاری سازمان‌هایی مانند مدیریت بحران و آتش‌نشانی به برگزاری این نمایشگاه کمک می‌کند تا علاوه بر رونق و توسعه کسب‌ وکارها در این حوزه زمینه اصلاح قیمت‌ها و تعامل میان کارفرمایان و پیمانکاران فراهم شود.
وی فرصت بازدید از این جشنواره برای عموم مردم فراهم است، گفت:‌ از جمله دستاوردهای این جشنواره توسعه فرهنگ ایمنی در میان شهروندان است. مردم در سال‌های اخیر با توجه به بروز حوادثی مانند پلاسکو، کشتی سانچی، آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی سینا و حوادث بزرگ دیگر به اهمیت ایمنی و ضرورت پیشگیری از بروز حوادث و نقش اطفاء مناسب به منظور کاهش خسارات احتمالی پی‌ برده‌اند.
مدیر اجرایی جشنواره و نمایشگاه ایمنی و آتش‌نشانی گفت: برگزاری این جشنواره علاوه بر آگاهی‌رسانی موجب توسعه خودایمنی در میان شهروندان و واحدهای صنعتی می‌شود و بار زیادی را از دوش سازمان‌های امدادی بر می‌دارد.
مقصودی رئیس جشنواره و نمایشگاه ایمنی و آتش‌نشانی نیز گفت:‌ بیش از 80 درصد تجهیزات و ملزوماتی که در این صنعت مورد نیاز است توسط تولیدکنندگان داخلی تامین می‌شود و طی سال‌های اخیر ظرفیت مناسبی برای تولید در این بخش‌ها حاصل شده است. در مجتمع نگین از تولیدکننده تک محصول تا تولیدکنندگانی که کالاهای متفاوت در این صنعت را تولید می‌کنند حضور دارند.
وی افزود:‌ بخش خصوصی ظرفیت مناسب و سرمایه‌گذاری لازم در این صنعت را فراهم کرده است و لازم است تا با برگزاری جشنواره‌ها و ارتقای فرهنگ ایمنی استفاده لازم از این ظرفیت‌ها را فراهم کرد.
مهندس روبرت نیسان در آستانه  اولین جشنواره و نمایشگاه ایمنی و آتش‌نشانی اظهار کرد: ایمنی در گذشته به معنای کلاه و کفش ایمنی بود اما امروزه به معنای ایمنی و بهداشت فردی و گروهی و به عبارتی بهداشت محیط و حرفه‌ای، لوازم و اتصالات آتش نشانی و سیستم اعلام و اطفای حریق است.
وی با بیان اینکه تمام خدمات و تجهیزات ما مطابق با استانداردهای بین‌المللی است، افزود: استقرار نظام‌های مدیریتی بهداشت، ایمنی آتش‌نشانی و محیط زیست در واحدهای ما مستقر هستند.
مدیرعامل شرکت صنایع ایمنی و اطفای تهران خوشبختانه امروزه به مسائلی همچون بهداشت، ایمنی فنی، آتش نشانی و محیط زیست توجه بیشتری از طرف کارفرماها صورت می‌گیرد تا مردم جامعه ما کمتر دچار حوادث ناگوار شوند بنابراین روز به روز این فرهنگ در جامعه ما پررنگ‌تر می‌شود اما اطلاع‌رسانی در زمینه ارتقا فرهنگ ایمنی و آتش‌نشانی باید بیشتر شود.
نیسان ادامه داد: افراد جامعه، مسئولان، کارفرمایان، فروشندگان و افراد استفاده کننده از تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی باید آگاه شوند که در صنعت پتروشیمی، نفت و صنعت نیروگاه‌های کشور در ارتباط با مبحث بهداشتی ، آتش نشانی و محیط زیست چه می‌گذرد و تا دچار حوادث ناگوار نشویم.
وی خاطر نشان کرد: کارفرمایان در خصوص ایمنی و آتش نشانی اطلاعات کافی دارد اما نقش این مباحث و انعکاس آنها آنچنان که باید توسط نهادهای مسئول انجام نمی‌گیرد بنابراین رسانه‌ها باید گام‌های موثری در جهت ارتقا آگاهی مردم در خصوص ایمنی و بهداشت بردارند.
مدیرعامل شرکت صنایع ایمنی و اطفای تهران گفت: مبحث ایمنی ما در اصل نسبی است و بین صفر تا صد باید باید انتخاب شود چراکه زمانی در فروشگاه‌ها و منازل مسکونی اصلا خاموش کننده‌ای ساده وجود نداشت بنابراین حوادث‌ها بسیار زیاد بود اما در حال حاضر مردم می‌دانند که در مجتمع‌های مسکونی حداقل خاموش کننده‌ها باید وجود داشته باشند.
نیسان ادامه داد: تقریبا همه می‌دانند در یک مجتمع مسکونی حداقل باید خاموش کننده‌های دستی وجود داشته باشند همچنین آب تحت فشار نیز باید در یک مجتمع مسکونی وجود داشته باشد که بتوان در شرایط اضطراری آتش سوزی به وجود آمد مانع از گسترش این آتش سوزی شوند.
وی عنوان کرد: برای نخستین بار  در ۱۰ و ۱۱ بهمن ماه سال جاری از ساعت ۹ تا ۱۸ در مجتمع تجاری و اداری نگین رازی بازارچه ایمنی و آتش نشانی برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند در این بازارچه شرکت کنند و مشاورهای ایمنی و آتش نشانی را نیز دریافت کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: