کد خبر: ۷۰۷۵۴
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۵
استاندار فارس گفت: به فعلیت رسیدن ظرفیت‌های موجود استانی در حوزه های مختلف در گرو گسترس فعالیت های تخصصی بانک توسعه صادرات در این استان است و تقویت اثرگذاری این بانک منجر به افزایش صادرات و رفع مشکلات صادر کنندگان استان فارس خواهد شد.
بانک توسعه صادرات حامی توسعه ظرفیت های صادراتیبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از اگزیم نیوز،استاندار شیراز و مدیرعامل بانک توسعه صادرات طی جلسه ای مشترک، در خصوص تامین مالی صادرات در استان فارس و عملکرد بانک توسعه صادرات در این استان گفتگو کردند.
عنایت الله رحیمی، با برشمردن ظرفیت های استان در حوزه های صنعتی، معدنی، کشاورزی گفت: بانک توسعه صادرات می تواند در حوزه های یاد شده با تقویت اثرگزاری خود مشکلات فعالان صادرلت محور را حل کند.
وی گفت: تامین امنیت برای سرمایه گذاری از موضوعات مهمی است که در شرایط فعلی اهمیت بسزایی دارد؛ در حوزه های تاریخ، تجارت مشترکات زیادی با کشورهای حوزه خلیج فارس داریم و استان فارس همواره نشان داده که در توسعه واردات و صادرات با کشورهای حاشیه خلیج فارس توانمند است.
رحیمی یادآور شد: تامین امنیت برای سرمایه در گردش در بانک اولویت حال حاضر کشور است.
مدیر عامل بانک توسعه صادرات در ادامه صحبت های استاندار گفت: قبل از هر چیز، باید بازبینی اساسی در رعایت اصول حرفه ای بانکداری از سوی بخش خصوصی صورت بپذیرد؛ فعالین اقتصادی که کماکان به روش های سنتی خود عمل می کنند نمی توانند با سیستم بانکداری نوین تعامل موثر داشته باشند.
وی افزود: صورت های مالی حسابرسی شده با نسبت های مقرر، نسبت مالکانه مورد نظر و سایر شاخص های مورد نیاز برای ورود و استفاده از سیستم نوین بانکداری برای فعالان اقتصادی ضروریست و باید از حجره داری به سمت بنگاه داری نوین حرکت کنند.
رییس بانک توسعه صادرات شعبه شیراز حرکت حوزه صادراتی استان فارس را از کشاورزی به سمت صنعت و خدمات را اتفاق مثبتی در استان توصیف کرد و گفت: طی دو سال گذشته بالغ بر ۳۴ درصد صادرات استان از بخش صنعت بوده و پیرو این موضوع بانک توسعه صادرات نیز تسهیلات خود را به این سمت و سو سوق داده است.
صمدالدین هاشمی افزود: خوشبختانه با همکاری مدیرکل سازمان صنعت و معدن و تجارت و نیز معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس، توانسته ایم فعالان اقتصادی که از ظرفیت صادراتی برخوردار بوده اند را جذب کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: