کد خبر: ۷۰۸۴۰
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳
مديرعامل بانك صنعت و معدن از سرمايه گذاري انجام شده در استان خوزستان خبر داد و اظهار داشت: 65 هزار ميليارد ريال تسهيلات، به 15 طرح توليدي بزرگ اين استان پرداخت شده كه از اين ميان 5 طرح به بهره برداري رسيده و 10 طرح ديگر در دست انجام است.
سرمایه گذاری بانک صنعت و معدن در صنایع استان خوزستانبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن، حسین مهری رييس هيأت مديره و مديرعامل اين بانك كه در بازديد از طرح هاي منتخب اين استان و ديدار با صنعتگران سخن مي گفت، ضمن تسليت به مناسبت ايام سوگواري حضرت زهرا (س) عنوان كرد: بانك صنعت و معدن در اجراي طرح رونق توليد در اين استان، رتبه نخست را در كشور دارا مي باشد و با تفويض اختيارات انجام شده به شعب اين روند سرعت بيشتري خواهد گرفت.
وي اظهار داشت: اين استان در دوران جنگ تحميلي متحمل هزينه هاي بسياري براي كشورمان شده است؛ وظيفه ماست كه براي جبران اين هزينه ها با استفاده از قابليت بالاي اين استان براي ايجاد صنايع زيرساختي و بزرگ، زمينه آباداني و اشتغال پايدار در اين منطقه را فراهم كنيم.
وي گفت: اين بانك به عنوان يك بانك توسعه اي و تخصصي توجه ويژه اي به تخصيص بهينه منابع ومتعاقباً اهليت و صلاحيت صنعتگران و متقاضيان دريافت تسهيلات دارد؛ كارآفرينان و متوليان توليد، فرماندهان جنگ اقتصادي هستند و وظيفه ما حمايت از آنان در شرايط حساس كنوني است.
مهري بيان داشت: اين استان در صنايع نفت و گاز و پتروشيمي، رتبه اول را در كشور دارا می باشد كه می توان با ایجاد مجتمع های پتروشیمی و پالایشگاهی در قالب پارك هاي صنعتي، معدني و شيميايي زمینه ایجاد فرصت های شغلی مناسب و پایدار و توسعه استان را فراهم كرد.
وي ادامه داد: همچنين استان خوزستان رتبه دوم صنایع آهن و فولاد را در كشور دارد كه سرمایه گذاری در احداث واحدهاي مدرن اين صنعت و سایر صنایع پايين دستي، افزون برافزايش كميت محصولات سبب ارتقاي كيفيت آنها و افزايش امكان صادرات خواهد شد.
مهري با اشاره به اينكه اين استان به لحاظ صنايع مربوط به بخش كشاورزي نيز از ظرفيت مطلوبي برخوردار است، تصريح كرد: وجود مزارع نیشكر شرایط لازم را برای ایجاد واحدهای توليد كاغذ، نئوپان و فیبر فشرده، خوراك دام، الكل، تولید سركه، تولید قارچ از باگاس نیشكر و كارخانجات دستمال كاغذی مهیا نموده است، همچنين از پتانسيل بخش كشاورزي براي ايجاد صنايع غذايي ميتوان بهره برد.
مدير عامل بانك صنعت و معدن درادامه سفر خود به خوزستان به اتفاق هيأت همراه از طرحهاي نئوپان البرز جنوب (توليد ام دي اف)، صنايع غذايي مجيد(واحد بسته بندي انواع مواد غذايي)، آجرسفال سيكا(توليد پنل هاي ديواري و نماي ساختمان)، سيكانوش شوشتر(واحد بسته بندي روغن خوراكي)، پرشين كيميا كلر(محصولات كلر آلكالي) و نخل بستان(واحد بسته بندي مواد غذايي) بازديد كرد و براي رفع موانع پيش روي صنعتگران با آنان به گفتگو و همفكري نشست.

نام:
ایمیل:
* نظر: