کد خبر: ۷۱۰۷۵
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۷
قهرمانی با یک گل خورده!
دو تیم ملی قطر و ژاپن در دیدار نهایی جام ملت‌های آسیا در ورزشگاه زائد شهر ابوظبی برابر هم قرار گرفتند که این دیدار با برتری و قهرمانی قطری‌ها به پایان رسید.
قطر قهرمان جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ شد
تیم ملی فوتبال قطر با برتری ۳ بر یک مقابل ژاپن به قهرمانی در جام ملت های آسیا دست یافت.

 دو تیم ملی قطر و ژاپن در دیدار نهایی جام ملت‌های آسیا در ورزشگاه زائد شهر ابوظبی برابر هم قرار گرفتند که این دیدار با برتری و قهرمانی قطری‌ها به پایان رسید.

بازی با سوت ایرماتوف ازبک ستانی شروع شد و تلاش دو تیم برای رسیدن به جام قهرمانی آغاز شد. سامورایی‌ها تا حدودی در شروع مسابقه نسبت به حریف خود برتری نسبی داشتند تا اینکه در دقیقه ۱۲ بازی معز علی آقای گل قطری‌ها توانست به زیبایی هر چه تمام‌تر دروازه ژاپن را باز کند. قطری‌ها در ادامه می‌توانستند به گل دوم هم برسند ولی ضربه علی این بار با دخالت یوشیدا به کرنر رفت.

قطر در دقیقه ۲۷ مزد بازی خوب خود را گرفت و توانست با ضربه عبدالعزیز حاتم از پشت محوطه جریمه به گل دوم برسد. عنابی‌ها در ادامه می‌توانستند به گل سوم خود نیز دست یابند که ضربه حسن الهیدوس به دیرک دروازه برخورد کرد.

ژاپنی‌ها در این نیمه چندان نتوانستند روی دروازه حریف موقعیت گل ایجاد کنند و نیمه نخست با برتری دو گله قطری‌ها به پایان رسید.

نیمه دوم

نیمه دوم را ژاپنی‌ها بهتر آغاز کردند و ارسال ناگاتومو در اوایل این نیمه اولین خطر بازی را به وجود آورد که دروازه قطری‌ها باز نشد. در ادامه مینامینو می‌توانست در شلوغی محوطه جریمه قطر گل اول بازی را به ثمر برساند ولی ضربه او در چارچوب نبود.

بوعلام خوخی در دقیقه ۶۰ مسابقه دچار مصدومیت شد و نتوانست به ادامه بازی بپردازد و در ادامه او جای خودش را به سالم الحجیری داد. دو دقیقه بعد سرمربی ژاپن نیز هاراگوچی را بیرون کشید و موتو را به زمین بازی آورد.

در دقیقه ۶۵ باز هم ژاپن صاحب یک موقعیت شد که این بار نیز ضربه شیباساکی نتوانست قفل دروازه قطری‌ها را باز کند. ژاپن بالاخره در دقیقه ۶۹ به گل اول خود دست یافت. تاکومی مینامینو بالاخره با فرار از مدافعان قطری توانست گل اول را به ثمر برساند.

در دقیقه ۷۹ قطر صاحب یک ضربه پنالتی شد. این بار ایرماتوف بعد از بازبینی تصاویر با VAR اعلام به پنالتی کرد که عفیف این ضربه را به گل تبدیل کرد تا قطر با برتری ۳ بر یک برابر ژاپن قهرمان جام ملت‌ها شود.

تیم ملی فوتبال قطر توانست با برتری برابر ژاپن به عنوان قهرمانی در جام ملت‌های آسیا دست یابد و جام قهرمانی را به خود اختصاص دهد. قطری‌ها در حالی توانستند به این مهم دست یابند که با دریافت تنها یک گل مقتدرانه به قهرمانی رسید. تنها مینامینو توانست در دیدار نهایی جام ملت‌ها دروازه قطر را باز کند.

این اولین شکست ژاپن در فینال جام ملت‌ها بود تا در پنجمین حضور در دیدار نهایی نتواند به این مهم دست یابد.

درخشش بازیکنانی چون معز علی و اکرم عفیف در این قهرمانی چشمگیر بود. معز علی توانست ۹ گل به ثمر برساند که ۵ پاس گل برای این بازیکن را اکرم عفیفی داد که در مجموع ۹ پاس گل ثبت کرد.

میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ حالا باید خودش را برای حضور در کوپا آمه ریکا آماده کند. جایی که این تیم آسیایی در کنار ژاپن به عنوان تیم‌های میهمان در جام ملت‌ها حاضر خواهند بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار