کد خبر: ۷۱۱۰۳
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳
در راستای عمل به مصوبه دولت محترم و با عنایت به ضرورت تولید خودروهای پاک و منطبق بر استانداردهای آلایندگی، شرکت مگاموتور سايپا موفق به اخذ استاندارد یورو 5 و مصرف سوخت خودروهای خانواده ایکس 100 و ایکس200 (خانواده تیبا، ساینا و پراید) شد.
اخذ استاندارد آلایندگی یورو 5 توسط شرکت مگاموتوربه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از سايپانيوز، معاون تحقیق و توسعه شرکت مگاموتور با اعلام اين خبر خاطرنشان كرد: پس از انجام تست آلایندگی خودرو به صورت غیر رسمی و حصول اطمینان از رسیدن به هدف, به منظور اخذ تاییدیه رسمی از مراجع ذی صلاح، آزمون های موردنظر با حضور بازرسان سازمان استاندارد و سازمان حفاظت از محیط زیست در موسسه استاندارد و کنترل کیفیت، اجرا و تاییدیه رسمی استاندارد آلایندگی یورو 5 و مصرف سوخت به صورت رسمي اخذ شد.
بابک حجری تصريح كرد: پس از اجرای تحریم های ظالمانه بر علیه صنعت خودروسازی کشور و قطع همکاری شرکت های خارجی، یکی از دغدغه های مهم در صنعت خودروسازی ارتقاء سطح استانداردها، به ويژه استانداردهای آلایندگی مطابق با مصوبه هیأت دولت است.
وي گفت: معاونت تحقیق و توسعه شرکت مگاموتور، تیمي تخصصي با هدف جبران کاستی های ایجاد شده ناشی از عدم همکاری شرکای خارجی در این حوزه تشكيل داد و با تلاش متخصصان و ارائه راهکارهای جایگزین، شركت مگاموتور سايپا توانست آزمون‌های اخذ استاندارد یورو 5 و مصرف سوخت را با موفقیت پشت سر بگذارد و نتیجه مطلوب را از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران اخذ كند.
معاون تحقیق و توسعه شرکت مگاموتور افزود: اين موفقيت نشان از عزم جدي گروه خودروسازی سایپا در تولید خودروهای پاک و سازگار با محیط زیست است.
وي تصريح كرد: در شرایط تحریم که قدرت های جهانی تلاش خود را بر توقف صنعت خودروسازی کشور متمرکز کرده اند، این موفقیت ها که در سایه تلاش و همت کارشناسان متخصص شرکت مگاموتور به دست آمده، مؤید آن است که گروه خودروسازي سايپا می تواند علاوه بر حفظ روند تولید، شاهد ارتقاء و پیشرفت محصولات خود مطابق با استانداردهای جهانی باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر: