کد خبر: ۷۱۱۰۵
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۶
با آغاز ٤٠ امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، بزرگترین پرچم جمهوری اسلامی ایران در منطقه آزاد چابهار با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد ویژه اقتصادی به اهتزاز درآمد.
با حضور مشاور رئیس‌جمهور، پرچم جمهوری اسلامی ایران در چابهار به اهتزار درآمدبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از فرینا، همزمان با لحظه تاریخی ورود امام خمینی(ره) به میهن،  مرتضي بانك مشاور رييس جمهور به همراه معاونين و مديران دبيرخانه شورايعالي و مديران سازمان هاي مناطق آزاد كشور با نثار گل و قرائت فاتحه به مقام شهداي چابهار اداي احترام كردند.
مشاور رییس جمهور در مراسم گراميداشت ٤٠ امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي این پیروزی را حکایت از اقتدار نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: چابهار امروز جایگاه مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارد.
مرتضی بانک افزود: امروز دنیا به اهمیت جایگاه چابهار پی برده است، خروج چابهار از گستره تحریم ها نشان از اهمیت این منطقه دارد.
وی ادامه داد: امروز آمریکا با تمام امکاناتش برای به زانو درآوردن این مردم کوشش می کند، اما همه دنیا می دانند که در برابر اراده و خواست این مردم کاری از پیش نمی برد.
دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بر وحدت و انسجام مردم تاکید کرد و گفت: این وحدت و انسجام تحت رهبری های مقام معظم رهبری(مدظله) چیزی به جز پیروزی اراده مردم را به دنبال نخواهد داشت.
مشاور رییس جمهور افزود: امیدواریم در منطقه آزاد چابهار با سرعت بیشتری شاهد پیشرفت، توسعه و رونق این بندر اقیانوسی باشیم تا آنچه شایسته شما مردم متدین و ولایت مدار است را فراهم آورد.
به گزارش فرینا، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز امروز (جمعه) به چابهار سفر می کند.  
در این سفر، وزیر اقتصاد ضمن بازديد از دو مجتمع بزرگ در حال احداث با عنوان «پتروشیمی نگین مکران» و «فولاد مکران»، اسکله های شهید بهشتی و کلانتری در بندر راهبردی چابهار، نشستي نیز با فعالان اقتصادی منطقه و بررسي مشكلات و موانع فعاليتي ايشان خواهد داشت.
 همچنين جلسه هم اندیشی با حضور استانداران ومدیران عامل سازمان های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی برنامه پاياني سفر يك روزه وزير به منطقه آزاد چابهار خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: